Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

modyfikacja wlacznika swiatel dziennych

Cien1 05 Aug 2010 00:07 1691 4
    Cien1
    Level 10  
    przeczytalem sporo watkow odnosnie swiatel dziennych (nie tylko na tym forum) i niestety nie znalazlem rozwiazania dla siebie...

Mam podlaczone swiatla do jazdy dziennej ktore wlaczaja sie po zapaleniu samochodu. Dokladnie po okolo 10 sekundach od przekrecenia kluczyka. Niestety swiatla te nie wylaczaja sie w momencie wlaczenia swiatel mijania. I wlasnie w tym momencie prosze o pomoc. Co moglbym zastosowac zeby przerwac obwod zasilania swiatel dziennych w momencie zalaczenia swiatel mijania?
    wyobrazalem sobie to w ten sposob....

______
    A           |      |              B
    ------------| ???  |-------------
                |______|
                   |
                   |
                   | C

jezeli w lini "C" nie ma pradu wylacznik jest zwarty prad z A plynie do B... w momencie pojawienia sie zasilania na lini "C" nastepuje rozlaczenie lini B (swiatla gasna)

Z gory dzieki za pomoc
    mczapski
    Level 39  
    Oj , marnie szukałeś. Tematów znajdziesz sporo. Jednak żeby rozwiązać twój problem warto by wiedzieć czym dysponujesz. Jako, że załączanie świateł wygląda na opóźnienie czasowe. Więc trzeba ustalić w którym miejscu przerywać dopływ zasilania.
    Cien1
    Level 10  
    to ze przekaznik spelni zadanie to ja wiem. Chodzilo mi o bardziej precyzyjna odpowiedz :) jaki dokladnie rodzaj przekaznika moge zastosowac. co dokladnie powinienem kupic.

Opoznienie realizowane jest przez kondensator ktory po okolo 10 sekundach prawdopodobnie przelacza jakis przekaznik (slychac charakterystyczne pstrykniecie).
    Ten automat ktory mam posiada 5 kabli. "+" i "-" zasilania od baterii, kolejny kabel podlaczony pod obwod ladowania baterii i dwa wyjscia "+" do swiatel z czego ja uzywam tylko jednego (bo tylko jeden mi potrzebny, taka konstrukcja ledow) .
    Rozlaczenie zasilania chce wstawic dokladnie na tym kablu ktory idzie do ledow, wtedy po wlaczeniu swiatel mijania ledy zgasna natomiast po wylaczeniu zapala sie natychmiast (bez tego opoznienia).
    carrot
    Moderator of Cars
    Potrzebujesz przekaźnik ze stykiem 87A NC (Normally Connect)