Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Oferty Netii na łączach TP.

Bartasek94 04 Sie 2010 13:33 2392 5
  • #1 04 Sie 2010 13:33
    Bartasek94
    Poziom 16  

Witam. Wiecie może jakie Netia ma oferty na liniach TP? U nich na stronie pisze ale te oferty dotyczą tylko ich linii. Jestem zainteresowany łączem 2 Mb/s od Netii (w końcu Netia a TP to jest to samo tylko ceny inne). Jak to wygląda u nich z pingami (mieszkam gdzieś 1-1,5 km od centralki albo DSLAM-u). Przyjeżdża monter od nich czy wszystko muszę sam kupić? Mam kumpla to mi mówił, że kurier przywiózł umowę, potem router a on sam musiał kupić kabel i go podłączyć. Możecie mnie jakoś wtajemniczyć. Aktualnie mam radiówkę 512 Kb/s i jest ona katastrofalna.. Pobieranie plików jakoś idzie ale jeśli chodzi o gry czy rozmowę na vencie to masakra;/ Pingi nawet po 11 tyś.. ;/ Pozdrawiam ;d

0 5
  • #2 04 Sie 2010 13:47
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 04 Sie 2010 13:54
    Ronin64
    Poziom 35  

Potwierdzam powyższą wypowiedź. Sam mam internet w Netii na łączu TP i wszystko przez kurierów było załatwiane. Ogólnie proces instalacji jest banalny i prosty także nie masz co się martwić :) 1Mb/s to na pewno powinieneś mieć a co do wyższych prędkości to nie wiem. Ja ostatnio chciałem zmienić prędkość ale z przyczyn technicznych (ciekaw jestem czy ktoś kogoś nie blokuje czasem) niestety nie dało się.

0
  • #4 04 Sie 2010 15:10
    Bartasek94
    Poziom 16  

Ronin64 napisał:
    Potwierdzam powyższą wypowiedź. Sam mam internet w Netii na łączu TP i wszystko przez kurierów było załatwiane. Ogólnie proces instalacji jest banalny i prosty także nie masz co się martwić :) 1Mb/s to na pewno powinieneś mieć a co do wyższych prędkości to nie wiem. Ja ostatnio chciałem zmienić prędkość ale z przyczyn technicznych (ciekaw jestem czy ktoś kogoś nie blokuje czasem) niestety nie dało się.

Co do tych "przyczyn" technicznych to jeden wielki kit ze strony TP. Gdybyś miał neta z TP bez problemów zwiększyliby Ci prędkość.
    * * *

Już odbywałem rozmowe z konsultantem Netii to powiedział mi, że moja linia uciągnie nawet 20 mb/s jeżeli sobie tego zażyczę. Może i by poszło ale kto wie co by się działo... a tak 2 mb/s powinno lekko ruszyć. Okey, dzięki wam za podpowiedzi :)

0
  • #5 05 Sie 2010 01:57
    Ronin64
    Poziom 35  

Moja linia miała niby uciągnąć 10Mb/s ale jak przyszło co do czego to jest nadal 1Mb/s i to w dodatku po 3 dniowych testach podczas których nie miałem dostępu do internetu i nawet o których nie raczyli poinformować. Chyba będzie trzeba do TP się uśmiechnąć :|

0
  • #6 05 Sie 2010 06:36
    Bartasek94
    Poziom 16  

Tak jak pisałem, według mnie TP robi to nazłość Netii, że "kradnie" im klientów. Gdy przejdziesz do TP nagle warunki się znajdą.

0