Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kamerka internetowa Logitech V-UAV35 - prześwietlony obraz

michube 05 Aug 2010 18:46 4233 3
    michube
    Level 17  
    Stałem się właśnie posiadaczem wymienionej w temacie i pokazanej poniżej kamerki.
    Logitech na swojej stronie internetowej się do niej nie przyznaje, więc ściągnąłem uniwersalną logitechową aplikację Logitech QuickCam i zainstalowałem. Ku mojemu ogromnemu zaskoczeniu wszystko działa (jest wizja i fonia z wbudowanego mikrofonu). Obraz z kamerki jednak jest bardzo prześwietlony i ma niedosycone kolory - foto poniżej na standardowych ustawieniach.
    Zabawa suwakami jasności, kontrastu i nasycenia kolorów praktycznie nic nie zmienia. Równie bezskuteczne jest odznaczenie opcji "Low Light Boost"
    Podobnie efekty daje skręcenie na minimum ekspozycji i wzmocnienia - obraz nadal jest mocno prześwietlony.

Przy sztucznym oświetleniu w pomieszczeniach sprzęt jakoś sobie radzi i udaje się uzyskać możliwy do oglądania obraz. Przy świetle dziennym niestety już nie.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.
    T.O.M.M.Y
    Level 16  
    hej walczę taką samą kamerą i nie mogę jej zainstalować mógłbyś podrzucić mi te sterowniki na których u ciebie działa ona
    michube
    Level 17  
    Nie mogę niestety odszukać nigdzie na dysku instalki. Wystarczy, że pobierzesz ze strony Logitecha aplikację do obsługi kamerki - Logitech QuickCam. Razem z nią zainstalują się sterowniki. Kamerki oczywiście będzie wówczas można używać z innymi aplikacjami.