Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panel operatorski Panelview 550 (Allen Bradley)

08 Wrz 2004 00:04 3663 5
  • Poziom 12  
    Witam,

mam do przelania oprogramowanie panelu. Zainstalowany PanelBuilder, RSLinx. Nie mam kabla PC-Panel. Czy ktos z kolegow wie czy mozliwe jest podlaczenie bezposrednio do COM w PC'cie ? Moze jakis maly schemat, lub wskazowka co dokupic. Sam ustalilem po wykonaniu zwyklego kabla RS brak komunikacji, ale nie wiem czy to wina przewodu (zwykly Tx, Rx, masa) czy tez ustawien panelu - i w PC i panelu ustawilem porty na 9600, 1 bit stopu, bez parzystosci - czy jeszcze cos pominalem ? Poczatkowo szukalem ustawien w panelu - tu mam klopot - nie mozna przestawic portu z Printer na Download - moze problem tkwi w tej nastawie. Za wszelkie wskazowki z gory dziekuje.
  • Poziom 32  
    Niestety nie znam tego urzadzenia ale podejrzewam kilka rzeczy: (byc moze te rzeczy juz sprawdziles)
    1.Moze zle wykonales kabel - uzyles 3 czy 7 zyl.
    2.Czy to jest port RS232 a nie RS423 czy 485. (ja mam dwa do wyboru)
    3. Czy COM w PC jest sprawny. (kiedys walczylem tak ze swoja tokarka a uszkodzony byl komputer.
    Tu sa dwie strony z opisami kabli i portow. http://www.torun.mm.pl/~hp13/kable/kabel_szeregowy_terminal_rs232.htm
    http://www.dariuszhandzlik.prv.pl/ ponadto na Elektrodzie jest plik "polaczenie_kompow_kabel.pdf"
    moze cos Ci pomoze. Powodzenia
  • Poziom 14  
    witam
    nie będę się rozpisywał ale podejrzewam że panelu nie można podłączyć
    do PC-ta bez specjalnej karty rozszerzeń lub modułu przetwarzającego jezyk PC-ta na język panela i odwrotnie
    z tego co pamiętam A-B do SLC takowych wymaga
    proponuję odnaleźć stronę przedstawiciela A-B w Wa-wie "ELMARK"
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Temat uwazam za zamkniety - podlaczenei jest mozliwe zwyklym kablem, jedyna trudnoscia jest odpowiedni dobor driverow do portu - ale to mam za soba. W razie pytan moge podpowiedzec.

pzdr
  • Poziom 13  
    Witam.

Aby skomunikować się z panelem połączenie kabli musi być poprzez com - rs 232 i to wystarczy. połączenie przewodu powinno być 2-2 3-3 5-5. jak tak przelutujesz kabelki to zadziała. w rs linksie wybierasz komunikacje df-1. i autokonfiguracje.