Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

WD 1,5TB, program SmartWare i olanie klenta przez WD

04 Sie 2010 19:47 2885 5
  • Poziom 2  
    Cześć!

Jestem w ciężkiej rozpaczy. Mam dwa identyczne dyski 1,5 TB jak z tematu. Z jednego na drugi chciałem przekopiować zdjęcia (RAW, właściwie .CR2 Canona ~ 400 GB). Wcześniej jakieś dwa tyg temu miałem zaktualizowane oprogramowanie firmware i program SmartWare. Problem polega na tym, że na obu mam różne hasła odblokowujące partycję z danymi.

1) Nie wiedziałem która partycja jest przynależna do danego dysku i hasła strzelałem. Okazało się, że mam trzy próby i jeden z dysków (jak się póżniej okazało z jedyną kopią tych zdjęć zablokowałem. Dokładnie nie doczytałem info, które jest po ang i nacisnąłem przycisk format, myśląc że ma to zresetować hasło. Momentalnie się obudziłem i po trzech sekundach ~ jakieś 5-10 % wykonanej operacji odłączyłem USB tego dysku i zostało to przerwane.

2) Podłączyłem z powrotem i system XP widzi przestrzeń prawie 1400GB ale chce ją sformatować. Oczywiście tego nie robiłem. Kontaktowałem się z WD i nie są w stanie mi pomóc. Piszą jak automat z BOK'U Ery...

3) Nie mam pojęcia czy idzie to wyciągnąć. Dane wczesniej były w systemie plików NTFS, teraz w zarządzaniu dyskami XP widzi to jako RAW.

4) Proszę WAS bardzo o pomoc. Są tam nie tylko zdjęcia, ale i inne niezwykle arcycenne dane. Jestem potwornie zdegustowane. Mam nieprzespane noce przez to. Wierzę w cenne wskazówki.

Załączam screeny:

WD 1,5TB, program SmartWare i olanie klenta przez WD WD 1,5TB, program SmartWare i olanie klenta przez WD WD 1,5TB, program SmartWare i olanie klenta przez WD

W załączniku przeskanowane sektory od 0 do 2048. Bo cała procedura mojej gapy była przeprowadzona na win 7. Jedno i drugie widzi system plików jako RAW.

Pozdrawiam serdecznie,
    Roman.
    Załączniki:
  • Poziom 31  
    Taka moja jedna uwaga "olanie klienta przez WD"

Dlaczego swoim błędem obarczasz firmę? Myślisz że zrobi hokus pokus i wszystko się pojawi?

Widzę że nawet już kolega programem dmde się bawił. A skoro to takie ważne zdjęcia, pliki były i są. Myślisz że ktoś da rade 100%? pewną.
  • Poziom 2  
    jarewa napisał:

Dlaczego swoim błędem obarczasz firmę? Myślisz że zrobi hokus pokus i wszystko się pojawi?
    .

To nie tak, firma w swoim oprogramowaniu zbyt łatwo daje zrobić użytkownikowi ogromne problemy. w momencie 3 razy wpisania złego hasła, nie jest dokładnie wytłumaczone jak postepowac w jego resecie, tylko od razu jest opcja z ogromnym przyciskiem "format". Nie każdy musi przecież znać takie pojęcie.

Poza tym troszkę się zdenerwowałem, a to dlatego, że maja polską stronę internetową, a żadnej duszy mówiącej po polsku. Niby nie problem po ang. ale zawsze utrudniają poprawne wytłumaczenie mi się z zaistniałej sytuacji. Co nie oznacza, że dalej ich lubię czy tez nie. Zanim przystąpią do czegokolwiek, wymagają potwierdzeń, najlepiej dowodu zakupu, numerów seryjnych.... kiedy zależy mi na czasie odpisują co drugi dzień. Potem nie odpowiadają na wszystkie zadane pytania i na sam koniec tygodniowej batalii okazuje się, że mogą mi dać namiary na firmę odzyskującej dane na Węgrzech z kuponem rabatowym 10% :)

Dzięki!

Swoją drogą, tytuł miał przyciągnąć, bo naprawdę mi bardzo, bardzo zależy.

Czy jesteś w stanie mi coś pomóc? Nie znam programu dmde - nie chcę zepsuć czegoś bardziej niż jest już zrobione.

Aha! Dlaczego program dmde pokazuje, że system plików jest na NTFS a windows że na RAW? Próbowałem wersją demo Ontrack Recovery Professional spraewdzić co się wydarzy. Wybieram opcję recovery RAW i po 8 minutach wyrzuca wyniki (mimo że przewidywana ma trwać ok 25 godzin), że np. jakiś tam gif (w jednym pliku) ma ponad 2GB...!? Lekka przesada.
  • Poziom 2  
    Migol, dziękuję Ci za podpowiedź.

Przeprowadzam skan tak jak na filmiku i idzie to już ponad 13 godzin a przeskanowane dopiero 40%. Co o tym myślicie? Sprawa zaczyna robić mi się coraz bardziej dziwna... Uda się z tym coś zrobić ?

I update:

Dosłownie teraz ( godz 12:59, 06.08.2010) skończył się skan. Skan zaczynał się od sektora 2048 do samego końca. Chyba nic nie znalazło. Jak to możliwe?

• Specjalista HDD Recovery
    To nic nadzwyczajnego a całkowicie naturalna sprawa związana ze sposobem szyfrowania dysków i ich obsługą w dyskach WD i nie tylko, z tą opcją.

Danych zaszyfrowanych nie odzyskasz skoro je jeszcze dodatkowo sformatowałeś.