Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka indesit WIA 82 nie pobiera wody

darnel 04 Aug 2010 11:35 3830 3
    darnel
    Level 13  
    Witam. Elektroniką zajmuję się tylko na własny użytek, okazjonalnie bo nie znam się na tym ale z pomocą tej strony czasem coś naprawiłem. Teraz jestem u matki na urlopie i zająłem się jej zepsutą pralką. Z opisu wynika że dotychczas pralka kończyła cykl prania nie wypuszczając wody. Teraz w ogóle jej nie pobiera. Po załączeniu, blokują się drzwi i nie dzieje się nic więcej. Wymontowałem więc moduł sterujący, nie widać na nim żadnych przepaleń, fizycznie uszkodzonych elementów. Zdjąłem wtyczkę którą zasila się elektrozawory i zmierzyłem napięcie. Do cewki w czasie kiedy powinna pobierać wodę dochodzi 5 VDC. Nie jestem jednak pewien czy te cewki są na prąd stały. Nie mam z tym doświadczenia. Proszę o wskazówki co mógłbym sprawdzić we własnym zakresie. Załączam zdjęcie ww modułu tej pralki
    Pralka indesit WIA 82 nie pobiera wody
    elektryku5
    Level 38  
    Zacznij od sprawdzenia elektrozaworu.
    darnel
    Level 13  
    Po wyczyszczeniu płytki i ponownym montażu pralka pobiera wodę przez kilkanaście sekund i mrugać zaczyna lampka sygnalizująca zamknięte drzwi oraz kontrolki sygnalizujące wirowanie oraz płukanie. W tym samym czasie pralka przestaje pobierać wodę. Ustawienie pokrętła programatora na "wypuszczanie wody" nie daje żadnego efektu
    elektryku5
    Level 38  
    Przelutuj całą płytkę , być może znajdują się na niej zimne luty.