Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kabel do Sony Ericsson T230 (problem MAX232)

SpooN 07 Sep 2004 16:34 1433 3
    SpooN
    Level 11  
    Hej witam wszystkich !
    Mam taki oto problem

Zbudowalem sobie kabel zgodnie z zalaczonym schematem

Niestety kabel nie dziala
    I nie wydaje mi sie by byla to wina softu

Podlaczylem sam kabel (bez telefonu) do portu szeregowego COM i chcialem sprawdzic czy wogole MAX232 zmienia napiecie ... i na 9 pinie gdzie powinno isc zasilanie do telefonu w kablu wskazal mi: 0.48V. I wydaje mi sie ze tu jest winowajca choc chce sie upewnic:)
    Telefon jest Zasilany z bateri 3.6V, Natomiast na Ladowarce pisze 4.8V

W zwiazku z tym mam pare pytan:
    1. Czy teoretycznie brak "dzialania" kabla moze byc spowodowany przez zbyt niskie napiecie na 9 pinie ?
    2. Jakie powinno byc napiecie na 9 pinie ?
    3. Czy jest to wina zle dobranych kondensatorow ? Jakie powinny zatem byc ? Na innym schemacie widzialem 0.1uF

Dodatkowo dodam ze kabel jest zmontowany dokladnie tak samo jak ze schematem (zanim wzialem miernik sprawdzilem wszystkie luty)

Z gory dziekuje za odpowiedz :)
    Pozdrawiam !
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    norbi45
    Level 33  
    Zwykły MAX232 napięcie zasilania ma 5V, a na twoim schemacie widać,że układ zasilanu jest z baterii telefonu która ma napięcie 3,6V.
    Jeśli użyłeś układu MAX232(a tak napisałeś) to może to być powodem że kabelek nie działa.
    Do takiego kabelka powinien być użyty MAX3232.
    Możesz też podłączyć zasilanie z COMMa, wtedy schemat wygląda tak jak ten który dołączyłem.
    Trzecia możliwość to podłączyć zasilanie zewnętrzne, ale wszystko zależy jaki typ MAXa posiadasz.
    SpooN
    Level 11  
    hi :)
    No jasne widzisz ja na schemacie nie zwrocilem uwagi ze to MAX3232 i myslalem ze to tylko literowka :D teraz sie wszystko zgadza kabelek przerobie sobie :)

hmm a mozesz mi jeszcze wytlumaczyc za co dokladnie odpowiedzialne sa kondensatory a wlasciwie za co odpowiedzialne sa to ja wiem tyle tylko ze nie wiem od czego zalezy ich wartosc :)

Pozatym orientujesz sie w jakiej cenie jest max3232 ? bo u mnie o zgrozo MAX232 kosztuje 8zl :/

Jeszcze raz wielkie dzieki

A tak przy okazji jest jakis sposob aby sprawdzic czy MAX232 pracuje poprawnie ?
    norbi45
    Level 33  
    MAXa w domu to sprawdzisz tylko w jakimś układzie w którym powinien działać.
    Co do cen to zobacz za ile kupiłem cały kabelek na Allegro. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30404256
    A jeśli chodzi o te kondensatory to znajdź sobie specyfikację układu MAX232.