Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana Głośników Przednich i Subwoofera do 1000 zł - JAKOŚĆ

Watson20054133 14 Sie 2010 18:50 11958 114
  • Pomocny post
    #61 14 Sie 2010 18:50
    sanders156
    Poziom 35  

Ustaw tak:
    Cytuje naszego moderatora powalla
    Ustawiasz najpierw Gain we wzmacniaczu na MIN ,a potem na radiu ustawiasz wzmocnienie na 90% skali(jak masz do 50 ,to ustawiasz na 45).Puszczasz muzę ,która słuchasz i teraz podkręcasz Gain (powoli) do momentu ,w którym głośniki zaczną zniekształcać dźwięk i następnie delikatnie cofasz Gainem - gotowe.

Dodano po 19 [sekundy]:

6V to minimum

• Sklep HeluKabel
  • #62 14 Sie 2010 18:55
    Watson20054133
    Poziom 12  

Dzięki Dzięki będę próbował na słuch :)

• #63 16 Sie 2010 12:15
    Watson20054133
    Poziom 12  

Pierwsze ustawienia za mną :P Miałem trochę problem jak ustawić High Pass na 70 Hz skoro skala płynna jest od 10Hz do 2500 Hz no ale zrobiłem to na słuch. Przy ustawianiu Gain byłem w szoku ustawiłem na 0, potem w radiu na 31 ( ok. 90% mocy max, 31 z 35 ) i kręciłem gainem, zniekształcenia były dopiero przy hmm.. 80% mocy max... HSK szaleją niesamowicie, a o tweeterach już nie wspomnę... wystarczy, że ucho przyłożysz do głośniczka i możesz sobie cuś uszkodzić ;p

Pytanko mam:

Za 2 tyg kupuje Sub... sprzedałem swój Infinity 1250 za 330 zł ( chyba się opłacało :P ) i szukam czegoś mocnego, ale i jakościowego do uzupełnienia bassu. Budżet do 500 zł za skrzynkę :) Narazie zasilane będzię z Crunch V4200... ale w niedalekiej przyszłości zmienię na mocną 4 kanałówkę albo dwie dwukanałówki.

Doradźcie coś...

Intertechnik MDS 08 - ponoć nie jest taki mocny, za to jakość dobra
    RF P1...
    Może jakiś Hertz do tych HSK ?

• #64 16 Sie 2010 13:02
    sanders156
    Poziom 35  

IT trzeba posluchac bo mozna byc bardzo zawiedzionym po przesiadce z takiego infinity , ze tak powiem do basu z IT trzeba dorosnac bo cisnienia i trzesienia fotelami sie nie spodziewaj , P1 juz bardziej ale jezeli ktos idzie w jakosc to lepiej szukac uzywki P2 lub P3 , Hertza suby to dosc mlotkowato grajace wynalazki sa mocne ale nowe serie nie oferuja super jakosci , mysle ze w twoim przypadku dobrym kompromisem moze byc RE SR albo jezeli juz IT to dwie sztuki w BR

• #65 16 Sie 2010 13:04
    Watson20054133
    Poziom 12  

Nie chcę kupować dwie skrzynie... jeśli już to podwójna cała- tak jak RF Dualbass. I raczej też skrzynia zamknięta, bo z BR już to brzmienie basu jest inne :/

1) A co z JL Audio ?
    2) RE SR na allegro jest tylko sam głośnik, a mi się nie chce bawić w budowanie skrzyń itp... ;/

• Sklep HeluKabel
  • #67 16 Sie 2010 14:23
    sanders156
    Poziom 35  

W innym temacie Grzegorz zasugerowal dobry przetwornik i to fakt ze moglbybyc twoim wstepem w jakosciowy system mianowicie IT MDS 10' lub 12' , ale z drugiej strony twoja niechec do zbudowania wlasnej robionej na miare i pod wlasne wymagania skrzynki troche mnie zwodzi bo albo granie jakosciowe i pod siebie albo zakupy na allegro gotowych subow...

JL oczywiscie ma nie jeden dobry sub ale rozbierznosc twoich poszukiwan jest tak duza ze wlasciwie nie wiadomo czego szukasz , zazwyczaj poprostu dobrych glosnikow nie kupisz w skrzynce te do kupienia na "sztuke" suby to wlasnie taka szemrana klasa jak S-10 , rozne Infinity JBL czy najnizsze serie RF , RF P1 czy P2 zakupic w skrzyni bez problemu a P# , T1 i T2 nie widzialem jeszcze w gotowym subie

• #68 16 Sie 2010 14:32
    japan_tuning
    Poziom 13  

Mogę tylko powiedzieć, że gotowa skrzynia Hifonics Zeus ZXi12BP, która jest teraz na promocji w GT, zaskakuje. Bass jest naprawdę mięsisty, a zejście dzięki skrzyni band pass praktycznie do samej granicy słyszalności ucha ludzkiego. Były to jedne z nielicznych skrzynek, które radziły sobie w takich samochodach jak BMW 5, gdzie trzeba było wydobyć bas z kufra.

Tak jak wspomniałem skrzynie są teraz na promocji w piśmie tuningowym GT i ich cena to 599 zł która trwa miesiąc - praktycznie już się kończy. Nie wiem czy w tej cenie znajdziesz lepszego "gotowca", gra to naprawdę genialnie a wygląda jeszcze lepiej.

• #69 16 Sie 2010 14:35
    sanders156
    Poziom 35  

Wlasnie dlatego czekam na wypowiedz kupujacego bo dla jednego jedynym opisem dobrego grania jest

"Bass jest naprawdę mięsisty, a zejście dzięki skrzyni band pass praktycznie do samej granicy słyszalności ucha ludzkiego"

A dla innego jednak cos skrajnie innego , jezeli kolega pisze ze mysli nad IT 08 czyli kulturalnym grajku uzupelniajacym pasmo a jako kontr propozycje dostaje BP zeusa grajacy jak wyzej zacytowalem to hmmm... O co chodzi :D

• #70 16 Sie 2010 14:44
    japan_tuning
    Poziom 13  

:D no to zamotałem... No fakt koledze konkretnie chodzi o jakość bez gigantycznych mocy ale gra to naprawdę kulturalnie tylko, że raczej do uzupełnienia przodu to chyba się nie nada. Chyba, że kogoś najdzie na trochę szumu z kulturą ;)

• #71 16 Sie 2010 15:08
    Watson20054133
    Poziom 12  

Sanders....

Rozbieżność moich poszukiwań jest tak duża, gdyż miałem przyjemność słuchać tylko Infinity i Blaupunkty... Wolałbym gotową skrzynkę z głośnikiem, ponieważ nigdy takiej skrzynki sam nie robiłem, nie wiem na co trzeba zwracać uwagę itp. Sub ma grać dobrze... wiem, że to zbyt ogólnikowe określenie, ale coś porównywalnego do Infinity lub lepsze...

• #72 16 Sie 2010 22:23
    Watson20054133
    Poziom 12  

A co sądzicie o JL Audio 10W0V2 albo JL Audio 10W1V2 .... ?

• #73 16 Sie 2010 22:30
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Twój temat ciągnie się już jak ...flaki z olejem i już od kilku dni mam na niego spore raportowanie :D ( nie mówię , że Ty łamiesz regulamin).
    Uważam , że powinienes kupić tego JLa i posłuchać, jeżeli spełni Twoje oczekiwania ...chwała Ci za celność wyboru, jeżeli nie to pozostaje sprzedać i szukać dalej .

• #74 16 Sie 2010 22:37
    Watson20054133
    Poziom 12  

Wasylwek...

Nie denerwuj się tak... sam przecież wiesz jak to jest z kupowaniem sprzętu, którego nie słyszałeś... zakup musi być przemyślany... nie chciałbym jakiegoś rozczarowania... :/

Jakie raportowanie? :)

Dzięki za opinie JL..

• #75 17 Sie 2010 01:22
    sanders156
    Poziom 35  

No wlasnie sek w tym ze kupowanie bez odsluchu jest bez sensu i jest to kupno kota w worku , nie wazne ile stron tematu tu przegadamy a dla ciebie to nadal bedzie ten nie wiadomy kot ;)

Przypuszczam ze wasylwek kupujac sprzet ktorego nie sluchal opiera zakup na doswiadczeniach i parametrach a nie raz pewnie poprostu sie napali i kupi a przynajmniej ja tak robie bo sluchac setek roznych opini na forach to mozna bylo lata temu teraz jest to zupelnie nie na miejscu bo prawda jest jedna... nie posluchasz to sie nie dowiesz jak gra...

• #76 17 Sie 2010 06:41
    Watson20054133
    Poziom 12  

Właśnie tylko, że mało jest takich miejsc gdzie można posłuchać tego co się chce...

Jak to możliwe, że JL 10W0V2 ma 300 RMS kosztuje 499 zł a JL 10W1V2 ma tylko 150 RMS i kosztuje 550 zł ? :| Może mi to ktoś wyjaśnić ;]

• #77 17 Sie 2010 08:58
    sanders156
    Poziom 35  

Moc ktora trzeba dostarczyc do glosnika nie jest wyznacznikiem jakosci jego gry i komponentow z ktorych jest zbudowany , tez nie okresla inowacyjnosci technologi w jakiej jest wykonany wiec moc nijak sie ma do ceny

• #78 17 Sie 2010 09:05
    Watson20054133
    Poziom 12  

Wygląda na to, że trzeba wydawać krocie i kupować najdroższe sprzęty, bo najlepsze... trzeba się w końcu na coś zdecydować... wybiorę JL Audio albo RF i zobaczę jak gra :) Jak będzie lipa... będę szukał dalej ;)

Dziękuje za wszelkie wypowiedzi! :)

• #79 17 Sie 2010 16:42
    sanders156
    Poziom 35  

Zeby dobrze gralo nie trzeba wydawac kroci zapewniam moze u mnie nie gra zaden hi-end ale calosc tego co mam w podpisie kosztowalo mnie okolo 1300-1400zł i nie mialbym zadnego problemu zeby skonfrontowac ten system w dwa razy drozszymi tylko trzeba kupowac z glowa i spokojem jestem chyba jednym z wyjatkow ktore nie traca kasy na tej zabawie na ostatnich wzmacniaczach i glosnikach potrafiloem zarobic nawet do 25% ceny zakupu tylko ze kupowalem tylko okazje posluchalem robilem lepsze zdjecia i opis i jakos tak mi sie poszczescilo :D

• #80 17 Sie 2010 20:52
    Watson20054133
    Poziom 12  

Poszperałem dzisiaj po necie i miałem przyjemność posłuchać dziś subów z głośnikami RF R1, P2 i P3 ;)

Wrażenia:

R1 w skrzyni zamkniętej nawet sobie radził nie powiem- dźwięk czysty, nie żadna pompa ;)
    P2 - zdecydowanie przypasował mi do gustu jest mocny, ładnie gra:D ( w takiej samej skrzyni closed )
    P3 - to nie dla mnie :D jaka moc !! Głośnik 38 cm ze skrzynią BR... ogromna moc aż się włosy jeżyły na głowie, a siedząc na przednim siedzeniu dalej można było odczuć masaż pleców, ciekawe jakby było z tyłu... dla mnie za głośno i za mocno z takim sprzętem to na zawody, a nie do codziennego słuchania :)

Koleś miał na przód jakieś RF pod wzmakiem 2 kanałowym, a te suby podłączał pod monoblok który miał jakieś 500 rms. Z ciekawości podłączyłem tego P2 do mojego wzmaka i różnica była widoczna... radził sobie, ale widać, że można z P2 wykrzesać więcej.. trzeba zmienić wzmak... albo tego Cruncha V4200 zmostkować i zasilić przód a na sam sub kupić monobloka ;)

Ceny które mi zaproponowali:

R1 closed - 329 zł
    2x R1 closed- jakieś 699 zł
    P2 closed - 699 zł
    P2- br - 799 zł ( ponoć zagra lepiej, głośnik będzie schodził jeszcze niżej )
    P3- nie pytałem ;p

Wzmaki:

Crunch jakiś najnowszy x7500 czy jakoś tak= 350 rms w mostku - 559 zł
    Renegade - 300 rms w mostku - 300 zl

• #81 17 Sie 2010 22:54
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Aukcje zakończone ale te :
    numer 1091247777 numer 1081556609
    O ile te plastikowe P serie masowały Ci plecy o tyle te ...wydłubią Ci plomby :D.

W takiego Hx2 pompowalismy swego czasu prawdziwy 1 kW mocy .
    Co ważne te Powery(starsze) i HX2 Punche(troszkę swieższe) dodatkowo prócz cisnieniowania potrafią zabłysnąć jakością.

• #82 19 Sie 2010 19:27
    Watson20054133
    Poziom 12  

Witam ponownie :)

Mam mały problem... podłączenie kabli sygnałowych RCA. Mieszam mieszam i dalej nie mam wszystkich funkcji. Otóż:

4 kanałowy wzmak zmostkowałem na dwa kanały i podpiąłem głośniki przednie. Narazie jadę bez suba. Jak mam podłączyć kable RCA, żeby było dobrze? Z radia mam 4 wyjścia ( 2 pary rca ) Obecnie jedna para wychodzi z FRONT ( czerwony i biały ) a we wzmaku na 1/2 kanał czerwony i biały grają oba głośniki przednie ale nie mam regulacji prawo lewo, i jak daje fader na tył to się ściszają a tak być nie powinno. W zmaku ustawione Input select 2/4CH ustawione na 2 bo na 4 gra lewa strona. Za miesiąc kupuje monobloka do RF P2 30 cm, wzmak Crunch GTX 2400. Jak będzie drugi wzmak to z radia REAR druga para kabli rca i normalnie do wzmaka. Ale jak podłączyć ten system przedni? I kolejne pytanko: HPF to odcięcie niskich tonów? Najlepiej ustawić na 80 żeby midy przednie nie męczyły się? Filtry Treble wysokie tony, możliwe ustawienia w radiu 10k, 12,5k , 15k, 17,5k na co ustawić? 17,5k? Tak samo z filtrami bass możliwe 80,100,200 :)

• #83 19 Sie 2010 21:13
    sanders156
    Poziom 35  

Ogilnie ceny wysokie , jezeli chcialbys grajace P3 to nie 15' w BR tylko 10' w closed polecam posluchac ale trzeba go dowatowac.... wracajac do cen to niech przykladem dla ciuebie bedzie ze kupilem swego czasu za 500zł nowe P3 na allegro a uzywke za 412 wiec jak widze cene taka jak ta za P2 w br to pukam sie w glowe

• #84 19 Sie 2010 22:06
    SynDmx
    Poziom 25  

Żeby mieć regulację prawo-lewo musiałbyś mieć 2 pary kabli RCA, kup rozdzielacz sygnału (numer 1180161434)
    W tym radiu nie masz sterowania subem? Jeśli nie to jak podłączysz tego Crucha pod Rear i włączysz HPF to będziesz ciął niskie także subowi! Chyba że dla front i rear jest oddzielny HPF

PS ja treble mam na 12k a niskie na 80 hz

• #85 19 Sie 2010 22:33
    Watson20054133
    Poziom 12  

Sanders...

P3 są różne 300rms, 400rms i 500 rms. Dla mnie P3 za mocna jest...P2 mi spokojnie wystarczy... sam głosnik kosztuje koło 650 zł ( 25,30 cm ) wolałbym 25 uniwersalna do hh i np trance, ale ten sprzedawca namawia mnie na 30cm bo bedzie lepsze zejscie w hh no i przy skrzyni BR jeszcze lepsze... wiadomo chce jak najdrożej... Infinity mialem closed i było ok. W sumie jaka jest znacząca różnica miedzy closed a br? A co powiesz na tego wzmaka Crunch GTX2400, słyszałes jak napędza moze?

SynDMX

Mam dwa wyścia w radiu na kable sygnałowe... jak mialem suba to 2 pary rca 4 kanałowy wzmak mialem 1,2 na przod i 3-4 mostek na suba i było ok. Ale teraz ten 4 kanałowy wzmacniacz zmostkowalem i mam 2 kanaly, 1 na lewy glosnik 2 na prawy głośnik. I jak podłączyć te kable RCA teraz bez suba... i jak bedzie drugi wznacniacz... ? W radiu jest podbicie sub 0-15 podbicie basu 0-7 treble 0-7 ponadto filtry HPF ( bez podziału - ogólne ) + filtr bass i treble. fader, balance i loud.

• Pomocny post
    #86 19 Sie 2010 22:57
    SynDmx
    Poziom 25  

Póki nie ma suba to kanał 1/2 podłącz kablem RCA do wyjścia Front, a kanał 3/4 drugim kablem RCA do wyjścia Rear. Jak kupisz drugi wzmak to Rear podłączasz pod drugi wzmak a Front rozdzielasz z 2 RCA na 4 RCA za pomocą rozdzielacza i podłączasz pod pierwszy wzmacniacz i wtedy wszystko będzie ok:)

Jeśli chodzi o wszelkie filtry to ustawisz sobie to pod siebie, bo każdy zestaw gra inaczej więc nie mogę Ci powiedzieć jak to masz zrobić, jedynie mogę opisać jak ja mam: Low: -1/6, Mid: 1/6 High: 1/6. HPF: 100, Cięcie Suba: 80 Hz, Bass Boost: 0
    Tylko jeśli chodzi o HPF to ja mam oddzielne sterowanie suba więc działa on tylko na głośniki przednie, u Ciebie będzie działał raczej na całość więc jak kupisz suba to raczej będziesz musiał dać HPF na minimum lub całkiem wyłączyć.

• #87 29 Sie 2010 20:27
    Watson20054133
    Poziom 12  

Chłopaki czyli co do muzyki klubowej (trance, techno ) i hh najlepszym rozwiązaniem z RF będzie P2 w skrzyni closed 17 litrów. Mogę taką mieć za 569 zł... chyba że P2 w br 24 litry. Jaka jest generalnie różnica miedzy skrzyniami closed a br, czy tylko to, że br niżej schodzi? No i zrezygnowałem już z 30 cm na 25 cm bo szybszy głośnik.

• #88 29 Sie 2010 20:57
    rainer
    Poziom 14  

Miałem kiedyś skrzynkę z BR i zupełnie nie zgrywała mi się z przednim zestawem (moje auto to mały hatchback). Głośnik schodził nisko i tzręsło całym autem ale co z tego. Buczał nie miłosiernie i na pewno nie uzupełniał przodu, lecz raczej go zagłuszał. Na początku nawet mi się to podobało (pierwsza skrzynka w życiu) i rajcowało mnie to "rąbanie", ale na dłuższą męte nie szło wytrzymać (1 piosenka i wyłaczałem suba).
    Teraz mam głośmnik 25cm w closed i idealnie zgrywa sie z przodem. Jest szybki, bas jest mięsisty, lecz nie tak bardzo schodzący jak w BR, ale z tego akurat się cieszę.
    Musisz wiedzieć że skrzynki BR są głośniejsze od Closed,lecz jedna i druga przeznaczona jest do innych typów aut.
    Napisz jaki masz samochód.

• #89 29 Sie 2010 21:10
    Watson20054133
    Poziom 12  

Nissan Primera Hatchback, przod helix hsk, alpine 9874 RR i kupuje wzmaka Rodek R480i... zostal sub P2

• #90 29 Sie 2010 21:39
    rainer
    Poziom 14  

Ten Nissan to większe auto od mojego (chodz hatchback, bez metalowej ścianki za tylnymi siedzeniami) to jednak nie odpowiem Ci czy Closed czy BR. Niech się wypowiedzą Ci co mają większe doświadczenie.
    Jeżeli chodzi o piec to wybrałbym coś o raczej ciepłym brzmieniu. Stary model HSK + radio Alpine + do tego Rodek....może być ostro na "górze". Chyba że tak lubisz.