Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smierdzi paliwem Ford Galaxy 2.8 litra

pwtwsw 05 Sie 2010 12:09 2442 9
  • #1 05 Sie 2010 12:09
    pwtwsw
    Poziom 8  

Jak w temacie czuć zapach benzyny. Co więcej przy otwartych szybach zapach benzyny odczuwalny jest w kabinie. Przy zamkniętych szybach zapachu tego nie czuć w kabinie. Dodam, że sprawdzałem uszczelkę w zbiorniku paliwa i jest OK. Ponadto nie ma charakterystycznego syku przy otwieraniu korka paliwa. Jaka może być przyczyna? Może ktoś miał coś podobnego? Proszę o podpowiedź, bo mi dziecko wymiotuje w samchodzie.
    Ford Galaxy 1996 rok, silnik 2,8 litra.

0 9
  • #2 05 Sie 2010 14:12
    pachnies
    Poziom 15  

Wiedź na kanał i od zbiornika po wężyku lecisz i szukasz wycieku najlepiej przy odpalonym aucie tylko zapałkami i świeć pozdro

Moderowany przez Mirek Z.:

Ostrzeżenie - p.12 regulaminu.

0
  • #3 05 Sie 2010 14:18
    pwtwsw
    Poziom 8  

Węzyki sprawdzone, żadnego wycieku niestety nie ma

0
  • #4 05 Sie 2010 15:40
    barubar
    Poziom 26  

Z nadmuchu nie śmierdzi na bank? Tylko przy otwartych szybach czujesz?

0
  • Pomocny post
    #5 05 Sie 2010 16:17
    ociz
    Moderator Samochody

Poszukaj przy filtrze oparów.

0
  • #6 05 Sie 2010 18:34
    pwtwsw
    Poziom 8  

Z nadmuchu nie śmierdzi. A gdzie szukać tego filtra?

0
  • #7 05 Sie 2010 19:40
    jannaszek
    Poziom 39  

Czy śmierdzi bardziej, jak zatankujesz do pełna?
    Jeśli tak, przyjrzyj się połączeniu wlewu benzyny ze zbiornikiem.
    Zresztą jak czuć benzynę, to chyba da się ustalić skąd, trzeba szukać plam i węszyć.

0
  • #8 05 Sie 2010 20:43
    ociz
    Moderator Samochody

pwtwsw napisał:
    A gdzie szukać tego filtra?

Chyba prawe przednie nadkole ale pewny nie jestem. Czarna prostokątna skrzynka wypełniona węglem aktywnym i idą do niego 2 rurki, jedna do zbiornika paliwa druga do silnika.

0
  • #9 06 Sie 2010 08:23
    pwtwsw
    Poziom 8  

Właśnie problem tkwi w tym że nie widać żadnych plam. Zaczęło się w zeszlym roku. Lekko było czuć. Teraz już śmierdzi. Nabardziej, gdy jest gorąco. Ociz piszesz, że prawe przednia nadkole. Widać to w komorze silnika? Nie mogę tego zlokalizować.

0
  • #10 31 Sie 2010 18:00
    pwtwsw
    Poziom 8  

Chyba znalazłem rozwiązanie. Może komuś się przyda. Pod prawym tylnym nadkolem widać z dołu dwa węzyki które są montowane do czegoś podobnego do dwóch rurek razem połączonych . Zaciśnięte są oryginalnymi zaciskami. Węzyki były luźne, tzn mogłem je obrócić palcami. Wymieniłem zaciski, porządnie dokręciłem i teraz trzymają na OK. Myślę że ten luz był przyczyną tego że czuć było paliwo. Teraz muszę trochę pojeździć i zobaczymy. Może to pomoże.

0
  Szukaj w 5mln produktów