Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik uderzeniowy w Hondzie FR-V?

03 Sie 2010 00:19 6709 5
  • Poziom 11  
    Witam,
    wiem, że to rzadki model Hondy, ale może ktoś podpowie, gdzie w Hondzie FR-V jest zamontowany czujnik uderzeniowy, który odcina zapłon po wystrzeleniu airbagów?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    Czujnik zamontowany jest za dużym schowkiem przed nogami pasażera,
    po wymontowaniu schowka widać go po lewej stronie wnęki, obok panelu sterowania radiem, jest charakterystyczny bo ma czarny gumowy kapturek.

W tym samym miejscu jest czujnik w Hondzie CR-V model 2001-2006.
    W Accordzie model 1998 - 2002 jest natomiast schowany w podobnym miejscu ale po stronie kierowcy.

Temat do zamknięcia.

POzdrawiam, Daniel
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    witam czy hondzie crv 1999 r moze byc w jakims innym miejscu czujnik uderzeniowy...
    BO nie moge znalesc
    jak on wyglada??
  • Poziom 11  
    nie mam pojęcia, ale szukaj obok kolumny kierownicy lub za schowkiem pasażera,
    ma charaktersytyczny gumowy, czarny kapturek, pod którym po naciśnięciu wyczuwalny jest przycisk.
  • Poziom 9  
    Może się przyda (dla użytkowników Hondy CR-V 99)
    Czujnik uderzeniowy w Hondzie FR-V?
    W piątek podjechałem pod garaż, odkurzyłem wnętrze i... potem już nie mogłem odpalić (Honda CR-V 99).
    Przez sobotę i niedzielę /do poniedziałku/ kombinowałem co i dlaczego ? Sprawdzałem bezpieczniki itd.
    W poniedziałek mechanik/elektryk zaglądał do pompy paliwa, przekaźnika pompy, styków, złączek itp.
    Sprawdzał iskrę - której też nie było. Aż w końcu rzucił hasło "czujnik uderzeniowy".
    A co to i gdzie to - odparłem. On też nie wiedział gdzie go szukać.
    Wykonałem telefon do znajomego serwisanta Hondy (z którym miałem spotkać się później) i... eureka.
    Znalazłem ten diabelny włącznik, kliknąłem go i jak ręką odjął - Handzia z marszu odpaliła.
    Zamieszczam fotkę dla takich jak ja laików, którym nie daj Boże ten wyłącznik "sam" się wyłączy (widocznie puknąłem go podczas odkurzania wnętrza) i potem autko już nie zapali choćby rozbierać wszystko po kolei itp.
  • Poziom 1  
    a może ktoś wie gdzie jest w Hondzie HR-V ??