Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

centrala wentylacyjna Dospel Luna 200

02 Sie 2010 22:03 8339 11
  • Poziom 9  
    Witam
    Chciałem się zapytać w jaki sposób dobrze zasterować taka centralę. Producent ma w ofercie jeden sterownik AD 320 lecz jest strasznie ubogi. Z tego co doczytałem regulacja jest ręczna za pomocą pilota. Chcę jak najmniej ingerować w pracę centrali. Konkretnie zależy mi aby centralę zaprogramować o konkretnych godzinach, dniach itd.. Proszę o odpowiedz
    Z góry dziękuję
    Pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    W dospelu najlepiej sprawdzają się dedykowane rozwiązania . Możesz oczywiście zastąpić je innym systemem ale musisz pamiętać , że wiąże się to z wymianą automatyki a to już spory koszt . Zajrzyj tutaj : www Frisko pl
  • Poziom 9  
    Zastanawiałem się nad zwykłym programatorem czasowym na szynę DIN i regulatorem dedykowanym do centrali. Programator sterował by czasowo a regulatorem w formie pilota bym sterował ręcznie w dowolnej chwili.
    Słusznie myślę?? Będzie to działać?
    Zadziała . A przyglądałeś się proponowanej ofercie ? Tamte regulatory mają możliwość konfiguracji programów czasowych w dowolnym algorytmie .
  • Poziom 9  
    Sterownik Dospela AD 320 ma możliwość konfiguracji czasowej??
    Niestety nie . To zwykły pilot z funkcją ON_OFF i sterowaniem 6-cioma stopniami wydajności wentylatora . Ja proponowałem wymianę sterownika ale to już jest związane z dodatkowymi kosztami .
  • Poziom 9  
    Mam jeszcze jedno pytanie.
    Jeżeli bym centrale podłączył przez regulator obrotów RN 300 który reguluje napięciem. Jak się będzie zachowywała centrala?? Będzie działać??
    Pozdrawiam
    Działać będzie , ale przecież regulację masz w standarcie ....
  • Poziom 2  
    Regulacja w standardzie? Ja kupiłem LUNĘ bez pilota - czyli jak rozumiem w standardzie, a sterowanie polega na ON/OFF.
    Właśnie podłączyłem rekuperator pod RN 300. Niestety centrala buczy i chociaż obroty zmiejsza to hałasu niebardzo... Dlaczego? Pozatym boję się uszkodzić rekuperator.
    Czy jest jakiś prosty/tani regulator obrotów, który byłby już sprawdzony w tandemie z LUNĄ ?
  • Poziom 2  
    Witam

Ja mam trochę inne pytanie w sprawie regulatora AD-320 Dospel.

Chcę regulować nim obroty w wentylatorze kominkowym KOM II 600 Dospel (wiem, że mają do tego dedykowany ale bez pilota). Po zamęczeniu telefonicznym serwis Dospela nie dał mi wiążącej odpowiedzi. Być może wolą sprzedawać 3 x droższy ERO-300. Podobno silnik może buczeć na co nie mogę sobie pozwolić.

Pytanie czy wspomnianym powyżej regulatorem od LUNA 200 da się regulować wentylator KOM II 600.
    W obu przypadkach zastosowano silnik indukcyjny bezszczotkowy.
    Regulator AD-320 jest tyrystorowy a ERO-300 elektroniczny tranzystorowy.
    Oczywiście nie chcę spalić silnika w swoim KOM II 600 i nie chcę słyszeć buczenia.

Pozdrawiam
    tomaszoo
  • Poziom 37  
    AD-320 to pilot do sterowania.
    Regulator ERO-300 również jest tyrystorwy, a to oznacza że będzie "buczał.
    Będzie "buczał" każdy regulator tyrystyrowy - mniej lub bardziej, ale "buczenie" będzie.
    Jedyne wyjście regulowania obrotów w tym wypadku to falownik.
  • Poziom 2  
    Chris_W

1.To nie pilot tylko pilot wraz z odbiornikiem.
    2. ERO- 300 jest regulatorem nie tyrystorowym.

Ponawiam zapytanie.

Czy tyrystorowy Regulator z zestawu z AD-320 nie spali mi KOM II 600 (Dospel dedykuje go do LUNA 200) i czy buczenie nie będzie przenosić się po rurach nawiewowych do pomieszczeń sypialnych.
    Odległość między wentylatorem a wyrzutem powietrza to 15 metrów.

Pozdrawiam