Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja lasera PSX. Jak można ustawić laser?

04 Sie 2010 10:43 3769 5
  • Poziom 2  
    Witam.

Posiadam konsole PSX w której laser działa, ale według mojego kolegi "fachowca" jest on przestawiony.

Proszę o info, jak go można ustawić?
  • Poziom 35  
    Przestawiony czyli jaki? Konsola odczytuje płyty? Postaw ją na boku jeśli tego nie robi i sprawdź ponownie. Reguluje się to poprzez delikatne kręcenie potencjometrem przy module lasera aż konsola zacznie czytać płyty. Nie należy z tym przesadzać aby go nie zniszczyć.
  • Poziom 2  
    Dziękuje ale gdzie ten potencjometr
  • Poziom 20  
    A czy konsola odczytuje płyty ? Jeśli nie to Poteciometr znajduje się na taśmie najlepiej regulować laser przy użyciu miernika ustawić zakres na 20kΩ i przyłożyć do dwóch dolnych miejsc na dole Poteciometru. Odczytać jaki jest ustawiony opór i zmiejszać np po 50Ω ale nie można przesądzić z regulacja bo można spalić laser?Napisy jaki Masz opór jak pamięć mnie nie myli to tam będzie ok 800Ω ale mogę się mylić .
  • Poziom 2  
    Tak konsolka działa twierdze tak dla tego że brak mojego kumpla kiedys chciał zagrać i coś poruszał laserem i hulała
  • Moderator
    Oj Kolego coś czuję że za chwilę będziesz musiał kupić nowy laser. Szkoda że przed napisaniem postu i kręceniem lasera troszkę nie poczytałeś na forum o czytnikach:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1620437.html
    co prawda napisane jest o czytnikach audio ale warto wiedzieć cokolwiek niż nie wiedzieć nic.
    Temat zamykam - zaczyna pachnieć mi tu lenistwem i zaniżaniem forum.