Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony Vaio VPCEB2S1E - wolno odpala aplikacje, długo "my

dino78 02 Sie 2010 19:08 5366 6
  • #1 02 Sie 2010 19:08
    dino78
    Poziom 2  

Witam,

Zakupiłem nowy laptop Sony Vaio VPCEB2S1E z Windows 7.
    System i większość programów była zainstalowana od nowości.
    Komputer chodzi koszmarnie wolno, szczególnie odpalanie aplikacji (np. zainstalowane przeze mnie Opera i Thunderbird potrafią odpalać się około MINUTY).
    Po zamknięciu programu pocztowego i otwarciu ponownie odpala się już tylko kilka sekund.
    Oryginalnie w lapku chodził AV Macafee, ale został przeze mnie odistalowany i zainstalowałem Comodo.
    Wyrzuciłem też z autostarta kilka programów Vaio, które obciążały stale procka i ram.
    Niestety, komputer nadal działa wolno.
    I tu moje pytani, czy szanowni koledzy mają pomysły co z tym zrobić, żeby dało się z kompa kożystać i cieszyć sie z zakupu, jelłi to możliwe omijając serwis.

Pzdr
    Łukasz

0 6
  • #2 02 Sie 2010 23:18
    Starduo
    Poziom 12  

Polecam usunięcie zbędnej maści programów od producenta lub zainstalowanie świeżej kopi systemu, bo tak samo było w moim asusie. Ledwo co chodził.

0
  • #3 04 Sie 2010 15:17
    dino78
    Poziom 2  

No właśnie jestem w trakcie robienia beckupu danych i przywróce system do wersji pierwotnej, potem odinstalije wszystko co dorzuciło sony i Macafee, zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Sprawdzałem jak siędysk zachowuje i trochę mnie niepokoją skoki na wykresie.

Sony Vaio VPCEB2S1E - wolno odpala aplikacje, długo "my

0
  • #4 05 Wrz 2010 19:21
    cruxus
    Poziom 2  

Mam taki sam problem... dino78 czy beckup danych i powyrzucanie tego co dorzuciło sony coś dało?

0
  • #5 05 Wrz 2010 21:46
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 06 Wrz 2010 08:09
    dino78
    Poziom 2  

Ja odinstalowałem na czystym systemie wszystko co miało sony w nazwie. Laptop działa dużo szybciej, ale odinstalowałem kilka przydatnych rzeczy (nie działają kombinacje Fn + to co jest pod F1..F12, a przynajmniej nie wizualizują się na ekranie), więc radzę zrobić to z rozsądkiem.

0
  • #7 06 Wrz 2010 09:11
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto