Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Expres ciśnieniowy Krups XP7240, odkamienianie.

GrzesiekN 05 Sie 2010 10:00 7741 3
  • #1 05 Sie 2010 10:00
    GrzesiekN
    Poziom 11  

Witam zainteresowanych. Dziwne zachowanie się tego ekspresu polega na tym, że po włączeniu na pozór wszystko wydaje się być ok. Po włączeniu i wprowadzeniu daty oraz czasu ekspres informuje, że poprzedni proces odkamieniania został przerwany i musi być przeprowadzony ponownie. Więc ok. Nalewam wodę do zbiornika uruchamiam odkamienianie. Wszystko działa poprawnie. Ekspres podaje 10 min do zakończenia procesu, czas leci, wody ubywa. W końcu woda kończy się. Po informacji o konieczności wyciągnięcia zbiornika z wodą. I napełnieniu go ponownie znów rozpoczyna się 10 min odkamienianie i tak w kółko. Odkamieniania nie można przerwać ani odłożyć na później mimo tego, że jest taka opcja dostępna przed uruchomieniem procesu odkamieniania. Pozdrawiam

0 3
  • #2 05 Sie 2010 12:24
    waldo
    Poziom 23  

A masz instrukcję obsługi ? w niej powinien byc opisany proces odkamieniania, wydaje mi się że po protu jest żle przeprowadzony ten proces a ściślej pisząc samo zakończenie tego procesu.

0
  • #3 05 Sie 2010 23:45
    GrzesiekN
    Poziom 11  

Ekspres naprawiony, ale usterka która go dopadła to prawdziwe mistrzostwo świata. Zakupiłem ten ekspres w stanie powyższym. Podobno wcześniej odwiedził autoryzowany serwis już 2 razy i nie znaleziono problemu. Przyczyną zachowania jakie opisałem powyżej była włączona w szereg z pompą krańcówka NO. Zwierana była w momencie gdy tłok osiągał górne położenie. W tym stanie (spoczynku), możliwe było załączenie przez triak pompy. Jednak w momencie rozpoczynania parzenia tłok opuszcza się, co skutkuje rozłączeniem obwodu pompy przez krańcówkę. Brak ciśnienia to brak działania. Krańcówka ta wygląda na fabryczną i na dokładkę w sensownym miejscu, więc nie bardzo wiem jak to mogło wcześniej działać. Zastąpiona zworą, przywróciła życie tej maszynie, a mi pozwoliła cieszyć się pyszną kawą za jedyne 400 zł ceny zakupu urządzenia. Pozdrawiam

0