Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowanie akumulatora zelowego 1.2Ah z instalacji 12V

05 Sie 2010 18:20 2796 2
  • Poziom 10  
    Witam

Chciałbym zrobić podtrzymanie pamięci instalacji gazowej oraz radia za pomocą akumulatora żelowego lub innego który byście polecili.

Na początku myślałem ze sprawa jest jasna i prosta. Idę kupuje aku żelowy za 25zl podłączam go pod aku z auta poprzez diode zenera i pod niego odbiorniki czyli gaz i radio. Sprzedawca powiedział ze tak będzie dobrze. Lecz gdy dotarłem do sklepu elektronicznego kolejny sprzedawca informuje mnie ze zabije takim ciągłym ładowaniem aku po 2-3 tyg... no i moja wycieczka zaczęła się od początku. Oddałem aku żelowy - sprzedawca stwierdził ze ktoś mi nagadał głupot i ze tak jak opisałem na początku będzie na pewno działać i on jest tego pewny. (bez problemu oddal kase)

Teraz mam prośbę do was forumowiczów. Jak zrobić prosty układ który umożliwi naładowanie przy włączonym silniku i odetnie je w momencie naładowania aku żelowego.

Pewnie będzie wiele komentarzy w stylu .. kup sobie sprawny akumulator do auta. aku w aucie mam sprawny lecz wiele razy zdarzyło mi się zostawić włączone radio, światła lub po prostu w wakacje na kempingu zużyć za dużo prądu. Niby umiem ustawić sobie sekwencje ale po co ciągle to powtarzać i marnować bez sensu paliwo/czas.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Użytkownik usunął konto