Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa opcja, nagradzanie pomagających

gulson 15 Lis 2004 16:50 18949 95
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Jako że ten temat został zdublowany przez: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=986092#986092
    a tam pisałem o niezrozumiałym pomógł który dostałem to zamieszczam jeden link (choć wiem że tu autor tematu może sie pogniewać a i wielu się naraże i nie będą mi pstrykać guziczka), oto on: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=974740#974740
    (innego nie podam bo nie mam aż tak dawnych maili z elektrody), nie rozumiem jak moja odpowiedź mogła tu pomóc... każdy używacz windowsa zna to narzędzie a jednak pomogłem...

A to co mówi MD, ma sporo racji... przed zrobieniem FAQ Drukarki w dziale "drukarki..." co dziennie można było zobaczyć pytania typu: jak wyczyścić zaschnięty kałamaż...a tak z czystym sercem moge raportować czego chyba MD nie robia, a szkoda... jeśli mówi że coś ktoś... -> MD jak zobaczysz że ktoś o kim mówisz odpowiada na powielony temat to ten temat niebieską kratką potraktuj... a w odpowiedzi o ile to możliwe podaj link do wcześniejszego takiego tematu, jeśli to prawda co mówisz to może kosztem 30 sekund pracy a efekt moze być :D, dodatkowo zacytyuj delikwenta bo może jak żaden inny user skasować swój post, tylko żeby nie było że i ja pomawiam... ja tylko niosę pomoc

PS drugasprawa że dziennie wysyłam tyle samo raporttów co pisze postów albo i więcej ... a na guzik "pomógł" narazie zasłużyło sobie w moich oczachy tylko 3 osoby
    md
    Poziom 39  
    Raportowałem kolego, raportowałem. Skutek był taki, że się naraziłem kilku osobom i nawet otrzymałem ostrzeżenie, które po wyjaśnieniu z adminem uznano za niesłuszne i wycofano. Byłem też bardzo aktywny i na pewno pomocny. Teraz jestem tutaj tylko czasami i to chyba z przyzwyczajenia. Jestem zdegustowany poziomem wypowiedzi, brakiem dyscypliny w zastosowaniu się do regulaminu, ogromną ilością błędów ortograficznych itp. Postanowiłem odpocząć od Elektrody. Ten post w jakimś stopniu wyraża moją opinię: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=979608#979608
    Zawsze uważałem, że polowanie na punkty i tytuły specjalista poziomu xxx są główną przyczyną niskiej wartości merytorycznej wypowiedzi (to jest moja subiektywna ocena). Niektórym forumowiczom brakuje pokory, której nabiera się z wiekiem i doświadczeniem. Duża część bardzo młodych forumowiczów uważa się za specjalistów i w dobrej wierze udzielają porad, które są najdelikatniej mówiąc nieodpowiednie. Nie uchybiam nikomu, ale tylko odpowiednie wykształcenie, praktyka i doświadczenie mogą zapewnić odpowiedni poziom wiedzy z danej dziedziny. Doceniam u wszystkich chęć niesienia pomocy i zapał, z jakim do tego podchodzą. Chciałbym jednak, aby część z tego zapału przelali na chęć podciągnięcia się z ortografii i zaglądnięcia do fachowej literatury w celu opanowiania odpowiedniego poziomu wiedzy.
    Na koniec - skoro już jest opcja "Pomógł mi", to zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje podziękować za pomoc poprzez użycie tego przycisku. Dodatkowo, powinno być podane do wiadomości ogółu, który post był pomocny w danej sytuacji.
    Pozdrawiam !
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Hm, nie wiem czy jest to jakiś sygnał dla adminów elektrody ale to co MD napisał wyżej to kolejny głos fachowca i to niebylejakiej klasy (który chyba niedłogo powie bye bye elektrodo), a powód jest ciągle ten sam: pobłażliwość dla niesforności userów.. dla ich lenistwa... itd itp. że przypomne podobny temat: "Coraz więcej idiotów" ...

Były propozycje ograniczenia możliwości zakładania tematów przez nowych userów, np. nowy user może założyć tylko dwa tematy itd.. Pamiętam takie propzycje DWASerwis'a (któremu za rozbrykanie zablokowano konto ;) ), hm nie wiem czy ponownie ten temat nie powinien wrócić..

Jeśli odchodzą fachowcy przez rozbrykanie nowych userów to chyba wpływa to na poziom merytoryczny jaki prezentowany jest w niektórych działach (nie we wszystkich) i nie jest to zbyt dobrym objawem... teraz pytanie czy to objawnormalny czy raczej chorobowy??
    faber
    Poziom 22  
    md napisał:
    Teraz jestem tutaj tylko czasami i to chyba z przyzwyczajenia. Jestem zdegustowany poziomem wypowiedzi, brakiem dyscypliny w zastosowaniu się do regulaminu, ogromną ilością błędów ortograficznych itp. Postanowiłem odpocząć od Elektrody.

Cały czas ludzkość będzie się uczyła jak oni (poprawnej pisowni, wyszukiwania wiadomości i formułowania pytań) tak i my pogłębiania naszej wiedzy. Nawet jak stosunek pierwszych do drugich będzie wynosił 98% do 2% to i tak WARTO po pierwsze dla tych 2% tak i dla części z tych 98% którzy mimo kiepskich początków czegoś się jednak nauczą. W końcu my też zaczynaliśmy od setup,dir,if,... i nawet jak ktoś "przeszkadza" w tym to ... "olać", nie ma tu przecież tylko tak banalnych postów.

md napisał:
    ...aż zrozumiałem, że to nie ma sensu

I ma to sens ma, czasem warto podejść do niektórych postów z humorem i raportować o przeniesienie do działu "Na wesoło".

PS nie myśl, że takie odpowiedzi na posty (twoje odpowiedzi) trafiają w błoto, co niektórzy je czytają i wnioski jakieś pewnie też wyciągają. :D
    jomek78
    Poziom 24  
    Freddy, ale w przypadku 1.zaszkodził mi byłbym za weryfikacją, co było tego przyczyną:złośliwość [za to -20pkt], brak lub niepełna wiedza [ostrzeżenie lub 0-10pkt mniej] ,zwykła pomyłka [np.: symbol, czy też wartość elementu] wtedy pouczenie i sprostowanie.
    Zmusi to respondentów do zastanowienia się czy mają o czym pisać.
    pozdrawiam.jomek