Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka pakietu Ni-Cd 24V 5Ah

05 Sie 2010 13:27 3033 5
 • Poziom 34  
  Witam, mam taki problem a mianowicie potrzebuję ładowarkę do takiego pakietu jak w tytule, akumulator jest z hybrydowego roweru mercedesa a oryginalna ładowareczka to koszt 250 euro ;)

  Szukałem sporo w internecie ale znalazłem tylko do ładowania pakietu 10sz (12v) a tu jest 20szt. Teraz moje pytanie bo poczytałem troszkę o ładowaniu i dowiedziałem się, że można bezpiecznie ładować prądem wynoszącym 1/10 pojemności czyli 500mA czyli wnioskuję, że wystarczy użyć zasilacza 24V max 500mA i po problemie? Są na aukcjach ładowarki do skuterów 24V ale mają ok 2A wydajność prądową, za duży prąd spowoduje niebezpieczne grzanie się ogniw zapewne.
  Baterię rozebrałem, jest w niej bezpiecznik termiczny i termistor ale to było wykorzystywane do oryginalnej ładowarki w celu kontroli temperatury i zabezpieczenia.

  Dodano po 2 [godziny]:

  Drążąc dalej temat dowiedziałem się jednak, że nie wolno ładować zwykłym zasilaczem (stałym napięciem) tylko specjalną ładowarką (stałym prądem) więc wpadłem na genialny pomysł. Na czas ładowania zrobić np. na przekaźniku coś takiego żeby akumulatory spinać równolegle 2x 10 ogniw i zastosować do tego taką ładowarkę:

  http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=2516

  Pomysł dobry? Nigdy nie drążyłem tematu ładowania więc to dla mnie nowość.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 35  
  Lepiej będzie ładować chyba na 2 raty czyli najpierw jedną 10 ogniw a potem drugą. Równoległe połączenie może z czasem doprowadzić do utraty parametrów jednego z szeregów.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 34  
  Najlepiej by było mieć ładowarkę na 20 ogniw, znalazłem taką na allddrogo za 270zł, która ładuje do 27 aku w szeregu. Jak nie znajdę tańszej alternatywy to coś takiego kupie, najgorzej, że 2szt potrzebne. Mogę też zlecić wykonanie ale nie wiem komu.
 • Poziom 35  
  Możesz złożyć sam taką ładowarkę jeśli czujesz się na siłach. Na forum jest sporo wątków o ładowaniu i ładowarkach.
 • Poziom 34  
  Jest sporo o ładowaniu i ładowarkach ale... nie o takich do pakietów 24V, cały problem w tym, że to jest akumulator Ni-Cd a nie jak w innych takich urządzeniach żelowy.
 • Poziom 34  
  Powinszować wiedzy... Temat zamykam bo to bez sensu.