Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Agregat prądotwórczy Super Generator XR6500 małe napięcie.

03 Sie 2010 21:38 4334 1
  • Poziom 24  
    Witam, posiadam w/w agregat który po 2 miesiącach użytkowania uległ uszkodzeniu. Nigdy nie był przeciążany pracowała na nim jedynie wiertarka bądź szlifierka. Generator jest 3-fazowy i na każdej fazie względem N jest inne napięcie na jednej 70V na drugiej 100V i na trzeciej 180V. Po podłączeniu obciążenia napięcie spada bardzo nisko. Podejrzewałem uszkodzenie regulatora zakupiłem na allegro drugi (pomijam fakt że w stanie opłakanym ale był nowy) i na nim wogóle nie ma napięcia. Na oryginalnym regulatorze napięcie wzbudzenia jakie szło na szczotki wynosiło ~ 90V , na kupionym z allegro 1V. Czytałem w innych postach coś na temat kondensatora ale w moim agregacie taki chyba nie występuje przynajmniej nie moge go znaleźć. Proszę o pomoc w zlokalizowaniu usterki lub jakąś podpowiedź co można jeszcze sprawdzić.
  • Poziom 14  
    Witam!
    Odepnij regulator AVR od szczotek i podaj na wirnik 24 DCV . Sprawdź czy wtedy na poszczególnych uzwojeniach pojawią się właściwe napięcia. Jeśli mogę doradzić to oddaj prądnicę do przezwojenia, tylko do kogoś kto przezwajał już takie chińskie prądnice. Pomyłki są kosztowne . W okolicach Kołbieli mogę pomóc.
    Pozdrawiam.