Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Maszyna Łucznik 438- regulacja ?

04 Sie 2010 16:31 5367 4
  • Specjalista AGD
    Witam kupiłem ww. maszynę za grosze na giełdzie. Powodem niskiej ceny miałabyć konieczność czyszczenia itd. Na początku koło pasowe w ogóle sie nie kręciło, po wyczyszczeniu wszystkich mechanizmów, łącznie z chwytaczem, który była zapaćkany klejącą substancją maszyna bez założonego bębenka wykonuje sprawnie wszystkie ruchy. Po założeniu bębenka i początku opuszczania igły koło zaczyna chodzić ciężej zaś po całkowitym opuszczeniu igły i próbie jej wysunięcia do góry maszyna całkowicie się blokuje i igłę można podnieść dopiero po wyjęciu bębenka. Oczywiście nie łapie nici dolnej. Bębenek jest sprawny, igła i nici założone zgodnie z instrukcją. co może być przyczyną wadliwego działania ?
    pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Mam nadzieje że bębenek wchodzi swobodnie do chwytacza i dobrze zatrzaskuje się w zamku.
  • Specjalista AGD
    Bębenek zatrzaskuje się w chwytaczu bez problemu, jednak sprawia wrażenie zbyt płytko osadzonego. W momencie gdy w kole pasowym czuć opór, przyłożenie większej siły powoduje wysucięcie się tego zęba od bebenka i zarysowaniu obudowy, która przytrzymuje chwytacz - mimo tego bebenek dalej jest zatrzaśniety, ale igła zostaje zablokowana.
    pzdr
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Z tego wynika,ze należy ustawić skok chwytacza do igły.
  • Specjalista AGD
    Okazało się, że przeskoczyło koło zębate chwytacza, czego nie zauważyłem za pierwszym razem. Poprawne założenie i regulacja przyczyniły się do poprawnego działania łucznika.
    pzdr