Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do głośników Sony SS-RX88?

theunique 05 Sie 2010 13:39 3199 10
  • #1 05 Sie 2010 13:39
    theunique
    Poziom 8  

Witam.

Proszę o poradę dotyczącą wzmacniacza do głośników Sony SS-RX88.
    Parametry tych kolumn to:
    Moc: 2x100W
    Impedenacja: 8 Ohm
    Więcej parametrów nie znam (wymiary raczej nie są istotne)

Będę nagłaśniać własny pokój(2,5x5,5m). Wzmacniacz podłączony zostanie do komputera.

Chciałbym otrzymać informacje o jakich parametrach wzmacniacz byłby odpowiedni lub przykładowe modele.
    Chodzi mi o to by nie przepłacać i kupić jak najtańszy wzmacniacz nie tracąc na jakości i uważając na to by sprzęt się nie spalił.

Ktoś może mi pomóc?

0 10
  • #2 05 Sie 2010 13:40
    dzimi
    Moderator

Przeniosłem z "Inne". Proszę czytać opisy działów.

0
  • #3 05 Sie 2010 18:26
    dues
    Poziom 28  

Do tych kolumn praktycznie każdy wzmacniacz będzie dobry. Poszukaj coś z Yamaha, Sony, itp. w cenie do 200zł lub nawet polskiej produkcji w cenie do 100zł.

0
  • #4 05 Sie 2010 18:35
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 05 Sie 2010 21:18
    theunique
    Poziom 8  

Dzięki za odpowiedzi.

Postanowiłem poświęcić swoją starą wieże(można powiedzieć, że bardziej to nawet radio jest ) a dokładniej głośniki (każdy po 10W).
    Samo to ,że w tej wieży kabel od głośników kończył się jack'iem świadczy o słabej klasie tego produktu.
    Nieważne.

Odlutowałem kable i podłączyłem ss-rx88.
    No tak...gra.

Ale to raczej nie jest to. I tutaj mam kilka pytań:

1.Czy to ,że podłączam do wieży lub wzmacniacza ma jakiś wpływ na jakość muzyki? Czyli inaczej czy większa moc daje lepszej jakości dźwięk.

2.Czy przy tej samej intensywności tonów średnich i wysokich kupując mocniejszy wzmacniacz bas staje się bardziej wyrazisty i silniejszy?

3.Teraz głośność jest wystarczająca. Dając na maxa jest tak głośno że aż nie da się słuchać. Więc czy przy zakupie wzmacniacza tak mocny dźwięk nie będzie tak bardzo się zlewał i będzie wyraźniejszy?

4. Zakładając, iż głośność, którą daje wieża mi odpowiada. Jest sens kupować wzmacniacz czy lepiej dołożyć i kupić karte dźwiękową pokroju xonara lub lepszą?

Mam nadzieję, że pytania są zrozumiałe i każde należy rozpatrywać z osobna. Każde z nich dla mnie ma znaczenie odnośnie dalszych zakupów.

Tak więc proszę o dalszą pomoc.

0
  • #6 05 Sie 2010 21:27
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 05 Sie 2010 21:43
    globus1987
    Poziom 29  

Jak wpakujesz w nie 2x80 kolego to się rozpadną bo pamiętam jakieś 2 lata remu jak kolega pioneerem a-44 moc 2x58w je rozbujał to mało co nie wyskoczyły z obudowy. I możesz być pewny, iż nie był to przester :) . 2x 50w to maks dla takich kolumn bo siądą tam wysokie tony. Choć kolumny mają niby 2x55rms bo mam do dzisiaj od wieży książkę serwisową to nie wytrzymają dłużej więcej niż tyle co mówię.

0
  • #8 05 Sie 2010 22:56
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 05 Sie 2010 23:21
    globus1987
    Poziom 29  

Kolego nie mam czasu bo zrobił bym ci skana mam oryginalną książkę serwisówke sony i tam moc jest określana jako 2x55 lub 2x 60rms. 2x80 ma przy 1khz(podobno) i 2x100w maksymalnej. Kolejna wada tych niskotonowych z 3 przypadków które widziałem na własne oczy w 3 pękła guma od zwieszenia górnego. Kolejne zaś wyczytałem w internecie. Co do STK rzeczywiście zgadza się. A wieże pamiętam jak dziś jest ona z ta śmieszna funkcją dj mix pro ( czy coś w tym stylu z tymi efektami) Nie ważne ale nie warto pakować w nie więcej niż 50w bo się rozlecą na 100% koledze wymieniałem parę lat temu z 2 razy wysoko-tonówki. Masz chociażby ten temat zobacz datasheet tego scalaka i będziesz wiedział iż niemożliwym jest aby przy takim trafie miała taką moc ta wieżyczka. Ale wierz w co chcesz.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic622361.html
    http://pdf1.alldatasheet.co.kr/datasheet-pdf/view/41606/SANYO/STK4221II.html

0
  • #10 07 Sie 2010 15:21
    theunique
    Poziom 8  

Czyli mam przez to rozumieć ,że najlepszym wzmacniaczem do tych głośników byłby taki, który posiada 50w na kanał?

0
  • #11 07 Sie 2010 21:03
    globus1987
    Poziom 29  

No taki który ma nie więcej niż 50w rms przy 8ohm żeby nic im się nie stało.

0
  Szukaj w 5mln produktów