Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fluke 187 i położenie przewodów pomiarowych

kaszel 04 Sie 2010 16:29 983 2
  • #1 04 Sie 2010 16:29
    kaszel
    Poziom 17  

Witam wszystkich serdecznie.

Mam problem z Fluke 187. Otóż miernik najwyraźniej "zawiesił" się na sprawdzaniu obecności przewodów pomiarowych w gnieździe 10A. Rezultat jest taki, że mogę wykonać jedynie pomiary prądu, na każdym innym zakresie wyświetla komunikat LEADS - co defacto oznacza obecność przewodów pomiarowych w nie odpowiednich gniazdach. Co ciekawe, miernik poprawnie mierzy zadane wartości - widać to na bargrafie, niemniej faktycznych wartości nie sposób odczytać. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

0 2
  • #2 04 Sie 2010 16:45
    Jacek_paw
    Poziom 15  

Prawdopodobnie masz uszkodzone gniazda pomiarowe i stad ten efekt. Proponuje sprawdzić(poprawić) luty na płytce, jeśli to nie pomoże może czekać Cie wymiana gniazd.

0
  • #3 04 Sie 2010 16:50
    kaszel
    Poziom 17  

Odkryłem pewną ciekawostkę, jak wyjmę bezpiecznik 11A zabezpieczający obwód pomiarowy dużych prądów, miernik działa poprawnie. Komunikat znika, oczywiście nie mogę mierzyć prądu.

Gniazda sprawdzałem, obawiam się że to jednak nie to. Każde gniazdo ma dwa wyprowadzenia, miernik sprawdza obecność przewodu pomiarowego w gnieździe mierząc rezystancję między tymi dwoma wyprowadzeniami. Jeśli jest bliska zeru, stwierdza obecność. Pomiary ręczne wykazują przerwę, a po włożeniu przewodu zwarcie. Wszystko zatem jest z nim ok. Przyczyna leży gdzieś dalej.

0