Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

mercedes w202 problem ze stacyjką

04 Sie 2010 11:04 7095 7
  • Poziom 14  
    Witam. Mam trochę nietypowy problem, ponieważ kluczyk w stacyjce działa prawidłowo ale nie mogę odblokować kierownicy. Piszę tak w skrócie, bo po przeczytaniu postów ponawiam problem
  • Poziom 27  
    Trzeba wymontować stacyjkę i ją naprawić.
  • Spec od Mercedesów
    W202 miały dwa rodzaje stacyjek: z kluczykiem "scyzorykiem" i z "rybka". Skąd mamy wiedzieć o czym pisać ??
  • Poziom 14  
    W moim przypadku mamy do czynienia z kluczykiem typu "scyzoryk"
  • Spec od Mercedesów
    Ja to na razie dalej nic nie wiem - oprócz tego jaki masz kluczyk.
    orkan0 napisał:
    kluczyk w stacyjce działa prawidłowo ale nie mogę odblokować kierownicy.

Skoro nie odblokowuje kierownicy to nie działa prawidłowo.
    Nie wiem dlaczego tak niektórych trzeba ciągnąć za język, żeby byli łaskawi podać więcej szczegółów...
    Wsadzam kluczyk do stacyjki i:
    -obraca się
    -nie obraca się
    -jeżeli się obraca to:
    -tylko troszkę
    -w pełnym zakresie
    Co się dzieje z kontrolkami? Zaświecają się po przekręceniu kluczyka czy nie?
    Rozrusznik działa?
    orkan0 napisał:
    Piszę tak w skrócie,
    :
    To nie pisz w skrócie, bo odpowiedzi na pewno nie przyspieszysz!
  • Poziom 14  
    Tak jak już wcześniej to napisałem kluczyk działa poprawnie, czyli samochód odpala a blokada nie odpuszcza i w tym jest cały problem i nic poza ty się nie dzieje
  • Spec od Mercedesów
    Teraz jest prawie jasne to co napisałeś - chociaż znam konstrukcję tej blokady, i takie uszkodzenie jest mało możliwe. Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Jest wręcz podwójne zabezpieczenie przed taką sytuacją: mimośród obracany trzpieniem poprzez kluczyk oraz zapadka zwalniana dopiero po wyjęciu kluczyka. Może przyczyna leży poza stacyjką?
    Oczywiście na sto procent nie mogę wykluczyć winy stacyjki i jej blokady. Jeżeli to faktycznie ona jest przyczyną, to raczej bym się nie bawił w naprawę - w końcu to kwestia naszego bezpieczeństwa!
    Osobiście bym nie chciał, żeby w czasie jazdy zablokowało kierownicę...
  • Poziom 14  
    Problem rozwiązany. Rozkręcona cała stacyjka razem z zegarami. Urwana blokada kierownicy