Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD Hyundai Q321 LT32DW000- brak zasilania 5V stndby

04 Sie 2010 21:28 3871 7
 • Poziom 17  
  Witam. Trafił do mnie Tv jak w tytule przywieziony z Norwegi- po burzy. Po otwarciu obudowy brak widocznych uszkodzeń- bezpiecznik dobry, tranzystory i diody w porządku. Jest zasilanie 300V po prostowniku. niestety TV nie startuje gdyż brak jest napięcia 5V standby- zrealizowany na osobnym trafie wg. takiej aplikacji

  TV LCD Hyundai Q321 LT32DW000- brak zasilania 5V stndby .

  Niestety nie mam schematu tego zasilacza i nie wiem jak działa ten układ- jeśli ktoś mógłby wyjaśnić, to pomogłoby w naprawie. Ewentualnie schemat zasilacza podobnego. Proszę o wskazówki

  Załącznik ze zdjęciem usunięty - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1001052.html pkt 6. [@m]
 • Poziom 35  
  Częstą przyczyną usterki w tej gałęzi zasilacza było to małe trafko. Dostaje zwarcia między zwojami. Łącznie z nim cały garnitur do wymiany.
 • Poziom 17  
  A wiesz może jakie trafo dobrać (oznaczenie) i skąd je zdobyć bo nie mam schematu? Na razie znalazłem zwarty transoptor w tej gałęzi- szukam dalej.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 17  
  Wolałbym uniknąć tymczasowych rozwiązań ale do próby- czemu nie. Może to i dobry pomysł.:D. Potrzebny schemat tego zasilacza - ma ktoś może? Niestety próba uruchomienia na osobnym zasilaczu nie powiodła się. Sądzę, że to napięcie ma strategiczne znaczenie- z niego zasilane są inne transoptory. Po za tym na trafku jest dodatkowe uzwojenie kontrolne- a trafo nie działa. Potrzebny schemat!!!
 • Moderator
  A po co ci schemat? Ten co masz w pierwszym poście zupełnie wystarcza. Mirex ci już podpowiedział, Jakant dodał jeszcze, więc? Wymień transoptor i układ scalony i zobaczysz. Jak nie czujesz się na siłach, możesz przecież skorzystać z serwisu :D.
 • Poziom 17  
  Wymiana transoptora i układu pomogła. Zamykam