Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Trwałość silnika w kosiarce spalinowej

03 Aug 2010 21:27 7965 9
    User removed account
    User removed account  
    wilczasty
    Level 19  
    kosmonauta80 wrote:
    Jaka jest przeciętna trwałość silnika spalinowego w kosiarce do trawy?

Zależy jakiej...moja przetrwała 12 lat. Zrobił się nagar i poszło łożysko na wale, którego nie opłacało się wymienić.
    User removed account
    User removed account  
    janrad99
    Level 15  
    Moja działa bezawaryjnie już 22-gi rok.
    Olej wymieniany nieregularnie, nie zawsze co sezon, taki jaki aktualnie lałem do samochodu, kiedyś mineralny, od 10 lat syntetyk. Czasami zdarza mi się z braku czystej benzyny zatankować mieszankę z olejem do dwusuwów. Noże nie raz zawadziły o kamień. Silnik Tecumsech.
    Kaszpir77
    Level 21  
    Silnik B&S, chyba 150 ccm. Kosiarka ma w tej chwili ok. 15 lat i była jeszcze 2 lata temu bardzo intensywnie wykorzystywana (25 arów trawnika). Silnik pracuje normalnie, ma niewielkie zużycie oleju, zapala dosłownie na dotyk, brak odczuwalnej straty mocy. Z ciekawostek jest w nim ciągle pierwsza świeca zapłonowa :). Olej tylko samochodowy wymieniany co jakieś 20-30 godzin. Z napraw: uszczelnienie na wale po wkręconym sznurku, kilka razy sprzęgło noża po kamieniach oraz czyszczenie filtra w zbiorniku po podłym polskim paliwie.
    Przetrwała wiele, wywrotki przy koszeniu rowu, parę godzin pracy na pełnych obrotach gdy Ojcu zaciął się regulator obrotów, o kamieniach, patykach itp. nawet nie wspominam. Niestety silnik przeżył podwozie, które po prostu przerdzewiało na wylot w wielu miejscach.
    User removed account
    User removed account  
    kamilo23
    Level 21  
    Jak chodzi dobrze to nie ma potrzeby, jedynie wymieniać olej co sezon i ostrzyc nóż.
    User removed account
    User removed account  
    dzikidaniel
    Level 11  
    Myślisz że jakikolwiek silnik z 1 garem nie będzie falować na niskich obrotach?
    Powiedz jak bardzo obroty falują. Jeśli faluje to nie wina silnika a gaźnika (choć są odstępstwa od tej reguły).
    User removed account
    User removed account