Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skrypt w pliku .bat rozłączający połączenie

03 Sie 2010 23:35 4494 14
  • Poziom 17  
    Witam.

Mógłbym prosić o treść skryptu w pliku *.bat rozłączający połączenie lokalne?
    Byłym wdzięczny, pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Jakie połączenie lokalne, czego?
    Jaki system?
  • Poziom 17  
    Windows 7.

Chcę, żeby po uruchomieniu pliku .bat rozłączał się internet - to wszystko.
    Czyli zwykłą komendę z wiersza poleceń rozłączającą internet.
    Potrzebuje taki skrypt do własnego użytku.
  • Poziom 18  
    Nie wiem czy win7 nadal posiada ta komende z takimi atrybutami ale sprawdz:

ipconfig /release "nazwa polaczenia" spowoduje "zerwanie" polaczenia
    ipconfig /renew "nazwa polaczenia" przywroci polaczenie
  • Poziom 17  
    Działa, ale na połączenie lokalne (tylko), myślałem, że rozłączy mi też modem od internetu... Mam Internet Netii i nie rusza go nawet...
    ipconfig /release - zwalnia wszystkie dzierżawy adresu z DHCP
    Nie rozłączysz powyższym połączenia...

Lepiej pokombinuj z netsh - netsh lan /?
    np. dla WLAN było - netsh wlan disconnect interface="Połączenie bezprzewodowe"
  • Poziom 17  
    Nie znalazłem odpowiedniej komendy, wpisałem netsh help, wyświetliłem liste komend, zainteresowało mnie "netsh lan", więc wpisałem "netsh lan help" - wyświetliłem listę komend dla tej opcji i również nie znalazłem komendy pozwalającej na rozłączenie połączenia internetowego. Wszystko opiera się tylko na LAN i WLAN z tego, co tam widzę. Myślałem, że to wystarczy, ale niestety myliłem się.
    Mam internet Netii (nie pamiętam, czy napisałem o tym wyżej), a połączenie nazywa się "Internet ADSL".
    Win7 x86 | x64 ?

Wejdź do menedżera urządzeń i odszukaj kartę sieciową skojarzoną z "Internet ADSL" i podaj ciąg identyfikatora sprzętu z VEN....&DEV...
  • Poziom 17  
    Win 7 x86

Identyfikatory:

Skrypt w pliku .bat rozłączający połączenie
    Ściągnij i z rozpakuj z \i386 do \Windows\system32\ program DevCon
    Sprawdź działanie -> Wiersz polecenia: devcon [Enter]

teraz spróbuj: devcon disable *PID_9041*
  • Poziom 13  
    Do czego ci jest potrzebne to rozłączanie ? Do zmiany IP żeby zciągać pliki z serwerów bez czekania ?
    Jeśli tak to wystarczy program autoconnect do automatycznego połączenia i program jDownloader który po pobraniu partu rozłączy automatycznie połączenie.
  • Poziom 17  
    WojtasJD napisał:

Efekt jest połowiczny, bo wyłącza całkowicie modem, musiałbym dodać komendę "enable" jeszcze zaraz po "disable", by od razu włączył i połączył.

wysio napisał:
    Do czego ci jest potrzebne to rozłączanie ? Do zmiany IP żeby zciągać pliki z serwerów bez czekania ?

Zgadłeś.
    Na Win XP używałem USDownloader i tam resetował połączenie, a Autoconnect łączył mi od razu - w Win 7, natomiast USDownloader nie potrafi rozłączyć połączenia, mimo ustawienia tej opcji w Harmonogramie nie działa, dlatego chcę włączyć w Harmonogramie "Wykonanie aplikacji" po zakończeniu pobierania, czyli uruchomienie skryptu *.bat do reconnect'u internetu.

Jestem kombinator.
    k0rdian napisał:
    Efekt jest połowiczny, bo wyłącza całkowicie modem, musiałbym dodać komendę "enable" jeszcze zaraz po "disable", by od razu włączył i połączył.

Połowiczny? - w tytule oraz pierwszym poście jest tylko wzmianka o _rozłączaniu_ ...
    Co za problem z połączeniem - analogiczna komenda ale z enable - jak sam zauważyłeś.
  • Poziom 13  
    k0rdian napisał:
    WojtasJD napisał:

wysio napisał:

Zgadłeś.
    Na Win XP używałem USDownloader i tam resetował połączenie, a Autoconnect łączył mi od razu - w Win 7, natomiast USDownloader nie potrafi rozłączyć połączenia, mimo ustawienia tej opcji w Harmonogramie nie działa, dlatego chcę włączyć w Harmonogramie "Wykonanie aplikacji" po zakończeniu pobierania, czyli uruchomienie skryptu *.bat do reconnect'u internetu.

Jestem kombinator.

Więc wypróbuj inny program - według mnie dużo lepszy - jDownloader. Tam też będzie potrzebny skrypt, który nawet powinienem mieć gdzieś zapisany. Jak znajdę, to ci go wrzucę.

Edit.
    Oto skrypt:
    rasdial netia /disconnect
    rasdial netia uzytkownik(malpa)webnet24.pl JakieShAslO

Zapisujesz to w notatniku z rozszerzeniem .bat , umieszczasz go tam, gdzie zainstalował się jDownloader i w ustawieniach programu reconnect podajesz ścieżkę do skryptu. Ot cała filozofia.