Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fujitsu-Siemens Amilo Pi 2530 i matryca LTN154X3-LO6

Mandigal 05 Sie 2010 13:08 2574 4
  • #1 05 Sie 2010 13:08
    Mandigal
    Poziom 8  

Witam!

Posiadam następujący problem. Otóż w FSC Amilo Pi 2530 roztrzaskała mi się fabryczna matryca LG-Philips (LP154X4-TLC3). Akurat zdarzyło się przypadkiem, że w uszkodzonej Toshibie A200 znajdowała się matryca Samsunga LTN154X3-LO6)

Postanowilem ja zamontować w FSC (dodam, że na pewno jest sprawna i działała na innej tośce. Otóż ku mojemu zdziwieniu - po uruchomieniu brak napięcia na matrycy - czarny ekran. Postanowiłem "na ciepło" podłączyć roztrzaskaną LG-Philips i działa (pomimo rozlania i pęknięć, matryca dostaje napięcie jak było do tej pory i widać w 3-5% nieuszkodzonej struktury, że system bootuje, rozdziałka 1280x800 łapie i poprawnie wyświetla gdzieniegdzie obraz). Ponownie na ciepło wypiąłem LG i znow LTN Samsunga i znów death. Postanowiłem podpiąć taśmę sygnałową z notka do uszkodzonej matrycy LG a kabel od swietlowki LTN'a - do innwertera i okazuje się ze nagle napięcie na matrycy samsunga sie pojawia, porestarcie swietlowka dziala, co wiecej jesli na cieplo w trakcie juz uruchomionej swietlowki z LTN'a - podepne jeszcze tasme do tejze matrycy - obraz sie pojawia!

Generalnie - nie idzie odpalic matrycy samsunga - jesli na chwile nie podlacze ukladu zasilania ze starej matrycy LG, a dop. potem przelacze do matrycy samsunga.

Nie rozumiem w czym rzecz bo obie matryce maja ten sam rodzaj 30-pin wyprowadzenia dla tasmy matrycy, a mimo to matryca samsunga samodzielnie sie nie uruchamia. Sprawdzalem w everescie i nawet jesli podepne najpierw matryce lg, potem przepne tasme do samsunga i tym samym ja "wzbudze" - to i tak we wlasciwosciach "widzi" matryce Lg. Podejrzewam cos nie tak z elektronika w samsungu, ale generalnie nie wiem co poczac. Notek na 1000% jest sprawny a ja majac niby 100% ok kompatybilna matryce samsunga - nie moge z niej skorzystac;(...

pomocy;(...

0 4
  • #2 05 Sie 2010 20:37
    _haker_1
    Poziom 32  

Niestety to sie zdarza. Wymienialem matryce ok. 100 razy i 2 czy 3 razy zdarzylo mi sie, ze matryca bez zadnego powodu nie odpalila w laptopie. Raz byl to identyczny model z ywmienianym - nie ma na to reguly. Matryce te bez problemu dzialaly w innych laptopach. Z problem w moim przypadku bylo sobie latwo poradzic bo wzialem matryce z innego laptopa do naprawianego a ta matryce "niby nie dzialajaca" wlozylem do dawcy i dzialal i jeden i drugi. Takze masz bardzo duza szanse, ze po zmianie matrycy na inna bedzie dzialac.
    Jest to spowodowane jakims problemem w komunikacji pomiedzy plyta glowna a elektronika matrycy (epromem?).
    Jesli masz znajomego z laptopem z matryca 15,4 przejdz sie do niego na podmianke:)

0
  • #3 05 Sie 2010 23:35
    jurek1980
    Poziom 26  

Na 90% sprawa tkwi we wsadzie do pamięci eeprom matrycy. Przeprogramuj pamięci.

0
  • #4 06 Sie 2010 02:27
    wiadomosc
    Poziom 8  

A jak to przeprogramować lub gdzie ? :)

0
  • #5 06 Sie 2010 12:29
    Mandigal
    Poziom 8  

Zastanawiam sie wlasnie skad wziasc taki wsad. Generalnie wiem ze wszystko co posiada eeprom teoretycznie mozna programowac, ale skad soft i co gorsza ew. uklad na rs-232 - o ile okaze sie do tego wymagany? Podejrzewam ze ta matryca LTN samsunga poprostu moze miec faktycznie zapisane info odnosnie podawania napiecia, to by tlumaczylo dlaczego wogole nie dostaje napiecia z tasmy w fsc pi 2530. Generalnie czytalem pewnego pdf'a dot. tego konkretnie modelu matrycy i jest tam wyraznie napisane ze przeznaczona jest dla asus/toshiba. Pytanie czy moznaby skad wziasc ten caly "wsad" (a raczej czym go zczytac z matrycy o tym modelu jesliby takowa akurat jakims cudem pracowala w danym egzemplarzu fsc, np moze sa jakies inne amilo ktore akurat mialy taki model albo choc matryce z serii ltn154x3)

0
  Szukaj w 5mln produktów