Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Cinquecento r96 Wskaźnik paliwa nie pokazuje ilości

02 Aug 2010 21:57 7122 7
  • Level 10  
    Witam

Posiadam samochód Fiat Cinquecento 700 rocznik 1996 z gaźnikiem Aisana. Wskaźnik paliwa ciągle pokazuje mi ze mam pusty bak i świeci się kontrolka rezerwy. Problem zaczą się, gdy auto stało około tydzień nie ruszane i było około 1/4 baku paliwa. Po tygodniu odpalam i kontrolka rezerwy się zaświeciła i wskazówka jest na 0. No to odpaliłem i przejechałem nim jakieś 100m po czym auto zgasło z powodu braku paliwa. Na następny dzień wlałem 5 litrów paliwa i dalej wskazówka pokazuje ze nic niema (jest w tej samej pozycji co była). Dzisiaj dolałem następne 5 litrów i wskazówka dalej się nie ruszyła. W baku jest około 7-8litrów natomiast wskaźnik poziomu paliwa pokazuje ze bak jest pusty.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.00] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 19  
    Witam Trzeba po prostu wymontować czujnik z zbiornika , prawdopodobnie się za tar ,może pływak jest dziurawy ,tak na odległośc bez wymontowania trudno jednoznacznie coś doradzić.
  • Level 10  
    A to bym musiał jechać do mechanika, czy sam sobie z tym poradze ??
  • Moderator of Cars
    Może się tylko zablokował w dolnym położeniu. Zresztą nigdy nie powinno się wyjeżdżać paliwa do końca, zawsze powinno być w zbiorniku 5-7 litrów paliwa.

Czujnik poziomu paliwa jest zintegrowany ze "smokiem" w zbiorniku paliwa (wersje z wtryskiem mają tam też elektryczną pompkę paliwa). Nie wiem czy w CC jest dostęp pod tylną kanapą - podnieś ją i zobacz czy masz otwór rewizyjny. Niemniej myślę, że jak zatankujesz przynajmniej pół zbiornika i przejedziesz po kilku wybojach lub bruku to się odblokuje.

Jest też ewentualność, że to usterka elektryczna (przetarty przewód).
  • Level 10  
    Przejechałem po tych wybojach i nic z tego. Tylko auto wybrudziłem ;) a ten otwór rewizyjny to jest po tylnim siedzeniem, tylko mam takie pytanie czy jak tam odkrece te srubki to one mi nie wpadną tam do środka ??
  • Level 27  
    Nic ci tam nie wpadnie, odkręć te śrubki, odłącz od smoka wężyki paliwowe i wykręć smok z czujnikiem paliwa są razem tak jak koledzy wyżej opisywali.
  • Level 19  
    Uwaga na śrubki mogą być pordzewiałe ,jak się urwią ,będzie problem.
  • Level 1  
    Ostatnio też miałem podobny problem z czujnikiem paliwa po przeczyszczeniu i wyregulowaniu działa poprawnie wystarczy podregulować w razie konieczności śrubkę, która znajduje się u spodu czujnika.