Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Napad.pl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Linksys, router WAG325N. Jaka może być przyczyna utraty łączności?

Jez Akbar Al-Halim 05 Sie 2010 21:03 2120 5
  • #1 05 Sie 2010 21:03
    Jez Akbar Al-Halim
    Poziom 9  

Witam serdecznie.

Proszę Was o pomoc. Sprawa dotyczy utraty łączności pomiędzy kamerą Linksys Wireless-G WVC54GCA a routerem Linksys WAG325N Wireless-N ADSL2+Gateway. Nie wiem co może być przyczyną. Do bezprzewodowej sieci podłączone są trzy komputery i wspomniana wyżej kamera. Każdy komputer i kamera mają swoje stałe adresy ip. Komputery działają bez zarzutu a kamera raz na dzień traci łączność. Gdy wyłączę ją z zasilania i włączę, jest widoczna, ale później znów traci łączność i nie jest widoczna w sieci.

Czy ktoś może mi pomóc?

Pozdrawiam

0 5
  • Napad.pl
  • Pomocny post
    #2 05 Sie 2010 22:02
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Najważniejsze pytanie - czy kamera traci łączność czy może się wiesza? Będziesz musiał ją trochę przetestować. Na początku radziłbym podłączyć Ci ją na kabelku i zobaczyć czy też się powiesi/rozłączy. Jeżeli będzie działać, będziesz wiedział, że sama kamera działa, ale ma problem z łącznością bezprzewodową. Następnym krokiem będzie postawienie jej tuż obok AP, żeby pochodziła trochę - wtedy będziesz mógł sprawdzić, czy kłopoty z łącznością bezprzewodową są spowodowane odległością.

0
  • Napad.pl
  • #3 05 Sie 2010 22:19
    Jez Akbar Al-Halim
    Poziom 9  

Ok.

Jutro sprawdzę czy odległość to problem. Postawię kamerę tuż obok routera a później sprawdzę gdy będzie podłączona kabelkiem. Narazie dziękuję za pomoc. W razie następnych problemów napiszę.

Pozdrawiam.

0
  • #4 09 Sie 2010 00:03
    Marek31415
    Poziom 31  

A jak z zasilaniem? Kamerki IP często wieszają się po przedłużeniu zasilania kablem o zbyt małym przekroju. Spadek napięcia powoduje okresowe wieszanie się kamery.
    Sprawdź również, czy nie ma do niej nowego firmware.
    Może to być błąd w oprogramowaniu samej kamery.

0
  • #5 21 Sie 2010 22:17
    Jez Akbar Al-Halim
    Poziom 9  

Witam ponownie. Przetestowałem kamerę i wyszło na to, iż problemem jest odległość kamery od routera. Na piętrze gdzie znajduje się router kamera nie traci połączenia i działa już 24 godziny na dobę bez utraty łączności. Mam teraz jednak inny problem. Zakupiłem drugi router, który umieszczony jest na drugim piętrze i teraz mam pytanie jak podłączyć go do sieci by wszystkie urządzenia nawzajem się „widziały”. Dodam, że dopiero raczkuję w tworzeniu sieci bezprzewodowych. Obecnie moja sieć wygląda następująco:

- Router Linksys WAG325N Wireless-N ADSL2+Gateway (neostrada) (IP 192.168.1.1)
    - trzy komputery o stałych IP (IP od 192.168.1.100 do 192.168.1.102)
    - jedna kamera o stałym IP (IP 192.168.1.103)

Zakupiłem bezprzewodowy router Linksys WRT54GL, zmieniłem mu IP z 192.168.1.1 na 192.168.1.104 i w routerze WAG325N dodałem jego MAC Address. Jednak coś jest nie tak bo WRT54GL tworzy osobną sieć i nie współgra z WAG325N. Co muszę zrobić by cała sieć działała jak należy?

To obrazy z routera WAG325N

Kamera Linksys, router WAG325N. Jaka może być przyczyna utraty łączności? Kamera Linksys, router WAG325N. Jaka może być przyczyna utraty łączności? Kamera Linksys, router WAG325N. Jaka może być przyczyna utraty łączności?

0
  • #6 21 Sie 2010 22:45
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Musisz zrobić most bezprzewodowy (Wireless Bridge). Router powinien gdzieś mieć opcję w jakim trybie ma pracować i zapewne będziesz musiał wybrać coś w stylu "Bridge" w opcjach. W ten sposób będzie cały czas jedna sieć WiFi. Aczkolwiek nim zaczniesz zabawy z siecią, pobaw się z routerem WRT54GL. To bardzo dobry model (sam miałem go przez kilka lat), którym możesz robić dużo bajerów. Szczególnie jak zmienisz mu oprogramowanie (ten model to w łatwy sposób udostępnia) np. na Tomato lub DD-WRT. Wtedy ma dużo więcej możliwości, z których można korzystać. Więcej o alternatywnym firmware znajdziesz na stronie http://openlinksys.info/.

0