Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate ST336704LCV firmware BC07 - padła chyba elektronika

marioz86 03 Sie 2010 15:59 597 0
 • #1
  marioz86
  Poziom 9  
  Witam.
  Mam dysk Seagate Cheetah ST336704LCV z firmwarem BC07, który dzisiaj przestał być wykrywany przez serwer, a konkretnie przez kontroler Adaptec SCSI Card 39160. Na serwerze zainstalowany jest stary novell oraz ustawiony mirroring partycji novellowej na drugi taki sam dysk z tym samym firmwarem. Niestety ten drugi dysk też doznał awarii - w tej chwili jest wykrywany tylko wyświetla się komunikat - invalid partition table.
  Co może być przyczyną iż kontroler nie widzi dysku ST336704LCV. Z tyłu dysku twardego jest dioda, która po uruchomienie komputera zapala się na ułamek sekundy i gaśnie - jednak nie słychać pracy dysku. Przy tym drugim dysku z Invalid Partition Table dioda zapala się i zaczyna później migać, poza tym słychać moment włączenia dysku i jego pracę w przeciwieństwie do tamtego;/

  Z góry dziękuję za jakieś porady co zrobić aby jednak odzyskać dane z tego dysku a najlepiej odpalić dysk ponownie i zrobić kopię danych na inny dysk.

  Drobna aktualizacja - po zmianie elektroniki z działającego dysku do tego niewykrywalnego - komputer zaczął widzieć dysk. Niestety dzień później - dysk znowu przestał być widoczny i objawy są takie same;/ Posiadam kilka dysków 3 dyski Seagate Cheetah ST336704LCV z firmwarem BC0A - jednak po przełożeniu z nich elektroniki - dioda zapala się na dłużej ale dysk i tak nie startuje. Czy w warunkach domowych jestem sam w stanie coś z tym problemem zrobić?

  Pozdrawiam,
  Mariusz Znamierowski