Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaże centralnych zamków i alarmów

03 Sie 2010 20:00 2376 2
  • Poziom 24  
    Witam.
    Otóz chciałbym wziąć się za montaże centralnych zamków jak i alarmów w autach. Nie to że otwieram działalność tylko tak po prostu jakby chciał ktoś znajomy... 8-) Nigdy się tym bliżej nie interesowałem ale montuje w autach różne rzeczy związane z car audio i nie tylko dlatego pomyślałem że i z tym bym sobie poradził, czemu by nie poszerzyć swoich kompetencji :D

Otóż troche o tym poczytałem, pozastanawiałem się, pościagałem schematów itp. i chciałbym się upewnić czy takie instalacje posiadają taką samą lub podobną idee instalacyjną? Czy może są jakieś zagadki z którymi poradzą sobie tylko doświadczeni instalatorzy?

Na pierwszy odstrzał chce wziąć moje auto Honda Accord Vgen 93r, gdzie jest centralny zamek, ale bez pilota - po prostu chce zamontować sterownik z pilotem bez alarmu, bo i tak go nikt nie ukradnie :D

Na drugi odstrzał poszłoby auto moich rodziców Honda Accord 2000r. Posiada centralny zamek z pilotem i do tego chciałbym dorzucić alarm. (nie wiem dokładnie jak jest z tymi alarmami bezpilotowymi bo chciałbym zostawić oryginalny pilot)

Następnie poszedłby samochód mojej dziewczyny, gdzie zamontowałbym centralny zamek dla 4drzwi razem z siłownikami.

I takie pytanko teraz, czy jeśli poradziłbym sobie z tymi 3 autami dosyć sprawnie to czy poradze sobie z następnymi 15 autami ?

Z tego co wiem do każdego alarmu czy c.zamka dodają schematy podłączeniowe więc myślę, że nie byłoby problemu z ogarnięciem tego.

Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 28  
    Schemat montażu instalacji alarmowych i CZ jest bardzo zbliżony. Jeśli poradzisz sobie ze swoimi samochodami to dasz radę następnym. Oczywiście będą drobne różnice i pojawią się na pewno problemy, które trzeba będzie rozwiązać ale na tym właśnie polega zdobywanie doświadczenia. Powodzenia.
  • Poziom 24  
    Dzięki za odp. W przypadku problemów wiem że zawsze można liczyć na pomoc elektrody ;)
    To teraz takie pytanko, których marek sprzętu używać a których lepiej nie dotykać?