Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Compaq nc8430 - przywiesza się...

Martinez1989 05 Sie 2010 15:49 1877 4
  • #1 05 Sie 2010 15:49
    Martinez1989
    Poziom 14  

Witam, laptop mi pochodzi kilka godzin i się strzasznie przywiesza.... sprawdzałem mem testem i pamieci dobre, hdd regenerator też błędów nie wykrywa, sprawdzałem temperatury programem notebook hardware control i temperatury na procesorze mam gdy włacze laptopa to tak ze 3 minuty 55stopni a pozniej 70-80 stopni, a gdy ogladam jakis film albo w cos gram temperatury dochodza do 100 stopni... a uzycie procesora dochodzi do 100% bardzo duze uzycie jest.... co sie moze dziac?? ps. czyscilem wiatraczek i radiator....

Pomocy!!!

zauważyłem ze gdy dziala laptop na baterii to sie tak nie grzeje i procesor nie chodzi na 100% a jak dziala pod ladowarka to duze temperatury i procesor ciezko chodzi.... wtedy sie najbardziej zawiesza...

0 4
  • #2 06 Sie 2010 00:35
    RADEKRYM
    Poziom 10  

Sprawdź, czy kręci się wentylator. Zdemontuj chłodzenie z procesora, usuń starą pastę ( może być już sucha, krusząca się i słabo przewodzi ciepło). Dokładnie wyczyść radiator, nałóż nawą pastę i poprawnie zamontuj chłodzenie na procesorze - powinno pomóc. Laptop na baterii grzeje się mniej bo najprawdopodobniej ustawiony jest ,,tryb zrównoważony" lub ,,oszczędzanie energii" procesor wtedy taktuje z niższą częstotliwością i wydziela się mniej ciepła.

0
  • #3 06 Sie 2010 09:33
    Martinez1989
    Poziom 14  

Wiatrak się kręci, radiator i wiatraczek wyczyszczony... pasta też jest ok. Na baterii chodź pracuje laptop na full, tzn gry albo filmy to nie grzeje sie do 100 stopni tak jak na zasilaczu....

0
  • #4 06 Wrz 2010 09:47
    Martinez1989
    Poziom 14  

Okazało się że płyta główna się psuła... Dostałem nową płytę i było już normalne chłodzenie.

Ale ku mojemu zdziwieniu laptop pochodził 3 dni i znowu płyta siadła.
    Moje pytanie dlaczego już druga płyta mi się popsuła??

0
  • #5 03 Paź 2010 11:46
    Martinez1989
    Poziom 14  

Ta druga płyta była używana, i prawdopodobnie uszkodzona. Zostawiłem tamtego laptopa i dopłaciłem, i wziąłem Lenovo y550. temat uważam za zamknięty.

0