Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem podczas uruchamiania z lsass.exe

05 Sie 2010 17:50 2562 6
  • Poziom 9  
    Witam.

Podczas startowania systemu wyświetla się komunikat "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0x0000006). Naciśnij OK aby zakończyć." Po wciśnięciu ok nic więcej nie można zrobić. Przebadałem programem Memtest86+ i nie wykrył nic,a Dr.Web CureIt wersji live cd uruchamiałem 3 razy i wiesza się podczas badania. Macie pomysły jak rozwiązać ten kłopot bez formatowania??? Od razu mówię, że mam oryginalny XP (to odnośnie tego co się oczytałem, że na pewno ktoś z takimi problemami ma pirata i stąd jego kłopoty) oraz nie działa nawet tryb awaryjny. W ostateczności może ktoś wie jak zgrać maile z Office Outlooka, bo nie mogę ich znaleźć.
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Spec od komputerów
    Dysk masz sprawny?
  • Poziom 9  
    Wszystko było dobrze do tego feralnego dnia. Nic się nie działo niepokojącego. Zapomniałem dodać, że błąd wystąpił po aktualizacji Windowsa xp (Aktualizacja zabezpieczeń systemu Windows XP (KB2286198)). Łatka się zainstalowała i używałem ponad godzinę normalnie kompa, aż do restartu. Nie wygląda mi to na awarie dysku chyba, że taki zbieg okoliczności nastąpił.
  • Spec od komputerów
    Wykonaj instalacje naprawcza z plyty instalcyjnej XP (druga opcja R w instalatorze).
  • Poziom 9  
    Może wydam się laikiem, ale co tam wpisać, żeby odpaliło instalację. Wpisywałem setup.exe ale nie skutkuje. Pierwszy raz czuję się zielony :|
  • Spec od komputerów
    Uruchom komputer z plyty instalacyjnej, po wlaczeniu instalatora wybierz instalacje, po wykryciu systemu na dysku wybierz R (nie jest to pierwsza opcja R dostepna w instalatorze!).
  • Poziom 11  
    Piro123 napisał:
    Zapomniałem dodać, że błąd wystąpił po aktualizacji Windowsa xp (Aktualizacja zabezpieczeń systemu Windows XP (KB2286198)).

Ostatnio zgłosiło się do mnie kilka osób z notebookami z WinXP-SP3, które zaczęły sypać komunikatami o błędach z plikami 'explorer.exe', 'drwtsn32.exe' oraz 'lsass.exe' właśnie po zainstalowaniu KB2286198. Pomaga wyrzucenie poprawki.
    Niestety przy błędach z 'explorer.exe' nie jest to takie łatwe, ponieważ nie da się odpalić 'Control Panel'. Najszybciej wtedy naprawić zaistniały problem, odpalając komputer np. przy pomocy "Hiren's BootCD" i kopiując plik 'shell32.dll' z katalogu $NtUninstallKB2286198$ (czy jakoś tak) do 'system32' ORAZ 'system32\dllcache'.