Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa telefony stacjonarne mała centrala

07 Wrz 2004 16:24 4356 11
  • Poziom 14  
    mam dwa wolne telefony i mam pytanie czy da się je połączyć w jakiś sposób żeby działały podobnie jak domofon ,odległość dwa piętra wyżej, czy trzeba dorobić jakąś centralke do tego?.będę wdzięczny za każdą odpowiedź.
    Wiem,wiem tematy już były ale są może jakieś nowe pomysły.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 14  
    trzeba by popracować nad tym schematem i zastosować elektroniczne przełączniki zamiast przekaźników
  • Poziom 33  
    mordka napisał:
    trzeba by popracować nad tym schematem i zastosować elektroniczne przełączniki zamiast przekaźników

Witam
    Myślę że nie ma sensu wymyślać układu elektronicznego do takiego rozwiązania. :!: Najbardziej rozsądne jest nabyć tanią centralę telefoniczną np. 4/1 i ustawić obu abonentów jako gorące linie. Kiedyś jak były tylko Pentaconty i tym podobne centrale, to wykonywałem układy bezpośrednich abonentów tak zwanych gorących linii. Celowo załączyłem rozwiązanie kolegi, jako że jest proste w wykonaniu i spełnia zakładane funkcje, Jeżeli ktoś jest zainteresowany bardziej rozbudowanym układem to mogę przesłać schemat. Uprzedzam że jest to urządzenie przekaźnikowe, a cała elektronika to generator sygnału 400 Hz i impulsator 0,5/0,5 oraz 1/4.
    Pozdrawiam. :)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 17  
    a u jakiego operatora masz telefon ??? jak u tpsa to bez kosztów i bez żadnych urządzeń da sie to rozwiązać.
  • Poziom 32  
    Układ zaproponowany przez Zutketa rzeczywiście będzie spełniał swoje zadanie, co więcej bez problemu da się uruchomić nawet przez mało doświadczonego elektronika. Można ewentualnie uzupełnić schemat o generator sygnału, ale nie jest to w takim zastosowaniu konieczne.
    :arrow: Zutket Jeśli można prosić o przesłanie tego bardziej rozbudowanego schematu, to chętnie się z nim zapoznam.
  • Poziom 14  
    zrobiłem według schematu załączonego przez Zutket i działa dobrze no może tylko samo wywołanie jest zbyt ciche ale to chyba wina zasilania 30v .
  • Poziom 33  
    Panda02 napisał:
    Układ zaproponowany przez Zutketa rzeczywiście będzie spełniał swoje zadanie, co więcej bez problemu da się uruchomić nawet przez mało doświadczonego elektronika. Można ewentualnie uzupełnić schemat o generator sygnału, ale nie jest to w takim zastosowaniu konieczne.
    :arrow: Zutket Jeśli można prosić o przesłanie tego bardziej rozbudowanego schematu, to chętnie się z nim zapoznam.

Witam
    W załączeniu przesyłam jedną z wersji układy do pracy dwóch aparatów w tak zwanym układzie gorącej linii. Układ został wykonany na przekaźnikach C-11. Sygnały tonowe i prąd dzwonienia jest pobierany z maszyny sygnałowej. Układ ten nie posiada startu maszyny i był przewidziany do pracy w centrali o ciągłej pracy maszyn sygnałowych.
    Pozdrawiam.
    :)
    Poprawiłem wstawiony plik z schematem. Nie mam pojęcia skąd się wziął poprzedni schemat.
  • Poziom 39  
    A możesz napisać jakie to aparaty- mam bardzo prosty uzywany przez lata w bloku układ na dwóch klasycznych telefonach normalnymi tarczami numerowymi i dołączonymi brzęczykami. Zasilanae z 2 szt baterii 4,5 V
    Jeśli się przyda mogę narysować
    Pozdr.J.
  • Poziom 33  
    adamjur1 napisał:
    A możesz napisać jakie to aparaty- mam bardzo prosty uzywany przez lata w bloku układ na dwóch klasycznych telefonach normalnymi tarczami numerowymi i dołączonymi brzęczykami. Zasilanae z 2 szt baterii 4,5 V
    Jeśli się przyda mogę narysować
    Pozdr.J.

Witam
    Pewnie że można prościej. Najprościej to zastosować dwa aparaty telefoniczne MB
    np. MB-72 ( miał bardzo dobre parametry akustyczne) lub dowolny inny typ aparatów MB i problem z głowy. Nasze rozważania raczej szły w innym kierunku, bardziej profesjonalnym rozwiązaniu problemu podłączenia dwóch aparatów, choć zgadzam się że nie zawsze opłacalne ale za to ciekawe.
    Pozdrawiam.
    :)
  • Poziom 30  
    Jest tylko mały problem, trzeba mieć pod ręką centralę elektromechaniczną z maszynkami sygnałowymi. Może kiedy były pisane te posty było to jeszcze realne, dziś już może być z tym problem.
  • Poziom 39  
    Witaj Ziutket dawno tego tematu nie widziałem, wrócił po pewnym czasie-
    mimo pewnych doświadczeń i jakiegoś tam zasobu wiedzy nie mogę wykombinować gdzie do układu z załączonego schematu ( tego z przerzutnikiem i diodami) podłaczyć aparaty, maszynkę syganłową a gdzie uziemienie i teściową. Mozesz mnie oświecić!?
    Pozdr.J.