Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak ekranu logowania w Windows XP

03 Sie 2010 20:00 2637 6
  • Poziom 9  
    No więc mam taki problem:
    Podczas włączania komputera nie pojawia się ekran logowania (pojawia się tylko niebieskie tło i kursor myszki)
    Próbowałem opcji napraw, z płytki ale bez skutku.
    System to Windows XP.
  • Poziom 10  
    Sprawdź memtest pamięci, czy nie ma błędów. Jeśli wszystko będzie ok zainstaluj na nowo system, może posypały się rejestry.
  • Poziom 43  
    Zero danych.
    yakuz35 - model laptopa + informacja o SP XP i o okolicznościach pojawienia się opisywanego objawu.
    Jeśli w awaryjnym działa, to i przywracanie (o ile jest w użyciu) powinno, a to otwiera kolejne możliwości. To samo dotyczy konsoli odzyskiwania, ale - bez informacji - trudno orzec od czego, w niej, zacząć.
  • Poziom 9  
    Wronski - nie chce instalować nowego systemu. Mam na nim poinstalowane certyfikaty...
    Tryb awaryjny się nie odpala... Wisi tylko czarny ekran z napisami "Tryb awaryjny"

Matuzalem - nie wiem co ma tu do rzeczy model laptopa ale proszę Cię bardzo:
    Laptop Fujitsu Siemens Amilo Pro V2030D (Made in Germany)
    Windows XP z Service Pack 2
    Okoliczności: nieznane. Po prostu po kolejnym włączeniu już się nei włączył. Wcześniej nic nie było instalowane/grzebane

Z konsoli odzyskiwania robione jeszcze było: chkdsk /r /p

Dodając smaczku: Dysk został dużo wcześniej zaszyfrowany oprogramowaniem Symantec Endpoint Encryption
  • Poziom 43  
    Przy takim podejściu trudno czuć się zachęconym.
    Choćby to - o modelu mowa - by wiedzieć czy dysk jest ATA czy S-ATA (kwestia sposobu dotarcia do konsoli czy naprawy).

W normalnych warunkach expand dla userinit czy winlogon (choć to nie restart), by był na początek, ale przy szyfrowaniu nie wiem jak się konsola zachowa. Ta sama wątpliwość dotyczy podmiany rejestru (nie wiadomo czy jego kopia będzie już po Symantecu).
  • Poziom 9  
    dysk S-ATA
    Zrobiłem tak:
    Odszyfrowałem dysk specjalnymi płytkami do Endpointa (naprawianie zaszyfrowanej partycji fajnie robi dla całego dysku: "Dysk jest niesformatowany, czy chcesz to zrobić teraz?" (i nic juz nie pomaga...))
    Z płytki instalacyjnej Windowsa XP wybrałem napraw i potem chkdsk...

Moze cos pokombinowac spod mini XP odpalonego z pen-drive'a?