Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Xsara 1.8 16V czujnik temperatury źle wskazuje

04 Sie 2010 10:05 5103 3
  • Poziom 9  
    Serdecznie witam.

Problemem w moim Citroenie jest złe wskazywanie temperatury cieczy chłodzącej na wskaźniku. Silnik ma odpowiednią temperaturę i termostat sam w sobie jest dobry. Podczas dalszych tras zauważyłem dziwne zachowania wskaźnika, otóż podczas gdy wskazywał równe 90 stopni, w jednej sekundzie spadał do 60 i po kilku sekundach wskazywał z powrotem 90 stopni. Rano czasami dojdzie w okolice tych 60 stopni i po jakimś czasie gdy ciecz chłodząca z pewnością ma już swoją odpowiednio wysoką temperaturę nadal wskazuje niskie wartości, potem jednak w jednej sekundzie przeskoczy na 90 stopni. Nie podobają mi się te wariacje i za bardzo nie wiem od czego zacząć. Czy wina leży po stronie wskaźnika, czy jest to wyłącznie wina czujnika? Powiedzmy że na dalszych trasach (około 1000 km) zdarzyło mi się to 4-5 razy.

Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Nie podajesz rocznika, ale trzeba załozyć, że wskazania temperatury następują za pośrednictwem BSI. Nie da się jednak wykluczyć kiepskich połączeń na czujniku lub uszkodzenia struktury.
  • Poziom 9  
    Już się poprawiam. Rok 1998, Xsara I, silnik z plastikowym kolektorem ssącym.
  • Poziom 39  
    Sprawdź niebieski czujnik na termostacie.