Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Montaże centralnych zamków i alarmów

łuki88 03 Aug 2010 20:00 2610 2
    łuki88
    Level 24  
    Witam.
    Otóz chciałbym wziąć się za montaże centralnych zamków jak i alarmów w autach. Nie to że otwieram działalność tylko tak po prostu jakby chciał ktoś znajomy... 8-) Nigdy się tym bliżej nie interesowałem ale montuje w autach różne rzeczy związane z car audio i nie tylko dlatego pomyślałem że i z tym bym sobie poradził, czemu by nie poszerzyć swoich kompetencji :D

Otóż troche o tym poczytałem, pozastanawiałem się, pościagałem schematów itp. i chciałbym się upewnić czy takie instalacje posiadają taką samą lub podobną idee instalacyjną? Czy może są jakieś zagadki z którymi poradzą sobie tylko doświadczeni instalatorzy?

Na pierwszy odstrzał chce wziąć moje auto Honda Accord Vgen 93r, gdzie jest centralny zamek, ale bez pilota - po prostu chce zamontować sterownik z pilotem bez alarmu, bo i tak go nikt nie ukradnie :D

Na drugi odstrzał poszłoby auto moich rodziców Honda Accord 2000r. Posiada centralny zamek z pilotem i do tego chciałbym dorzucić alarm. (nie wiem dokładnie jak jest z tymi alarmami bezpilotowymi bo chciałbym zostawić oryginalny pilot)

Następnie poszedłby samochód mojej dziewczyny, gdzie zamontowałbym centralny zamek dla 4drzwi razem z siłownikami.

I takie pytanko teraz, czy jeśli poradziłbym sobie z tymi 3 autami dosyć sprawnie to czy poradze sobie z następnymi 15 autami ?

Z tego co wiem do każdego alarmu czy c.zamka dodają schematy podłączeniowe więc myślę, że nie byłoby problemu z ogarnięciem tego.

Z góry dzięki za pomoc.
    darek_wp
    Level 28  
    Schemat montażu instalacji alarmowych i CZ jest bardzo zbliżony. Jeśli poradzisz sobie ze swoimi samochodami to dasz radę następnym. Oczywiście będą drobne różnice i pojawią się na pewno problemy, które trzeba będzie rozwiązać ale na tym właśnie polega zdobywanie doświadczenia. Powodzenia.
    łuki88
    Level 24  
    Dzięki za odp. W przypadku problemów wiem że zawsze można liczyć na pomoc elektrody ;)
    To teraz takie pytanko, których marek sprzętu używać a których lepiej nie dotykać?