Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mini wieża Thomson CS84 aux

03 Sie 2010 19:07 4513 13
 • Poziom 9  
  Witam.
  Nie wiem, jak włączyć funkcję "aux" w mini wieży Thomson CS84? Wie ktoś, jak włączyć tą funkcję?
 • Poziom 9  
  axelakis
  już włączyłem AUX trzeba było na włączonej wieży włożyc mini jack do wejscia słuchawkowego i wcisnąc dwa razy przycisk CD.Nie wie ktoś jak można podłączyć tą wieże do dvd Korr 2268.Próbowałem to połączyć przez ten kabel,ale nie wyszło wieża i dvd nie zareagowała.
  Mini wieża Thomson CS84 aux
 • Moderator
  Wieża ma tylko wyjście słuchawkowe. Żeby móc podłączyć DVD musiałaby mieć wejście.
 • Poziom 2  
  Robię tak jak mówicie, podłączam kabelek aux do wieży kiedy jest włączona i wciskam dwukrotnie przycisk "CD", niestety nie działa. Czy to możliwe by starsza wieża (ale jednak model CS84) nie posiadała tej opcji?
 • Moderator
  Ale co Ty chcesz zrobić? Czy Twoja wieża nie ma swojego odtwarzacza CD?
 • Poziom 2  
  Moja wieża jak najbardziej posiada własny odtwarzacz CD, ale kiedy robię tak jak jest napisane w tym topicu, czyli podłączam do wejścia słuchawkowego kabelek aux to muzyka z mp3/4 (ipod i mp3 grundiga) nie leci, mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego tak się dzieje i opisać dokładnie, punkt po punkcie co powinienem robić?
 • Moderator
  Dlatego, że wyjście słuchawkowe służy do podłączenia słuchawek. Czy w instrukcji jest napisane, że do czegoś więcej?
 • Poziom 2  
  Nieee, ale kolega szczypens napisał, ze na takiej samej wieży mu to zadziałało, dlatego próbuję dopytać jak to zrobił.
 • Moderator
  Doczytałem się, że pasowała wtyczka. Nic więcej.
 • Poziom 2  
  szczypens napisał:
  axelakis
  już włączyłem AUX trzeba było na włączonej wieży włożyc mini jack do wejscia słuchawkowego i wcisnąc dwa razy przycisk CD.


  To brzmi jakby jednak włączył tą opcję AUX.
 • Poziom 11  
  Widzę, że wątek starawy nieco... ale czy ktoś to rozwiązał?

  Znalazłem schemat serwisowy tu:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=8568756#8568756

  Na głównej PCB wmontowałem przelotowe gniazdo jack na kanałach L i R idących z radia do układu IC203. W miejsce zwór J32 i J23 podłączam gniazdo tak by włożenie wtyczki odcinało sygnał z tunera. Masę podpinam do J18. Niestety jak włożę wtyczkę to radio owszem milknie, ale nie słyszę nic z podpiętego odtwarzacza MP3.
  Podłączenie wygląda na poprawne, ale obserwuję dziwny objaw:
  Na wtyku, podpinając słuchawki, słyszę słabo (bo przed wzmacnaiczem) oba sygnały: radiowy i MP3, ale tylko jak odepnę masę. Podllutowanie masy z MP3 do wspomnianej zwory J18 powoduje zamilknięcie wszystkiego :(

  Na schmacie ideowym nie ma żadnej separacji różnych mas dla jakiś sekcji, więc co może być tego przyczyną???
 • Poziom 10  
  Będę na dniach walczył z tematem.
  @rechu zauważyłem że podłączyłeś się do układu IC203 za kondensatorami a według schematu aplikacyjnego z datasheeta na każdym wejściu powinien być kondensator separujący, może w tym problem, sprawdzę.
 • Poziom 10  
  Temat rozwiązany. Tak jak pisałem w poprzednim poście na wejściu układu IC203 muszą być kondensatory, inaczej nie gra. Niestety w trybie TAPE lub CD układ IC203 przyjmuje sygnał dopiero jak magnetofon lub CD jest fizycznie włączony, więc te tryby odpadają., zostaje RADIO. Wylutowałem kondensatory C304 i C404, jedną nogą dolutowałem je do zworek odpowiednio J23 i J32 a do drugiej nogi przewody idące od gniazda słuchawkowego, które przerobiłem na AUX IN - usunąłem/zwarłem rezystory R325 i R425 oraz podłączyłem pozostałe przewody do miejsc po wylutowanych kondensatorach. Masę podłączyłem do zworki J18. Normalnie działa radio, gdy włożę wtyk do gniazda to rozłącza je i można zapodawać sygnał z zewnątrz. Gra elegancko ;)