Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik trójfazowy 2.2kw zasilany jako jednofazowy

04 Sie 2010 22:14 12506 5
  • Poziom 2  
    Witam mam pytanko posiadam podnośnik samochodowy dwukolumnowy firmy zippo, zastosowane sa tam dwa silniki trójfazowe o mocy 2,2kw i 500obr.min. Posiadam tylko zwykłe napiecie 230V główny bezpiecznik B25A. Podłączyłem te dwa silniki przez dwa kondensatory rozruchowe o mocy 160uf w trójkąt. Silniki zastartowały na bezpieczniku pośrednim B20A lecz przeważnie przy starcie silników wywalało go. Podniosłem auto na tym bezpieczniku lecz nie moge wystartowa w dół. Zmieniłem na bezpiecznik C20A tego już nie wywala lecz silniki niechcą wystartowac buczą, po chwili grzeja sie a kondensatory sa zimne co robic.
  • Poziom 21  
    (µF) = 60 x √P silnika [w kW]

60x √2.2 = OK 89 uF
  • Poziom 2  
    foto mojego silnika jak to dobrze podłączyc pod 1 faze

Dodano po 44 [sekundy]:

• Poziom 20  
    Tu Link jest podany parametr 70 do przeliczenia kondensatora ?? a w tym forum 60 . Który jest właściwy?? W dodatku tamten jest bez pierwiastka. ?!

• Poziom 28  
    A to w ogóle ma prawo działać na samym kondensatorze pracy (bez rozruchowego?)
    Przecież taki silnik podłączony z kondensatorem nie ma w ogóle momentu rozruchowego, a w takim podnośniku to chyba właśnie moment startowy ma duże znaczenie - wszakże musi on pokonać tarcie statyczne.