Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa opcja, nagradzanie pomagających

gulson 30 Wrz 2004 17:04 18949 95
    adi-niunio
    Poziom 23  
    przeczytałem cały ten temat, ale jeśli przeoczyłem to widocznie zbyt mało uważnie.

Nie wiem czy przez "góre" było zwrócenie uwagi na fakt, że klikać na "pomógł mi" mogą ci którzy założyli tematy, a więc jest to zachęta do założenia nowego tematu.... bo jeśli sie podepnie pod już istniejący to takie możliwości nie bedzie.
    HenryK3
    Poziom 29  
    adi-niunio napisał:

Nie wiecz czy przez "góre" było zwrócenie uwagi na fakt, że klikać na "pomógł mi" mogą ci którzy założyli tematy, a więc jest to zachęta do założenia nowego tematu.... bo jeśli się podepnie pod już istniejący to takie możliwości nie bedzie.

Dokładnie.
    Dlatego niektórzy udzielają bardzo ogólnej odpowiedzi, natomiast szczegółowej na priv.
    Niedługo odpowiedzi będą podobne:
    -posłałem @
    -podaj nr gg
    -napisałem na priv.
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda
    No i na to wcześniej zwracałem uwage... a żeby dostać punkcik na pomógł to nie raportuje sie i nie gani i będzie pisanie 1000 razy tego samego, ja za raportowanie już się paru naraziłem bo na pw powiedzieli mi że nawet jeśli w późniejszym temacie pomogę to mi nie klikną, cóż ich strata na ich tematy nie będe odpowiadał.. jak przewidwałem będzie to pole do nadużyć
    ACULA
    Poziom 34  
    Nie rozumiem Was.
    Są inne formy spełniania się ;)
    Mam specjalnie założyć temat , zeby mieć przyjemność kliknięcia Pomógł i dlatego będę zakładał setki tematów?? Bo co innego ma z tego autor?? Wszystko idzie na konto odpowiadającego nie pytającego ;)
    Gdzie tu zachęta??
    HenryK3
    Poziom 29  
    Często zdarza się, że mam podobny problem jak autor tematu.
    Jeżeli zapytam i dostanę wyczerpującą odpowiedź - nie mam możliwości podziękować. Udzielający odpowiedzi też wie o tym i odpowiada niechętnie bo wie, że napewno za darmo.
    Inna możliwość to założyć nowy temat - co jest niezgodne z regulaminem.

I gdzie tu motywacja?

Żadne rozwiązanie nie jest idealne...

p.s.
    Nie warto było poruszać ten temat, wiele osób by się nawet nad tym nie zastanowiło.
    adi-niunio
    Poziom 23  
    :arrow: Acula

no pomyślałem o tym co napisałem powyżej gdy przeczytałem to

Przemcio napisał:
    Witam
    Tak to super pomysł !!!
    Dla mnie, drobnego "ciułacza" jest to impuls zeby może więcej pytać bo mam
    możliwość w jakiś drobny sposób odwdzięczyć się za pomoc :)

Pozdrawiam
    Przemo

a "odwdzięczy" się gdy założy nowy temat. Pomijając prywatne THX na privie.
    przemo.t
    Poziom 27  
    A moze mi wyjasnicie dlaczego jesli zalozylem temat, to i tak nie mam tego przycisku o ktory sie tu rozchodzi?? Wiem ze sie powtarzam bo pisalem o swojej sytuacji kilka postow wczesniej ( w tym temacie...)jednak zero odzewu na ten temat, jak by postu nie bylo...
    a przycisku jak nie mialem tak nie mam....
    Pozdrawiam
    gulson
    Administrator Systemowy
    w niektórych miejscach to jak w bardzo starych tematach oraz w niektórych forach jak Ogłoszenia, Bazar, Ogólne, Wesoło ten przycisk jest wyłączony.
    djbolo
    Poziom 31  
    Moze sie czepiam szczegolow, ale chyba troche niepotrzebnie "owy burzliwy" przycisk znajduje sie przy kazdym poscie AZ 2 razy - pod trescia postu i przy "profil, gg, skype...". Chyba najlepiej wywalic go spod postu i zostawic przy profil, gg...
    End
    Poziom 29  
    Pomógł nie pomógł....
    Jeżeli ktoś mi pomoże to na PW wyślę podziękowanie, to wydaje się nawet bardziej od siebie i szczere.(ale to tylko Ja tak myślę).
    System jak widać nie do końca dobry
    Nie popieram "pomógł mi" i trzymam się tego co napisałem wcześniej.
    HenryK3
    Poziom 29  
    Dobry czy jeszcze lepszy.. ile ludzi tyle zdań.
    Wszystko zależy co dla kogo ma znaczenie.
    Są wśród tacy, którzy obietnicami prowokują do naciśnięcia przycisku pomógł i oczekiwania w bezczynności na jej spełnienie.
    Później okazuje się, że była to tylko i wyłącznie pusta i efektownie wyglądająca publiczna obietnica a "obiecujący" staje się liderem..
    Może warto zastanowić się i zbyt szybko nie naciskać przycisku?
    Bynajmniej ja już tak robię.
    ACULA
    Poziom 34  
    W kwestii formalnej.
    Proszę raportować posty:
    -wyślę Ci jutro
    -jak znajdę to podeślę
    -mam gdzieś w piwnicy.

Takie posty wywalam do smietnika nawet bez raportu. Więc user nie wie , kto raportował i czy w ogóle raportował jako post nic nie wnoszący. ;)
    Connor MacLeod
    Spec od monitorów
    Powiem tyle - doszło do tego co się spodziewałem, tzn. do obietnicy pomocy pod warunkiem, że osoba chcąca taką pomoc uzyskać naciśnienie stosowny przycisk. Oczywiście raportowałem ten post. Mam tylko nadzieję, że takich wypadków nie będzie lub będą bardzo sporadyczne. Trafiają się też lepsze kwiatki związane z pomógł mi ale lepiej sobie dać na wstrzymanie - miałem kilka mało ciekawych listów. Wniosek z tego taki - trzeba bardziej się zastanawiać komu pomagamy.
    A i jeszcze jedno co zauważyłem - jest pewna grupa ludzi z odpowiednim stażem i ilością wiadomych punktów, które lubią pomagać dla nagrody innym. W przypadku jak im się pomoże to mają 1001 powodów, którymi tłumaczą cudowne ozdrowienie sprzętu. U mnie trafiają na "czarną listę". Aby nie było - od ponad pół roku nie szukałem pomocy na forum.
    bezpiecznik
    Poziom 20  
    niby dobra rzecz z tymi punktami ,ja mam aż jeden nawet niewiem za co i od kogo ale czy dlatego że mam jeden punkt mam się czuć gorszy od tych co mają ich ...naście albo i ...dziesiąt???
    moim zdaniem to poprostu kolejna okazja do podziału ludzi na tych i tamtych.podgrzewanie ducha rywalizacji który zakorzeniony w nas od urodzenia i pielęgnowany przez wszystko co nas otacza. nie mam nic przeciwko nagradzaniu osób które zasłużyły się,maja wiedzę i dzielą się nią z innymi ,ale .... no właśnie. i tak znajdzie się sposób by możnabyłoby mieć kosmiczną ilośc punktów .wystarczt mieć dwa konta ,zadać temat jako x i udzielić sobie odpowiedzi jako y i tak ciągle ....
    ACULA
    Poziom 34  
    bezpiecznik napisał:
    . i tak znajdzie się sposób by możnabyłoby mieć kosmiczną ilośc punktów .wystarczt mieć dwa konta ,zadać temat jako x i udzielić sobie odpowiedzi jako y i tak ciągle ....

Chyba nie, w ten sposób możesz sobie dodać 1, 2 pomógł i tyle. A potem banicja ;)
    Niedawno Józefg zajął się takim cwaniaczkiem.
    Nie chciałbyś być w skórze tego usera ;)

Punkty i Pomógł są sa zostawione same sobie. Wystarczy spojrzeć w stystyki kto ile komu i już wychodzi ;)
    000andrzej
    Poziom 37  
    Acula napisał:
    W kwestii formalnej.
    Proszę raportować posty:
    -wyślę Ci jutro
    -jak znajdę to podeślę
    -mam gdzieś w piwnicy.
    Takie posty wywalam do smietnika nawet bez raportu. Więc user nie wie , kto raportował i czy w ogóle raportował jako post nic nie wnoszący. ;)

Przyznam się bez bicia, że cytując "mam gdzieś w piwnicy" Acula m.in. mnie miał na myśli. Muszę powiedzieć, że po wylądowaniu tego postu w koszu, domyśliłem się, że tego typu korespondencję lepiej załatwiać na PW. Kwoli wyjasnienia, nie mam na codzień dostępu do piwnicy, a szukanie artykułu z któregoś tam roku zajmuje trochę czasu.
    Więc napisałem, że mam i mogę pogrzebać przy okazji, tylko by osoba dała znać, że jeszcze aktualne. Według mnie to była "wartość dodana" do postu, że jest źródełko, ale trzeba trochę poczekać. No cóż - errare humanum est. :oops:
    I jest mi to obojętne, czy zrobił to sam moderator, czy ktoś zaraportował. Nie boję się raportów, (sam czasem na siebie raportuję, jak cos zawalę) bo to służy tylko polepszeniu działania forum.
    Pisząc to nie liczyłem na dopisywanie punktów za "pomógł", a juz broń Boże jako obiecanki - cacanki, jak poprzednicy sugerowali. Dla mnie mogłoby tej zabawy nie być, bo przecież forum jest po to aby sobie pomagać.
    ACULA
    Poziom 34  
    Nie chodziło mi o Ciebie. Często zaglądam w profile a tam większość postów użytkownika jest pisana w tym samym stylu lub podobnym ;) Czasami od razu widać.

Druga sprawa to co innego jest napisanie czy jeszcze szuka po miesiącu, ale nie 5 minut lub na następny dzień po zapytaniu ;)

Co do Ciebie to masz rację. Lepiej na PW zapytać czy nadal szuka, a post pisać jak już się znajdzie. Wtedy zamieszczasz plik. Wszyscy z tego mają korzyść, a Ty Pomógł.

PS A co powiedzielibyście o użytkowniku , którego jedyne 30 postów to jedno wyrażenie: link do www.google.pl ?? ;)

Chyba czas zmierzać do finału i zamknšć ;)
    djbolo
    Poziom 31  
    Acula napisał:
    PS A co powiedzielibyście o użytkowniku , którego jedyne 30 postów to jedno wyrażenie: link do www.google.pl ?? ;)

Chyba czas zmierzać do finału i zamknšć ;)

:arrow: Acula - ostatnio pojawiaja sie az za czesto seryjni "wladcy kosza" jak ja to nazywam :wink: Oni powinni byc prewencyjnie blokowani na stale jesli zauwazy sie takie rzeczy... Wystarczy spojrzec:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php?search_author=tdtibia - posty zupelnie bezsensowne
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php?search_author=RafałCz - ewidentne robienie sobie z elektrody tablicy ogloszen
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php?search_author=asyriusz - tu znowu jakis ekspert od sekwencji [Ctrl]+[C] [Ctrl]+[V]
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php?search_author=mmaciekk - nie podlega komentarzom :)
    Rowniez bardzo nie lubie chamstwa:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=961743&highlight=#961743 - wyrazny debilizm i niewiedza skladajace sie na jedna calosc
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=952141&highlight=#952141

Moznaby wymieniac jeszcze, ale to juz nie ma sensu. Fakt ze potrzebna jest jeszcze lepsza wspolpraca moderator-user, wystarczy wiecej raportowac, rowniez ja do tego zachecam - czesto raportuje. Dalej sie nie rozpisuje bo juz w jednym temacie to tknalem... :wink:

Pozdrawiam
    ACULA
    Poziom 34  
    Ale 90 % linków to moi ulubieni byli użytkownicy!!
    Spójrz do ich ksiąg ;)
    Chcesz ich blokować drugi raz?? ;)
    TONI_2003
    Moderator
    Witam ! ... czasami już nie wytrzymam i ja . Tak że ten denat to pewno moja zasługa przyznaję się że go raportowałem .
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/search.php?search_author=tdtibia - posty zupelnie bezsensowne
    Myśle że taki niczego nowego przynajmniej przez jakiś czas nie w niesie więc trzeba coś z tym zrobić skoro tak się ma sprawa . Tyle że takich zalatanych jest więcej .
    bezpiecznik
    Poziom 20  
    Acula ,nie chodziło mi o wielokrotne przydzielanie sobie punktów w jednym temacie ,chodziło mi o to że ten użytkownik może ciągle otwierać sobie tamaty pod nazwą jakąś nową a pod starą uzytkownik ten odpowiadając otrzyma punkty sam od siebie ,nawet 2 max.ale zawsze może i będą tacy co tak zrobią... utworzy sobie np.20 badziewnych postówn i na nie odpowie i ma np.min 20 punktów....
    o to mi chodziło.
    pozdrawiam all of us
    md
    Poziom 39  
    Z uporem maniaka będę powtarzał, że opcja "Pomógł mi" zaszkodziła Elektrodzie. Forum zaniża poziom idąc w ilość, a nie w jakość. Nawet moderatorzy dali się wciągnąć w walkę o punkty i nie panują już nad porządkiem. Na Elektrodzie roi się od zdublowanych po kilkadziesiąt razy tematów. Piszący zapominają o regulaminie. Skoro zauważacie problem, który polega na zakładaniu dodatkowych kont w celu "zasilenia" swojego głównego konta, to cóż prostszego jest w usunięciu tego problemu, jak tylko zlikwidować przyczynę problemu: "pomógł mi". Wtedy zakładanie "lewych" kont stanie się bezcelowe.
    Elektroda pracuje wolno, bo przeszukiwanie bazy ponad 815 000 postów musi obciążać serwer, ale gdyby uporządkować Elektrodę, to z tej ogromnej liczby postów pozostałaby może połowa pożytecznych tj. nie zdublowanych i wartościowych pod względem merytorycznym.
    Ostatnio zaglądam tu rzadko, ale zauważam, że ubywa ludzi, którzy mają coś konkretnego do powiedzenia w dziedzinie, którą się zajmują. :(
    000andrzej
    Poziom 37  
    Moim zdaniem to nie przycisk "pomógł" jest tego przyczyną co napisał md.
    Na elce zarejestrowanych jest ponad 100000 userów. Konia z rzędem temu, kto potrafi opanować wszystko co się dzieje.
    Zauważcie, ile dawniej było odpowiedzi "poszukaj w google". Teraz się rzadziej to spotyka, przynajmniej dodatkowe podpowiedzi znajdują się w tego typu postach.
    Według mnie przyczyny tego, że poziom się obniża należy szukać gdzie indziej.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    md
    Poziom 39  
    PICIA napisał:
    czy przypadkiem nie jest to pomówienie????
    Moderator to tez osoba-User ....przynajmniej ja innych różnic nie zauważyłem poza funkcją na Forum

Czy twoim zdaniem moderatorzy powinni tylko sprzatać i przypatrywac się...i nic po za tym???

Czy ja wymieniłem kogoś konkretnego? Pomówienie - mocno grasz, ale źle trafiasz. Przejrzyj posty, to zobaczysz. Codziennie te same tematy, a regulamin wyraźnie mówi, że najpierw należy przejrzeć forum, a w przypadku braku odpowiednich informacji, pisać posty. I co widzę, niektórzy moderatorzy codziennie odpowiadają na te same pytania, zamiast zwrócić uwagę, że temat już był poruszany.
    To, co pisałem, wyrażało moją opinię i zaniepokojenie faktem, że Elektroda zmierza w złym kierunku. Wiem, że ilość postów jest ważna, bo trzeba czymś zapełnić płytkę CD, ale uważam, że lepiej jest trzymać fason. Wszyscy powinniśmy dbać o wysoki poziom i rzetelność wypowiedzi. Nawet 1000000 bzdurnych postów zamieszczonych na płycie CD spowoduje, że potencjalny klient kupi tylko CD nr1. Redukcja postów typu: "też tak myślę" na pewno nie zaszkodzi, a może tylko poprawić szybkość ładowania stron forum i ułatwi odnalezienie potrzebnych informacji. Skończenie z bylejakością powinno być celem wszystkich forumowiczów. Niski poziom merytoryczny wypowiedzi i do tego ciągłe problemy z serwerem nie są wielką zachętą dla nowych forumowiczów, a potrafią zniechęcić obecnych.
    LEM
    Poziom 33  
    md - Jeśli już rzucasz oskarżenie, to podeprzyj to dowodami.

Co do posiadania więcej kont, to w regulaminie jest zapis o tym i jest z całą surowością egzekwowany w przypadku wykrycia takich kont.

Zawsze można jeszcze raportować posty albo skontaktować sie z Adminami lub Moderatorami. Tutaj jest spis wszystkich możliwych kontaktów http://kontakty.elektroda.net/ i zachęcam to korzystania z tego.
    Xitami
    Poziom 29  
    W zasadzie to można urządzać pogaduchy na dowolny temat.
    Podobno ktoś na Allegro handlował punktami Elektrody. Ja chętnie moje „Pomógł osobom:” zamienię na cokolwiek, może być tranzystor z ß<1 albo jednoomowy kondensator, komu komu?
    djbolo
    Poziom 31  
    md napisał:
    Redukcja postów typu: "też tak myślę" na pewno nie zaszkodzi, a może tylko poprawić szybkość ładowania stron forum i ułatwi odnalezienie potrzebnych informacji.

Ostatnio kilka razy raportowalem posty z Akustyki, o tresci przypominajacej "tak jak poprzednicy, uwazam ze... ble ble ble" i jakos usunieto tylko kilka z nich, pare zostalo... Dziwi mnie, ze nie zostalo czesciej uzyte Nowa opcja, nagradzanie pomagających Bylo, minelo, nie wazne...

Jeszcze tak na marginesie chcialem zapytac: skoro chamstwo nie jest tolerowane, to w takim razie kiedy uzasadnione jest stosowanie tego emota: :fist: ?
    ACULA
    Poziom 34  
    md napisał:
    . Przejrzyj posty, to zobaczysz. Codziennie te same tematy, a regulamin wyraźnie mówi, że najpierw należy przejrzeć forum, a w przypadku braku odpowiednich informacji, pisać posty. I co widzę, niektórzy moderatorzy codziennie odpowiadają na te same pytania, zamiast zwrócić uwagę, że temat już był poruszany.
    To, co pisałem, wyrażało moją opinię i zaniepokojenie faktem, że Elektroda zmierza w złym kierunku. .

90% już było i powielania czasami nie sposób uniknąć.
    Zamiast oskarżać lepiej zwrócić uwagę również na własne postępowanie.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=981341&highlight=#981341
    Ile razy już było o odsprzedaży XP itp . A wystarczyło raportować zamiast tyle razy (3 posty) rozpisywać się w OKLEPANYM temacie.

Dlatego proponuję troszeczkę przemyśleń. Bo łatwo rzucać oskarżenie w kierunku innych ludzi.

PS To kabareciarze rozśmieszają ludzi zwrotem :pewien anonimowy premier, anonimowy reżyser i aaaaanonimowy redaktor. Więc ostrożniej z pewnym anonimowym moderatorem ;)
    Lepiej mówić konkretnie albo milczeć ;)