Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Seicento (900) , nie zapala na benzynie

05 Sie 2010 09:36 5637 4
 • Poziom 11  
  Witam

  Mam następujący problem:

  Posiadam samochód Fiat Seicento (900) z instalacją gazową BRC. Będąc na Słowacji zauważyłem zwiększone zużycie benzyny. Wracając ze Słowacji jechałem na gazie (benzyna była na głębokiej rezerwie). W pewnym momencie silnik zaczął przerywać --> zauważyłem , że wskaźnik benzyny jest na absolutnym zerze (sytuacja o tyle dziwna, że jechałem cały czas na gazie). Przełączyłem przełącznik instalacji gazowej na wymuszony obieg gazu i auto zaczęło jechać normalnie. Na najbliższej stacji zatankowałem benzynę i niestety auto już odpalić na OT95 nie chciało.
  Od tego czasu na benzynie auto już odpalić nie chce (dopiero po kilku próbach na wymuszonym obiegu gazu zapala). Pompa paliwa działa. Sciągnąłem wężyk doprowadzający paliwa do króćca wtryskiwacza, podczas uruchamiania samochodu paliwo dochodzi. Jednocześnie podczas próby uruchamiania auta na króćcu powrotu nadmiaru paliwa nie pokazuje się ani kropla benzyny (Co się dzieje z benzyną doprowadzaną do wtryskiwacza?)

  Tutaj moja prośba. Czy ktoś ma jakąś idee co może być przyczyną awarii? Czy może to być problem ciśnienia paliwa (zabrudzony filtr)?

  Dziekuję za wszelkie rady
  Pozdrawiam
  Bayo84
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 27  
  Pierwsze co to pomiar ciśnienia paliwa w 900-tce powinno być około 1,0 bara, być może zawór ciśnienia paliwa się popsuł, też trzeba go sprawdzić.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 9  
  Często i gęsto przy jeżdzie na gazie zapiekają sie wtryski paliwa,zawór ciśnieniowy?można sprawdzic .A ubytek paliwa przy jeżdzie na gazie,jak wiem z natury instalacja powinna zawierac komputer,ale wile zakładów montowało przekażnik zwierno rozwierny-na odcięcie wtrysku.Trzeba popatrzec
 • Poziom 9  
  Pompa może nie dawać wymaganego ciśnienia, paliwo dochodzi, ale ciśnienie jest zbyt małe, żeby auto zatrybiło. Należy w pierwszej kolejności sprawdzić ciśnienie jakie jest na wejściu do mono-wtrysku. Powinno wynosić około 1bar.
  Ponadto może też być problem z elektryką, u mnie na przekaźnikach nie było dobrego styku i auto też miało problemy z benzyną.
 • Poziom 19  
  Sprawdź kolego bezpieczniki. Mogła spalić się pompa wraz z bezpiecznikiem głównym, który obsługuje jeszcze inne rzeczy takie jak wtrysk.