Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

President Jackson II eliminacja "śmietnika"

03 Sie 2010 02:13 2198 4
 • Poziom 13  
  Witam,
  Jak do tej pory nie spotkałem się i nie znalazłem z jakimś pomysłem na eliminację zakłóceń w Jacksonie II, w samochodzie sprzęcik sprawuje się świetnie choć czasem wyłapie jakiegoś "śmiecia", wiem jednak że na bazie będzie gorzej i moje pytanie jest takie:
  Czy da się coś z tym zrobić?
  Czy ktoś już robił doświadczenia na tym sprzęcie?
 • Poziom 33  
  Praktyka presidenta jest taka, że wsadzą świecidełka kosztem funkcjonalności i dodadzą numerek do nazwy radiotelefonu. Nie miałem jeszcze tego radia i wątpię, by znalazło się zbyt wielu chętnych aby dać Ci konkretne wskazówki. Raczej ogólnikowo - przyjrzałbym się filtrom p.cz. to tak na początek. O jakich"śmieciach" mówisz? Coś w rodzaju z poza kanału?
 • Poziom 13  
  Chodziło mi o zakłócenia z innych urządzeń typu latarnia silnik motocykla z tego co pamiętam w Lincolnie oraz 87 czegoś takiego nie miałem.
 • Moderator
  Pasmo CB jest pasmem nie strzeżonym, co za tym idzie wszystkie "śmieci" mogą i mają prawo tam być. Co "siada" na antenę będzie słyszalne.
 • Poziom 33  
  No to rzeczywiście filtr p.cz. tego nie wytnie. Trzeba by się przyjrzeć dokładnie jak jest skonstruowany NB i ANL. To jest nowe radio na rynku, więc nie spodziewałbym się prędko jakiś konkretnych rozwiązań dopóki solidny fachman nie prześwietli go od deski do deski.
  Olku pasmo CB radio to fale krótkie i ludzkość w dzisiejszych czasach już nie pamięta jakie prawa nim rządzą. Zakłócenia lokalne i globalbe trudno odróżnić na pierwszy rzut oka. Jedynie nasi dziadkowie, którzy słuchali Błyskawicy pamiętają takie zjawiska jak efekt doplera czy np. LDE.
  Twoje stwierdzenie jest słuszne i mała ciekawostka. Spora część urządzeń typu "cyfrowe multimedia" są sterowane zegarem 27MHz na dodatek jego aplituda jest znaczna - 5V. Z odległości kilkaset metrów można usłyszeć zakłócenia od modemów TP ADSL firmy Sagem. Z kolei granice pasm radiodyfuzji publicznej są wytycznymi od harmonicznych 27MHz tak aby je "omijać z daleka".

  Nie mniej jednak starannie wykonany filtr NB w pierwszym stopniu zasadniczo wpływa na jakość odbioru w aucie. W nowoczesnych konstrukcjach radiotelefonów CB producenci po prostu mają sobie za nic takie pojęcia jak modulacja skrośna, selektywność, dynamika nie wspominając o innych zasadniczych jak szumy własne a nawet ARW.
  W swoim zapleczu mam wiele własnych opracowań usuwania powyższych błędów w danym modelu.
  To jest po prostu żenada co się dzisiaj wyrabia, wstyd i hańba, bo konsument płaci słone pieniądze. Tyle ode mnie.