Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Piasta noża kosiarka mistral, silnik Briggs&Stratton 3.5

05 Sie 2010 22:17 6321 7
  • Poziom 10  
    Witam. Mam u siebie taką piastę:

Nie ma ona żadnych bolców, które wchodzą w dodatkowe otwory w nożu tak jak np. ta piasta:

Jak mam ustawić nóż, aby był równo na środku, bo inaczej chyba będzie trzęsło kosiarką. Jeżeli ta piasta nie ma bolców ustalających to czy nóż nie będzie się przekręcał pod oporem trawy? Ew. jaki nóż kupić do takiej piasty.
    Dodam że okazyjnie dokupiłem dwie piasty(z tymi bolcami), ale po założeniu jednej śruba trze o ziemie, a po założeniu drugiej nóż jest za wysoko i praktycznie w ogóle nie tnie.

Regulamin zabrania zamieszczania linków do tymczasowych treści, dlatego zamieszczam dodatkowo link do zdjęcia: http://albumik.pl/albumy/twingo/e-kosiarki/5923685114627.jpg

Mam jeszcze jedno pytanie, ile luzu powinno być między krawędziami noża a obudową?

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    Witam. Nóż powinien być dopasowany do tego typu piasty oraz musi zostań równo zamontowany inaczej kosiarką będzie szarpało i może to spowodować nawet odkręcenie noża podczas pracy. Przekręcać się nie powinien pod naporem trawy jeśli będzie dobrze dokręcony :)
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 10  
    Ok, dzięki, a ile musi być miejsca między obudową a krawędzią noża, bo nie wiem jaki kupić.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 22  
    Na adapterze noża ( ze zdjęcia nr1) znajduje się faza , która będzie pasować do otworu noża - ich średnice są te same więc idealnie ustawią nóż względem obudowy. Szeroka podkładka dociśnie wystarczająco nóż aby się nie obracał. Często stosuje się podkładki zwiększające tarcie pomiędzy elementami (cienki bakelit).
    Na adapterze noża nr2 wyraźnie widać fazę ustalającą jego położenie względem obudowy, natomiast bolce zabezpieczają nóż przed obrotem względem adapteru w sposób pewny wchodząc w owalne wycięcia noża. Posiadany przez Ciebie nóż jest uniwersalny do różnych rozstawów bolców
    Jeżeli masz nowy adapter o takiej samej wysokości co stary to zbyt duże wysunięcie noża w kierunku ziemi będzie spowodowane tym ,że adapter nie jest nabity na wałek. Nóż nie powinien wystawać spod obudowy ponieważ stworzysz zagrożenie dla siebie i osób postronnych gdy nóż uderzy o kamień i wyrzuci na zewnątrz!!!!
    Proponuję ci abyś wałek wyczyścił papierem ściernym i nasmarował smarem miedziowym przed założeniem adapteru noża.
    Odległość noża od obudowy powinna być możliwie jak najmniejsza, na pewno poniżej 1cm
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Więc tak: Nóż zamówiłem.

Szukałem 44cm, ale na allegro nie znalazłem(obudowę mam 45cm szer.). Piastę myślę że zostawię starą. Żadnej fazy na tej mojej piaście nie ma, jest jedynie podkładka zwiększająca tarcie o której pisał Sławek K.
    Jak już dostanę nóż pójdę do ślusarza, aby dotoczył mi podkładkę której obwód zewnętrzny będzie wchodził bez luzów w otwór w nożu. A obwód wewnętrzny będzie sztywno leżał na śrubie. Jak myślicie dobre to będzie rozwiązanie?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Aha dziękuje, dorobię sobie od razu kilka sztuk, pieniądze nie są to wielkie, a jak zgubię, to nie będę musiał znowu chodzić. Temat do zamknięcia.