Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłącznik główny w mieszkaniu

zvvierzak 05 Sie 2010 00:47 1545 3
 • #1 05 Sie 2010 00:47
  zvvierzak
  Poziom 2  

  Witam!

  Chciałbym zamontować w mieszkaniu tzw. "wyłącznik główny" odcinający zasilanie od sprzętów które nie muszą być zasilane podczas nieobecnosci domowników. Myśle że to dobry pomysł na oszczędzanie energii a także zwiększenie bezpieczeństwa. Jak zrealizować sprawę elektrycznie mniej więcej wiem, natomiast chciałbym mieć możliwość zdalnego sterowania włącznikiem przez internet lub telefon. Dodatkowo mysle o zamontowaniu alarmu p/pozarowego i ew antywłamaniowego w małym zakresie(na drzwi wejsciowe), wieć obie funkcje można połączyć. Jaką centralke alarmową z interfacem ethernet polecilibyście do takiej instalacji? Myślałem o module ethm-2 firmy satel, moze sterować 4 wyjsciami, ale nie wiem czy istnieje mozliwość podłączenia do niego manipulatora i czy da sie go obsługiwać z telefonu/iphona(applet java), oraz czy sprawdziłby się w roli prostej centralki alarmowej (producent przewiduje taką możliwość). Co ewentualnie moge wykorzystać do sterowania stycznikiem z dostępem przez www najlepiej?

  Pozdrawiam!

  0 3
 • #2 05 Sie 2010 15:59
  yasiu.brzeg
  Poziom 29  

  Intregra wrl kolego załatwi sprawę. Wszystko zrealizujesz dzięki jednej centrali.

  0
 • #3 05 Sie 2010 20:54
  zvvierzak
  Poziom 2  

  Obejrzałem integrę wrl i wydaje mi się że to zbyt rozbudowana cetrala żeby do niej podłączać jedną czujkę pożarową, jedną czujkę pir i stycznik. Wolałbym całość podłączyć do internetu żeby nie ponosić dodatkowych kosztów trnasmisji przez gprs.

  Czy do moich potrzeb wystarczy satel versa 5 i moduł ethm1? Ew czy można sterować wyjściem i zazbrajaniem alarmu przez port rs232, za pomocą prostych komend, wtedy sterowanie zdalne rozwiązałbym za pomocą prostego komputera który wysyłałby komendy ze skryptu php do centralki przez rs232.

  Pozdrawiam!

  0
 • #4 05 Sie 2010 21:51
  Miwhoo
  Specjalista - Instalacje Elektryczne

  Wszystko zależy iloma urządzeniami chcesz sterować zdalnie. Jeśli powiedzmy stycznik w rozdzielnicy głównej miałby odcinać zasilanie od urządzeń, pozostawiając zasilone urządzenia priorytetowe [lodówka, piec CO, napędy bram wjazdowych + oświetlenie do nich] to wystarczy Ci zwykły moduł GSM, który będzie miał wyjście sterowane SMSami... Niezależnie od centrali.

  128WRL to już duża maszyna i jeśli nie będziesz miał w domu drzwi otwieranych kodem, lub kartą dostępu, lub innej automatyki, której sercem byłaby centrala alarmowa, to starczy zupełnie moduł GSM.

  Robiłem kilka takich projektów, jakby co służę pomocą :)
  Pozdrawiam.
  Miwhoo.

  0