Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia N95 - nie działa ekran ( świeci część klawiszy )

alan78 05 Aug 2010 21:14 8215 8
    alan78
    Level 12  
    Mój problem polega na tym, ze telefon w momencie uruchamiania na moment drgnie wibrą i zaświeci sie klawiatura pod ekranem, natomiast nie swieci klawiatura do wybierania numeru i ekran pozostaje caly czas czarny.

Wymieniłem przed chwila taśme na nową, ale zadnego efektu. Objawy nadal pozostaja te same. Czy ktos mi powie co może byc przyczyną i jak probować sie z tym uporac ?
    kamilek1307
    Level 17  
    Telefon normalnie działa? tzn można dzwonić w ciemno??
    Próbowałeś flashować?? jesli tak ale zatrzymuje się na błędzie APE to musisz sprawdzić cewki L4200 L4201 L4202 a później wygrzać albo wymienić n4200 i będzie smigać;)

Jeśli masz dźwięki i wszystko działa tylko nie wyświetla to wymień filtry wyświetlacza.
    alan78
    Level 12  
    Telefon sprawia wrazenie jakby sie zawieszal. Po wcisnieciu przycisku "zalacz" na moment drgnie wibra, tak jak przy normalnym uruchamianiu. Nastepnie podswietla sie czesc klawiatury ruchomej pod ekranem i na tym koniec. W tym stanie pozostaje az do momentu wyjecia bateriii. Nie reaguje na zaden klawisz, ekran czarny caly czas. Dziwne bo chwile wczesniej pracowal normalnie, nie upadl, nie mial kontatu z woda itp.
    Przestal dzialac doslownie w rece...

P.S. W ktorym miejscu sa te cewki ? Nie mam schematu ani zadnego pogladowego rysunku, mam z tym do czynienia pierwszy raz.
    gazownik10
    Level 16  
    Witam ja też mam problem z moją n95 włącza się podświetlą się górne klawisze i wyświetlacz lekko ale i zawiesza się nic nie da się zrobić co może być uszkodzone cewki l4200, l4201, l4202 sprawdzone
    8ight
    Level 10  
    Witam

Problem mam podobny ale.

Opiszę może sytuację od początku posiadam N95 zwykłą z uszkodzoną taśmą telefon śmigał ale ekran się przestawiał do góry nogami itp. (obawy taśmy) wiec go rozebrałem telefon był dosyć zakurzony wiec go wyczyściłem . Szczególnie wyczyściłem taśmę papierem z wodą (zła decyzja wiem) taśmę wysuszyłem założyłem telefon poskładam . Włączam wszystko ok. tylko ekran cały czarny myślę uszkodziłem taśmę do końca zamówiłem nową taśmę. Dziś dotarła do mnie taśma i zero tak samo ekran ciemny (włącza się klawisze itp. świecą). Wiec rozebrałem jeszcze raz i dokładnie obczaiłem płytę główną i okazało się że gniazdo na płycie od taśmy ma na 3 nóżkach (po zewnętrznej stronie gniazda) osad. Wiec wziąłem pędzelek i czysty spirytus wyczyściłem dokładnie. zostawiłem na suszenie po około 40min składam telefon i dalej to samo. Proszę o pomoc co mogło paść ? Jeśli jakiś układ to proszę najlepiej o fotkę .

A teraz druga N95

Telefon na początku nic nie wyświetlał . (włączał się itp. ) Wiec postanowiłem kupić tylko jedną taśmę LCD i teraz tak. Ta nokia śmiga na tej taśmie i wyświetlaczu co ta pierwsza nie chce. Tylko w tej n95 jest problem
    klawiatura dolna się nie podświetla i klawisze muzyczne. Przy włączaniu telefonu na początku jest napis nokia. Potem jest motyw podawania sobie rąk. I jeśli się naciśnie czerwoną słuchawkę w czasie tego motywu z rękoma klawiatura się podświetli muzyczna i ta zwykła. Ale po kilku sekundach gaśnie (10-15sek.) i potem już się nie załącza podświetlanie . Trzeba powtórzyć cały proces jeszcze raz i wtedy znowu się podświetli. Klawiatura górna jest spoko podświetla się .

Pozdrawiam i z góry dziękuje .

Dodano po 4 [godziny] 9 [minuty]:

pomoże ktoś ?

Dodano po 6 [sekundy]:

Pomoże ktoś ?

Dodano po 5 [godziny] 11 [minuty]:

Jeszcze do powiem co do mojej 2 noki N95 . (tej bez podświetlenia)

Jeśli przy uruchamianiu telefonu i nacisnę czerwoną słuchawkę klawisze się podświetlą telefon się uruchomi i normalnie zacznę pisać na klawiaturze to świeci cały czas . Przestane pisać chwilę odczekam klawiatura zgaśnie i już się nie podświetla wcale. (cały proces trzeba powtarzać od nowa.)
    gazownik10
    Level 16  
    Witam moge ci pomuc z tą nokią co podświetlenia niema napisz domnie na gg 10202021
    niclus
    Level 2  
    Witam
    Niestety w tym ci nie pomogę ale kiedy ja utopiłem swój telefon to wysłałem go do www.suszymy.pl oni mają jakieś niezłe maszynki do odsysania wilgoci.Nawet mi telefonu nie musieli rozkrecać więc plomby są nietknięte a na ekraniku ani śladu zacieku po zalaniu.
    Pozdrawiam
    alan78
    Level 12  
    Sprawa sie wyjaśniła. Taśma nie była przyczyną. Oddalem tel do serwisu, wg tego co powiedzieli padnięte były dławiki. Sam nie byłem w stanie tego naprawić ( brak stosownego sprzętu ). Teraz tel działa ponownie. Skasowali mnie 40 PLN ...