Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Excel] Jak zrobic zliczające makro ?

izuncia 03 Sie 2010 14:43 1828 5
  • #1 03 Sie 2010 14:43
    izuncia
    Poziom 2  

Witam,
    Jestem baaaardzo poczatkujacym uzytkownikiem makr w excelu a mam problem z ktorym sobie nie poradze bez waszej pomocy.

Sytuacja wyglada nastepujaco:
    *mam komorke ktora pokazuje mi czas symulacji (wpisywane recznie)
    *mam komorki ktore maja powpisywane rozne warunki w zaleznosci od czasu symulacji

Czy jest jakies makro ktore pozwalaloby na wymienienie dokladnego czasu symulacji w ktorym dany warunek zostal spelniony?

np.
    warunek 1 byl spelnony w: 3, 7, 15 i 17 minucie
    warunek drugi byl spelniony w : 10, 28 i 17
    itp.

Byłabym bardzo wdzieczna za wszelkie odpowiedzi :)

0 5
  • #2 03 Sie 2010 14:54
    walek33
    Poziom 28  

Czy ów czas symulacji to jedna komórka, kolumna czy wiersz? Może jakiś przykładowy arkusik? Będzie łatwiej gdybać. :D

0
  • #3 03 Sie 2010 15:11
    izuncia
    Poziom 2  

Arkusik sie tworzy ale postaram sie bardziej przyblizyc zagadnienie :D

Czas symulacji to zwykla komorka w ktora osoba wpisuje czas dla jakiego chcialaby sprawdzic co sie bedzie dzialo - w moim przypadku na hali produkcyjnej.

Warunki o ktorych wspominalam sa rowniez jako komorki np. jezeli poziom materialow do produkcji spadnie ponizej jakiegos poziomu to costam.

Mi chodzi o makro ktore by zliczalo ze np w ciagu 8 godzin produkcyjnych zapotrzebowanie na materialy bylo ponizej ustalonego poziomu 4 razy : w 2, 4, 6 i 8 godzinie.

Jest to wogole wykonalne?

0
  • #4 04 Sie 2010 09:20
    walek33
    Poziom 28  

Wnioskuję z tego, że czas symulacji to nie przedział czasowy a konkretna godzina wykonania symulacji i do niej są przypisane dane z symulacji na rzeczoną godzinę. Jeżeli się mylę to mnie popraw.

0
  • #5 04 Sie 2010 10:23
    izuncia
    Poziom 2  

Tak, dokladnie - masz racje.

Ale zawsze moge zmienic na przedzial czasowy jesli to cos pomoze.

0
  • #6 04 Sie 2010 13:01
    walek33
    Poziom 28  

Nie chodzi mi o zmiany. W dalszym ciągu upieram się nad przykładowym arkuszem. :D Będzie łatwiej jak w nim opiszesz co jest co i gdzie chcesz jaki wynik.

0