Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President Jackson II eliminacja "śmietnika"

csdark 03 Aug 2010 02:13 2258 4
 • #1
  csdark
  Level 13  
  Witam,
  Jak do tej pory nie spotkałem się i nie znalazłem z jakimś pomysłem na eliminację zakłóceń w Jacksonie II, w samochodzie sprzęcik sprawuje się świetnie choć czasem wyłapie jakiegoś "śmiecia", wiem jednak że na bazie będzie gorzej i moje pytanie jest takie:
  Czy da się coś z tym zrobić?
  Czy ktoś już robił doświadczenia na tym sprzęcie?
 • #2
  SP8JZ
  Level 33  
  Praktyka presidenta jest taka, że wsadzą świecidełka kosztem funkcjonalności i dodadzą numerek do nazwy radiotelefonu. Nie miałem jeszcze tego radia i wątpię, by znalazło się zbyt wielu chętnych aby dać Ci konkretne wskazówki. Raczej ogólnikowo - przyjrzałbym się filtrom p.cz. to tak na początek. O jakich"śmieciach" mówisz? Coś w rodzaju z poza kanału?
 • #3
  csdark
  Level 13  
  Chodziło mi o zakłócenia z innych urządzeń typu latarnia silnik motocykla z tego co pamiętam w Lincolnie oraz 87 czegoś takiego nie miałem.
 • #5
  SP8JZ
  Level 33  
  No to rzeczywiście filtr p.cz. tego nie wytnie. Trzeba by się przyjrzeć dokładnie jak jest skonstruowany NB i ANL. To jest nowe radio na rynku, więc nie spodziewałbym się prędko jakiś konkretnych rozwiązań dopóki solidny fachman nie prześwietli go od deski do deski.
  Olku pasmo CB radio to fale krótkie i ludzkość w dzisiejszych czasach już nie pamięta jakie prawa nim rządzą. Zakłócenia lokalne i globalbe trudno odróżnić na pierwszy rzut oka. Jedynie nasi dziadkowie, którzy słuchali Błyskawicy pamiętają takie zjawiska jak efekt doplera czy np. LDE.
  Twoje stwierdzenie jest słuszne i mała ciekawostka. Spora część urządzeń typu "cyfrowe multimedia" są sterowane zegarem 27MHz na dodatek jego aplituda jest znaczna - 5V. Z odległości kilkaset metrów można usłyszeć zakłócenia od modemów TP ADSL firmy Sagem. Z kolei granice pasm radiodyfuzji publicznej są wytycznymi od harmonicznych 27MHz tak aby je "omijać z daleka".

  Nie mniej jednak starannie wykonany filtr NB w pierwszym stopniu zasadniczo wpływa na jakość odbioru w aucie. W nowoczesnych konstrukcjach radiotelefonów CB producenci po prostu mają sobie za nic takie pojęcia jak modulacja skrośna, selektywność, dynamika nie wspominając o innych zasadniczych jak szumy własne a nawet ARW.
  W swoim zapleczu mam wiele własnych opracowań usuwania powyższych błędów w danym modelu.
  To jest po prostu żenada co się dzisiaj wyrabia, wstyd i hańba, bo konsument płaci słone pieniądze. Tyle ode mnie.