Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Angielski odkurzacz i problemy z zasileniem go.

03 Sie 2010 12:53 2841 3
  • Poziom 15  
    Witam. Posiadam angielski odkurzacz Vax Power 3. Do prądu włączam go z użyciem takiej przejściówki:
    I tu zaczęły się schody. Gdy przywiozłem go wczoraj ze sklepu i włączyłem do gniazdka w przedpokoju, wywaliło bezpieczniki. I tak kilka razy. Postanowiłem go włączyć do innego gniazdka, w łazience. A tam nie wywaliło bezpiecznika. Okazało się, że odkurzacz MUSI być włączony do gniazdka z uziemieniem, w przeciwnym razie korki się wyłączają. Chciałem się dowiedzieć, czy mogę zrobić taką instalację:
    by uziemić gniazdko w przedpokoju. I mam jeszcze pytanie: odkurzacz zasilany jest prądem 250V~ 13A. Czy mogę zamienić angielską wtyczkę na np. taką:
    :?:
    Dzięki za pomoc
    Stanisław
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Pomocny post
    Poziom 16  
    Podejrzewam, że gniazdko w przedpokoju masz zabezpieczone bezpiecznikiem 10A, a gniazdko w łazience bezpiecznikiem 16A - to tłumaczyłoby wybijanie bezpiecznika.
    Wtyczki angielskie miewają umieszczony w nich bezpiecznik. Słabo widać na zdjęciu, ale chyba jest tam umieszczony od spodu między bolcami. Jeżeli zdecydujesz się z niego zrezygnować, to innych przeciwwskazań co do wymiany wtyczki nie widzę (oczywiście wtyczka o obciążalności 16A).
  • Przedłużacze helukabelPrzedłużacze helukabel
  • Poziom 15  
    Faktycznie. Bezpieczniki są 3- Ogólny i dwa do pokojów i reszty. Na przedpokój przypada 10A. Dzięki rupcio za uświadomienie mi tego :) Teraz zostanie kwestia wymiany bezpiecznika i/albo zrobienia przedłużacza.

Dodano po 6 [minuty]:

P.S.: tematu nie zamykam, gdyż może jeszcze będę miał problemy.
  • Poziom 15  
    Odkurzacz działa, został zrobiony przedłużacz z łazienki. Temat zamykam.