Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SCX-4300 - błąd skanera

rome_k 05 Sie 2010 09:21 8447 15
  • #1 05 Sie 2010 09:21
    rome_k
    Poziom 10  

Witam,

Od jakiegoś czasu po włączeniu urządzenia silnik skanera nie zatrzymuje się, lampa jest na samym początku, a silniczek próbuje ją cały czas cofnąć, skutkiem tego jest wydobywający się odgłos "tatatatata". Przeskakuje taśma na trybie napędzającym.
    Dzieje się tak do momentu aż na wyświetlaczu pojawi się napis, informujący o błędzie skanera. Oczywiście skaner nie działa.

Oddałem do serwisu, niestety przeoczyłem fakt, że gwarancja po roku się skończyła, stwierdzili że trzeba wymienić skaner. Jak dla mnie się to nie opłacało i zrezygnowałem.

Pomyślałem, że może to być problem z jakąś "krańcówką". Wyjąłem skaner i go rozebrałem. Niestety nic takiego tam nie znalazłem. Jak zdejmę taśmę napędzającą, to silnik zachowuje się tak samo, chodzi do momentu pojawienia się komunikatu o błędzie. Jak odepnę taśmę od lampy objawy są takie same. Taśma od lampy pokryta jest jakimś czarnym tworzywem, ale w bardzo wielu miejscach jest przetarta i widać aluminium.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną i czy da się to jakoś naprawić?

Pozdrawiam.

0 15
  • #2 08 Sie 2010 13:14
    endriuf
    Spec od drukarek

Uszkodzona taśma lub sama lampa. Niezbędna wymiana.

0
  • #3 09 Sie 2010 08:27
    rome_k
    Poziom 10  

Orientujesz się może gdzie mógłbym dokupić taśmę i lampę?

0
  • #4 09 Sie 2010 19:00
    endriuf
    Spec od drukarek

Zapytaj w Europarts, Fiskomp, Convena.

0
  • #6 09 Sie 2010 21:07
    rome_k
    Poziom 10  

Wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

0
  • #7 22 Wrz 2010 14:23
    WeeTQ
    Poziom 12  

Mam ten sam błąd ale wymiana lampy i taśmy nie pomogła.

Dodano po 40 [minuty]:

zmieniłem też firmware na 1.21, 1.22, 1.23 i nie pomogło

Dodano po 4 [godziny] 18 [minuty]:

Odmieniłem taśmę od lampy i zablokowałem lampę tak aby gumka napędzająca przesuwała się bez niej i teraz działa. Nie wiem jednak jak długo to potrwa.

0
  • #8 26 Wrz 2010 22:47
    mateusz130586
    Poziom 9  

WItam
    Panowie a skąd pobrać firmwara do samsunga scx 4300??

0
  • #9 27 Wrz 2010 10:39
    WeeTQ
    Poziom 12  

Znowu wyskoczył błąd skanera. Nie wiem co można jeszcze zrobić. Możliwe, że nowa lampa lub taśma jest uszkodzona?? Czy może to wina gniazd taśmy??

0
  • #10 05 Paź 2010 09:34
    WeeTQ
    Poziom 12  

Ponowna wymiana lampy i taśmy pomogła.

0
  • #11 24 Lut 2012 20:10
    facien1
    Poziom 10  

Gdzie mozna kupić lampę i taśme?

0
  • #12 18 Kwi 2012 20:57
    alfa-technika
    Poziom 12  

przyłączam się do pytania
    niech ktoś poda dobry namiar na sklep gdzie można kupić taśme i lampe
    i jakiej wielkości to są koszty ???

z góry dzięki za pomoc

0
  • #13 19 Kwi 2012 21:24
    endriuf
    Spec od drukarek

Widzialem na all... za 150 plus wysylka. Zapytaj tez w firmie fiskomp.

0
  • #14 18 Maj 2012 16:04
    Matthew3991
    Poziom 9  

Mam zdartą pod skanerem naklejkę z czarnym paskiem dzięki ktorej lampa skanera sie pozycjonuje. Gdzie moge kupic taką naklejkę???

0
  • #15 21 Lip 2013 15:14
    ptakuone
    Poziom 1  

Miałem podobne problemy se skanerem co rome_k.
    Na początku po zakupie SCX-3200 nie zabierałem się od razu za skanowanie tym urządzeniem bo głównie potrzebowałem drukarki. Okazało się jednak przy pierwszym podejściu, że skaner wycofał lampę, porobił 'tratata', zaczął wyskakiwać błąd czujnika skanera i na tym skończyło się skanowanie na dłuższy czas, a miałem jeszcze inny skaner, który używałem na bieżąco, więc nie używałem SCX'a. Zabrałem się ostatnio ostro za rozwiązywanie problemu. Wszelkie możliwe sterowniki do urządzenia nie zmieniały sytuacji.
    Jako że już było po okresie gwarancyjnym, zdecydowałem się sam dobrać do urządzenia. Taśmy ok, wtyczki ok.
    Problemem okazał się silniczek skanera. Po prostu zablokował się zablokował na trybach w dziwny sposób i w ogóle nie reagował na polecenia z pozycji programu. Kilka rozruchów ręcznych śrubokrętem na trybach odblokowało go i teraz na razie chodzi tak jak trzeba.

0
  • #16 21 Lip 2013 16:12
    endriuf
    Spec od drukarek

Matthew3991 napisał:

Mam zdartą pod skanerem naklejkę z czarnym paskiem dzięki ktorej lampa skanera sie pozycjonuje. Gdzie moge kupic taką naklejkę???

Raczej tylko używka z demobilu.

0