Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 200WB7ES/00 (matryca QD20AL01) - brak pod¶wietlenia

03 Sie 2010 21:10 2795 4
  • Poziom 18  
    Jak w temacie szukam OZ9910 sprawnego, może być z wylutu po rozs±dnej cenie. ( w NORTH 74zł na zamówienie tyle co cały uszkodzony monitor na allegro) W moim przypadku uszkodzony jest w 20 calowym Philipsie z zasilaczem - inwerterem DELTA EADP 57BF.[/b]
  • Poziom 18  
    Dzięki Lisek za post. Schemat całego inwertera z małymi modyfikacjami mam a nawet umie¶ciłem na elektrodzie. Posprawdzałem wszystkie elementy - wymieniłem elektrolity.Sprawdziłem trafa i ¶wietlówki , ich zł±cza. Inwerter działa na 4 x SI 4542 i być może który¶ z nich niedomaga, chociaż sprawdzane miernikiem przeł±czaj± się.OZ9910 się nie grzeje a między 13 a 14 pinem nie ma przywarcia. Zacz±łem szukać tego OZ bo wyczytałem na jakiej¶ rosyjskiej stronie że kto¶ miał podobny problem i on był (OZ) przyczyn±. Spróbuję podmienić jeszcze klucze i diody w obwodach kontroli. Mam problem jakie mosy mogę podstawić za te SI4542 bo s± one mało dostępne a w NORTH po ok 20zł za sztukę. (OZ9910 - 74zł + 4 x SI4542 = 80zł + przesyłka= około 180zł )Jeżeli nie dam rady podstawię zasilacz inwerter od acera 20", tyle że w mojej matrycy jest 6 ¶wietlówek i z 2 będę musiał zrezygnować. Proszę o sugestię w sprawie Si4542. Pozdrawiam, A.B.
  • Poziom 18  
    Sterownik okazał się być sprawny, uszkodzenie to dwie ¶wietlówki na oko idealnie ,,czyste'' bez zaczernień przy katodach, i SI4542 które sprawdzane miernikiem po wylutowaniu wydawały się być sprawne(przeł±czały się ) i nie miały zwarć. Wstawiłem zalecane przez kol. Liska IRF 7319 i pod¶wietlanie działa. Dzięki wszystkim za pomoc.