Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eclipse pierwszy program testowy. Błąd.

ShEvU_elektro 02 Sie 2010 21:48 1631 9
  • #1 02 Sie 2010 21:48
    ShEvU_elektro
    Poziom 25  

Wyskakuje taki o to błąd jak na obrazku.

Eclipse pierwszy program testowy. Błąd.

0 9
  • #2 02 Sie 2010 21:50
    gaskoin
    Poziom 38  

nie ma pliku *.hex w podanej ścieżce, popraw w Makefilu.

Jak nie wiesz jak to pokaż Makefile i podaj lokalizację pliku *.hex

0
  • #3 02 Sie 2010 22:13
    McMonster
    Poziom 32  

Naciśnij na strzałkę przy przycisku "Buduj" (ikona z młotkiem) i wybierz "Release". Eclipse domyślnie ustawia cel budowania "Debug", a wtyczka do AVR domyślnie przekazuje do avrdude ścieżkę dla celu "Release", a każdy cel ma osobny folder w folderze projektu. Pewnie można to przestawić, ale ja po prostu tworzę projekty tylko z celem "Release" i mam spokój.

EDIT:
    Chwila, nie przyjrzałem się dokładnie. Możesz sprawdzić to, co napisałem, a jak nie, to spróbuj zbudować projekt jeszcze raz i upewnij się, że nie ma błędów, bo na tym zrzucie je masz, zajrzyj do zakładki "Problems" na dole.

0
  • #4 02 Sie 2010 22:16
    ShEvU_elektro
    Poziom 25  

ok, opanowane. Niestety wywala błąd jeszcze że zablokowany port gdy wybieram STK200 z listy programatorów. Co Wy na to? Sorki za lamerskie pytania, ale nie chce się poddać :P

0
  • #5 03 Sie 2010 00:01
    szel
    Poziom 20  

Sprawdź czy Eclipse pracuje poprawnie na innym, prostym projekcie. Czy generuje plik .hex w katalogu 'Relase' projektu. Zauważyłem, że zaznaczenie ptaszka w polu Debug i Relase (podczas tworzenia i konfiguracji nowego projektu, tak jest domyślnie) nie tworzy katalogu Relase tylko Debug i nie tworzy potem pliku wyjściowego .hex w katalogu Relase podczas kompilacji.
    Link
    Odznaczenie pola Debug rozwiązuje problem.

0
  • #6 03 Sie 2010 00:05
    ShEvU_elektro
    Poziom 25  

tworzy ponieważ zaznaczyłem opcję "Generate HEX file for FLASH memory" w ustawieniach

0
  • #7 03 Sie 2010 00:30
    szel
    Poziom 20  

Przyjrzałem się temu komunikatowi i zauważyłem,że szuka pliku .hex w katalogu Debug a nie w katalogu Relase. Program jest przystosowany do obsługi programu AVRDude. Zobacz ustawienia ścieżek w Project->Properities->AVR->AVRDude->FLASH/EEPROM.

0
  • #8 03 Sie 2010 00:33
    ShEvU_elektro
    Poziom 25  

cytuję sam siebie:

Cytat:
    ok, opanowane. Niestety wywala błąd jeszcze że zablokowany port gdy wybieram STK200 z listy programatorów. Co Wy na to? Sorki za lamerskie pytania, ale nie chce się poddać

wyskakuje "avrdude: can't open device "giveio" "

Co raz to bardziej mnie to zniechęca

Sytuacja opanowana. Wystarczyło zainstalować "install_giveio.bat"

0
  • #9 03 Sie 2010 01:08
    PO.
    Poziom 20  

Bo eclipse jest zniechęcająco zagmatwane... Ale przełamiesz kłopoty i w pewnym momencie pójdzie "samo".
    Ja w opcjach programowania musiałem dodać numer wietualnego coma - ale to do stk500 więc nie wiem czy potrzebujesz tego czy czegoś innego.

0
  • #10 03 Sie 2010 01:30
    rpal
    Poziom 27  

przekonałbym się w 100% gdyby był tam przyzwoity deburger póki co mało zachęcające jest pisanie programu w Eclipse a potem uruchamianie i praca krokowa w AvrStudio. Ale generalnie to fajne środowisko zwłaszcza możliwości edycyjne są b.dobre.
    Coś ostatnio w tym środowisku pochrzaniłem może ktoś bardziej biegły :) mógłby krok po kroku wyłożyć jak ustawić parametry JTAG Ice do pracy z Eclipse mi osobicie już ręce opadają niby kompilacja i linkowanie przebiega prawidłowo ten sam program poprawnie działa pod AVRStudio w Eclipse jednak d..

0