Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana Głośników Przednich i Subwoofera do 1000 zł - JAKOŚĆ

Watson20054133 07 Aug 2010 10:31 12840 114
    sanders156
    Level 35  
    Vibe przy hertz to pilarka :D Z tych glosnikow wymienionych tutaj zdecydowanie powinienes przemyslec zakup HSK
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Nie ma co myśleć tylko brać póki są.

Doskonała propozycja no i pod tą muzykę jak znalazł.
    Watson20054133
    Level 12  
    Ok skoro polecacie to biorę :) HSK zamówione za 400 zł kpl :) Jakaś promocja... mam nadzieje, że nie wyprzedaż i sprzęt drugiego gatunku ;p To bardzo tanio bo na allegro trzeba zapłacić 700 zł... :/

Głośniki te mają 125 RMS mocy... jaki w końcu wzmacniacz do tego z tych które wymieniłem najmocniejszy jest chyba Magnat RX 44, bo ma 120 rms mocy na kanale. Crunch, Mac Audio odpada... znajomy z forum ma do sprzedania używany Rodek 680 czy jakoś tak za 450 zł... co to za wzmacniacz i czy opłaca się?
    SynDmx
    Level 25  
    Ten Rodek na pewno będzie lepszy niż Magnat, o ile się orientuje to dosyć mocna 6 kanałówka , za tą cenę myślę że warto, mimo tego że nie wykorzystasz wszystkich kanałów, chyba że w przyszłości pobawisz się w 3-drożny system :)
    sanders156
    Level 35  
    Lub bi amping na przod ;) Tak jakosciowo bedzie napewno lepiej , co do ceny to sie nie stresuj , jest to tanio i bardzo dobrze dla kupujacych a powodem jest to ze Hertz wydal nowa edycje HSK wiec stara wszyscy wyprzedaja zeby zrobic miejsce na nowa... normalny zabieg...
    Watson20054133
    Level 12  
    Z tym, że ten Rodek ma mało mocy 6x 77 rms:/
    sanders156
    Level 35  
    Ja nie uwazam zeby to bylo malo ja mam 2x60wat i glosniki 100wat a poredzej niz wpadna w przester to membrany wypluja , kontrola jest do glosnosci w ktorej juz nie idzie sluchac a i tak glosniki sa kontrolowane i nie traca jakosci , nie przykladaj uwagi do paierowych danych
    rainer
    Level 14  
    Watson20054133 wrote:
    Z tym, że ten Rodek ma mało mocy 6x 77 rms:/

Tak jak Sanders napisał watami nie musisz się przejmować, będzie dobrze grało. Ja z ciekawości podłączyłem swoje głośniki (100W RMS) pod same radio które daje w porywach25W na kanał i w skali głośności do 61, przester pojawia się w okolicach wartości 50-52 (zależy od zródła-usb,cd,tuner). Jedyny minus w porównaniu do zasilania wzmacniaczem był taki że nie grały tak głośno jak pod wzmakiem...także spokojnie możesz kupić Rodka-da radę:D
    Watson20054133
    Level 12  
    Jeśli ten Rodek jest 6 kanałowy to 1,2 przód 3,4 sub a co z 5 i 6 kanałem ;p
    sanders156
    Level 35  
    Odsprzedaj albo schowaj na lepsze czasy :D
    No chyba nie jet twoim problemem ze masz za duzo kanalow a jak sie nudzic bedziesz i bedziesz uwazal ze masz za malo mocy to zrobisz trzy mostki i zobaczysz jak gra przod zasilony mostkami...
    Watson20054133
    Level 12  
    A mnie kurde jakoś bardziej ciągnie do nowego magnata za 520 zł niż używanego rodka za 450 :/ choć żadnego nie słyszałem...
    sanders156
    Level 35  
    Twoja kasa....Twoj wybor... Chyba nikt nie zamierza cie przekonywac ze tak czy tak bedzie lepiej , moge wyrazis tylko swoje zdanie ze ja bym wybral rodka ostatnio z 2tyg temu zmienialem wzmak i tez szukalem 4 kanalow w podobnej kasie i jak widac nie wybralem nowki wiec moje zdanie znasz...
    qstosz
    VIP Meritorious for electroda.pl
    No skoro ciebie ciągnie ...

to śmiało przecież to twój sprzęt.
    Watson20054133
    Level 12  
    Ale właściciel tego rodka nawet nie wie ile ten sprzęt ma lat.. nie wiadomo ile on pochodzi jeszcze, tego się boje, że kupię a po miesiącu się spartoli... :(
    sanders156
    Level 35  
    Tak jak wspomnialem nie namawiam ale moj wzmak ma ponad 10lat o ile wiem , najstarszy jaki mialem mial 24lata wiec jha nie mam nigdy takich obaw predzej sie psuje ten chinski szajs ktory teraz jest produkowany , podziala tyle ile jest gwarancji i... lepiej szukac nowego zanim padnie do reszty :D Kiedys bylo inaczej sprzet mogl przezyc swojego wlasciciela hahahah........ :) Zarcik ale taka prawda moja 24 letnia alpine miala wszystkie czesci orginalne i sie nie zepsula i o ile wiem nadal dziala ;)
    Watson20054133
    Level 12  
    Czytałem opinie o tym magnacie rx 44, że do zasilenia przednich głośników raczej się nie nadaje, gdyż wyostrza wysokie tony, prawda to?

Więc co proponujecie najlepiej nowego do 500 zł do zasilenia Hertz HSK i suba?
    sanders156
    Level 35  
    Ja nie zaproponuje nic bo gdybym uznal ze cos sie nadaje to bym kupil a tak jedyna dla mnie rada to dinozaury CA :D RX jest poiprostu kiepski do zasilenia przodu ale tez trzeba brac poprawke na zdanie ludzi ktorzy maja juz zboczenia na punkcie dzwieku , nie jest powiedziane ze przecietnej osobie by sie spodobaly wzmaki ktore ja natychmiast zlewam ale tak jak pisze obsesja na punkcie idealnego dzwieku nie jest dobra kiedy mam doradzic komus komu wystarczy maly procent tego czego ja chce , nie ma to zabrzmiec obrazliwie poprostu na poczatku duzpo mniej wystarcza do zadowolenia
    Watson20054133
    Level 12  
    Ja na pewno będę oszołomiony jak wszystko sobie podłącze :) Nawet ten RX 44 jest o 1000 razy lepszy od mojego obecnego McHammer 1200 ;p czyż nie? :D
    rainer
    Level 14  
    Jak zaczynałem przygodę z CA to właśnie miałem magnata RX44 i miałem go 2 tygodnie...:cry: ogólna porażka na przedni zestaw
    Jeśli kupiłbyś Rodka to pod kanały 1,2,3,4 podłączasz przednie głośniki tzw. aktywnie (bez oryginalnych zwrotnic), czyli w sumie 4 głośniki (2xtweeter, 2xwoofer) pod 4 kanały (każdy głośnik osobno) i wtedy masz możliwośc kontroli osobno woferów i tweeterów a kanał 5 i 6 mostkujesz na suba.
    Nie mam żadnego interesu w tym ze kupiłbyś tego Rodka ale wiem że takie rozwiązanie będzie lepsze, ale wybór należy do Ciebie...Nie musisz wcale kupować tego Rodka, możesz poszukać innych wzmacniaczy 4, 5 lub 6 kanałowych, ale w tej cenie to tylko używki.
    sanders156
    Level 35  
    Ale podlanczajac aktywnie musisz miec zwrotke w radiu inaczej nie obetniesz dobrze wooferow od gory
    rainer
    Level 14  
    sanders156 wrote:
    Ale podlanczajac aktywnie musisz miec zwrotke w radiu inaczej nie obetniesz dobrze wooferow od gory

A na wzmaku nie obetnie?
    sanders156
    Level 35  
    O ile wiem rodek nie daje opcji zeby ciac woofer wysoko tak jak to jest potrzebne
    Watson20054133
    Level 12  
    No to teraz mam dopiero mętlik w głowie.... :/ Co innego zamiast tego Rx44? Skoro mówicie, że nie ma co patrzeć na parametry na papierze to może MAC AUDIO MPX 4500 czy też produkowany w chinach ?

Poszukałem coś na allegro. Co powiecie o tych...

Crunch V-4200
    Pyle QA 4400 II
    MAGNAT EDITION FOUR LIMITED
    Watson20054133
    Level 12  
    Narazie kupiłem wzmak 4 kanałowy Crunch V 4200 bo swój sprzedałem, a nie mogę zostać z niczym. Mówi się, że najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie dwóch dwukanałówek jedną na przód drugą na suba. Jestem już zdecydowany na zakup używek :) Narazie podłącze HSK i suba pod tego crunch'a ale za dwa miechy będę chciał zmienić albo na porządną 4 kanałówkę albo 2x 2kanały. Możecie mi przybliżyć za jakimi modelami i seriami mam się rozglądać? Wiem, że blaupunkty, jbl, voice krafty nie wchodzą w grę... więc jakie...? DSL, Genesis, Rodek, Sony, Piooner?
    sanders156
    Level 35  
    Pozwolisz ze jak juz przyjdzie czas na zakup powybieramy cos z dostepnych bo wiesz jak jest z uzywkami , raz jest raz nie ma nie polece ci teraz czegos czego za miesiac juz nie zobaczysz
    Watson20054133
    Level 12  
    Ok więc temat odkopiemy za jakiś czas jeśli chodzi o wzmak :P

Pozostał mi tylko subswoofer do wymiany nowy do hh i szybkiej muzy jak trance itp ;) Może być 10" Musi pasować do HSK
    Watson20054133
    Level 12  
    Witam ponownie :)

Zamontowałem Hertz HSK i chciałbym się podzielić wrażeniami i zadać kilka kolejnych pytań które mi się nasunęły :)

Po pierwsze byłem bardzo mile zaskoczony po rozpakowaniu pudełka z głośnikami. Wszystko solidnie zapakowane baaardzo dobra jakość wykonania ( zwrotnice wyglądają pięknie :D ) W 2h uporałem się ze zmianą głośników, nowe dystanse ( już nie popełniłem tego samego błędu jak przy pierwszym razie i najpierw nawierciłem sobie otwór a potem wkręt i teraz nie ma pęknięć na dystansie :P ) Podłączyłem też nowy wzmacniacz Crunch V 4200 i stary Sub Infinity 1250. Poustawiałem sobie po swojemu te wszystkie pokrętełka i załączyłem :) Pierwsze wrażenie i szczena na dół... jak to gra?! Jaki czysty dźwięk... zasiadam do radia a tu jeszcze korekta w radiu, sub, bass, treble, itp ( przy odłączeniu klemy - wszystko się przecież resetuje :P ) I tu muszę przyznać rację i sam się przekonałem na własnej skórze, że bardzo dużo zależy od wzmacniacza. Wcześniej mój MHA-1200 nie wyprawiał takich rzeczy z Infinity, natomiast Crunch już sobie radzi lepiej :D o wiele! :P Szkoda, że tego Suba sprzedałem wczoraj koledze, no ale cóż odbiję sobie i kupie lepszy :))

Mam pytanka co do ustawienia wzmacniacza:

1. Pokrętła gain ( 2x jedno na 1,2 kanał, drugie na 3,4 ) z jednej strony jest napisane 0,2 V a z drugiej 6 V. Poprzedni właściciel ustawione miał na 0,2 V więc tak zostawiłem z myślą, że to jest najmniejsza moc wychodząca ze wzmacniacza. Otóż przekręcając gain w drugą stronę głośniki się ściszają. Czy 0,2 V to Gain na MAX, a 6 V to na MIN ?

2. Input Select 2/4CH- co to za przełącznik? 1,2 kanał mam na przód 3 i 4 mostek na suba. Gdy przełącznik ustawiony jest na 4CH subwoofer prawie nie gra, kiedy przełącze na 2CH prawie męmbrana wyskakuje :D

3. Jak ustawić pokrętła Low Pass i High Pass przy FRONT i REAR ?

4. Jak ustawić FILTRY? Front na FLAT Rear na LOW ?

5. Output to wyjście na co ?

6. I podbicie bassu na subwooferze można dać, ale czy na przód się opłaca?

Poniżej wklejam zdjęcia :)
    Wymiana Głośników Przednich i Subwoofera do 1000 zł - JAKOŚĆ
    Wymiana Głośników Przednich i Subwoofera do 1000 zł - JAKOŚĆ Wymiana Głośników Przednich i Subwoofera do 1000 zł - JAKOŚĆ Wymiana Głośników Przednich i Subwoofera do 1000 zł - JAKOŚĆ Wymiana Głośników Przednich i Subwoofera do 1000 zł - JAKOŚĆ
  • Helpful post
    sanders156
    Level 35  
    1. taK... ustawiasz pod wyjscie z radia , bez urzadzen pomiarowych robisz to na sluch , a jak to wpisz sobie w google jest dobrze opisane , chyba tez na elektrodzie przez powalla
    2. Tu wybierasz czy wzmak na pracowac w dwoch mostach czy 4 kanalach o ile sie nie myle to ustawiajac na 2ch mozesz doprowadzic do wzmaka tylko jedna pare RCA zeby zasilic dwa mostki ale tutaj glowy nie dam
    3.Na przod wlancz filtr HPF ( High pass ) i ustaw na jakies 60-70Hz a tyl wlancz Low pass i ustaw podobnie okolo 60-70Hz - z tym ze to najlepiej robic na sluch bo kazdy ma inne upodobania
    4.odpowiedz juz udzielilem w 3 punkcie :D
    5. Wyjscie na kolejny wzmacniacz
    6. Najlepiej moim zdaniem nie podbijac ani przodu ani tylu ale jak juz musisz to tylko sub przodu szkoda

Najpierw ustaw gain a pozniej dopiero reguluj reszte
    Watson20054133
    Level 12  
    Dzięki Sanders za info :)

Więc na 0,2 to maxymalna moc ze wzmacniacza? Narazie daje na 10 volume z 35 w radiu, żeby nie przepalić. Ponoć najlepiej Gainy na 0 dawać. Mam dać na 6V żeby byłą najmniejsza moc? Ale z drugiej strony ponoć ten Crunch ma 75 rms na kanał a Hertz HSK mają po 125 rms :/