Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Resetuje się ruter WAG54GP2

jaros85 06 Sie 2010 00:07 6620 22
  • #1 06 Sie 2010 00:07
    jaros85
    Poziom 20  

Witam jak w temacie.
    Mam ruter WAG54GP2 i po podłączeniu do zasilania zapala się dioda power na czerwono. Po chwili zmienia kolor na zielony i mruga widać że są przeprowadzane jakieś testy przez ruter gasną i zapalają się inne diody.
    Na koniec zapala się zielona dioda Power i WiFi. Po kilku sekundach następuje restart i to samo tak wkoło.

Po rozebraniu tego linksysa wszystko jest OK. Brak jakichkolwiek uszkodzeń. ALE...
    Gdy wzionąłem miernik do ręki to się okazało że. Po włączeniu zasilania na gnieździe jest 12V. Po kilku sekundach jak ruter wykona jakieś testy napięcie spada do 5.5V i po kilku następnych sekundach jest reset i napięcie z powrotem osiąga 12V.

Zauważyłem również że bardzo grzeje się układ ADM6996L

Co może być przyczyną tej awarii.
    Dodam że sprzęt taki już zakupiłem i nie wiem co mogło go uszkodzić.

• #2 06 Sie 2010 09:24
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Na początek sprawdź na innym zasilaczu.

Później można sprawdzić kondensatory na zasilaniu routera.

• #3 06 Sie 2010 23:35
    jaros85
    Poziom 20  

Zdobyłem zasilacz od rutera WRT54G ale o nie jest impulsowy tylko zwykły transformatorowy.
    I teraz na wejściu jest cały czas około 13V ruter się nie resetuje ale i tak cisza ani LAN ani WiFi nie działa chociaż dioda od wifi się zapala.

Co do kondensatorów to wszystkie wydają się OK żaden nie jest napuchnięty.

• #4 09 Sie 2010 12:57
    jasek2
    Poziom 22  

Ten sam problem mam po burzy, napisz proszę, jak rozwiążesz ten problem co było przyczyną.

Sprawdziłem router pod innym zasilaczem (od nBoxa, 12V 2A) i pierwsze uruchomienie było takie jak zwykle po uszkodzeniu, tylko po restarcie już się nie uruchomił i teraz jedynie mignie diodami i brak innych oznak życia. Chyba spalił się do końca...

• #5 28 Gru 2010 18:35
    Raven07
    Poziom 2  

Mam ten sam ruter. Spisuje się całkiem nieźle, jednak zdaje się że podczas burzy padł mi jeden port w switchu, podłączyłem więc komputer do kolejnego portu (w użyciu tylko są 2 porty). Ani komputerom ani ruterowi nic się nie stało poza tym jednym portem. Za kilka miesięcy padł mi kolejny port gdy podłączałem go pod komputer - po prostu przestał działać, ale ciekawa sprawa bo na skrosowanym przewodzie ten port działa. Czyżby ruter posiadał tak delikatne porty w switchu czy to tylko mój egzemplarz tak się zachowuje..??? Jeśli ktoś miał jakies doświadczenia z tym ruterkiem to proszę napiszcie..
    Pozdrawiam

• #6 19 Sty 2011 11:40
    Raven07
    Poziom 2  

Zauważyłem że transfer na jednym z portów ethernet rutera spadł do około 5kB/s. Dostałem się do środka, nic specjalnego nie zauważyłem, jedynie zaniepokoił mnie fakt że chipset oraz ADM6996 grzeją się dosyć mocno .. no ale cóż... Po kilku restartach ruter zaczął działać i !! ku mojemu zaskoczeniu działają wszystkie porty ethernetowe w switchu (a przecież wcześniej dwa były martwe). Jest to jakiś dziwny przypadek - bo jak inaczej to wytłumaczyć?
    No ale nie będe się nad nim rozczulał, skoro działa to załadowałem konfiguracje i ruterek śmiga - a raczej śmigałł przez tydzień do puki znowu na ethernecie nie spadł tranfer.

Postanowiłem znowu mu reset zrobić. Jednak niestety, to mu nie pomogło, dopiero restart do ustawień fabrycznych mu pomógł, ale gdy go na nowo skonfigurowałem, znowu odmówił posłuszeństwa. Potem nawet już restart do fabrycznych ustawień nie pomagał. Może już rzeczywiście się wykończył...

• #7 19 Sty 2011 15:16
    DENIO
    Poziom 11  

Kolego Raven07 wymień kondensatory zwłaszcza te które "siedzą" blisko układu ADM6996 zwróć szczególną uwagę na kondensatory typu LOW ESR w tym modelu (pewna partia) miała użyte złej jakości kondensatory wyniku czego wysychały, wcale nie musi być spuchnięty aby był uszkodzony.
    Moja rada zacznij wymieniać po jednym i włączaj ruter (koszty).
    Zwróć szczególną uwagę na parametr LOW ESR (dasz zwykły elektrolit to długo nie pociągnie) a także na średnice i wysokość.
    Daj znać jak poszło.

• #8 19 Sty 2011 18:51
    Raven07
    Poziom 2  

Tak właśnie się domyślałem że to mogą być kondensatory. Wymieniłem C25, C92, C93 (te właśnie obok AMD6996). Jeden miał 75uF zamiast 100, drugi tylko 32, a trzeci 5uF zamiast 10. Nie wiem czy są one LOW ESR - wyglądały tak jak powyżej na zdjęciu które wstawił jaros85. Te akurat które wymieniałem są czarne z szarymi napisami, wszystkie pozostałe mają oliwkowe napisy.

Po wymianie kondensatorów ruter odżył, wszystko działa jak należy. Kondensatory które wstawiłem są na wyższe napięcie (nie 16 tylko 50V) akurat takie miałem.
    Czy te LOW ESR powinny mieć jakieś specjalne oznaczenia???

• #9 21 Sty 2011 16:01
    DENIO
    Poziom 11  

Czasami na kondensatorach jest napis Low Esr ale nie zawsze, większość kondensatorów Low ESR jest mniejsza (ta sama pojemność i napięcie) od zwykłych elelktrolitów. . Jeśli wstawisz zwykły kondensator a układ będzie pracował przy dużej częstotliwości kondensator będzie się grzał i straci swoje właściwości.
    Na "alledrogo.pl" można kupić w przystępnej cenie w zwykłym elektroniku ciężko dostać Low ESR .

• #10 04 Lut 2011 00:23
    athcx
    Poziom 9  

Witam odkopie temat mój egzemplarz od tygodnia tracił na sekundę co parę minut połączenie z netem sieciówka na pc na krótka sygnalizowała brak połączenia i po chwili net był dalej router nie tracił połączenia z internetem wyglądało mi to z początku na problem z kartą sieciową. W końcu nadszedł dzień, i router przestał łączyć mnie z siecią ale w dziwny sposób np. gg , skype działały pingi chodziły a przeglądarka niby ładowała stronę nie wywalała błędu lecz nic nie wyświetlała. Natomiast laptop po wifi smiga bez problemu. Ponieważ mój router ma wszystkie złącza zajęte wypiąłem wszystkie pozostawiając tylko jedno od stacjonarnego pc i sieć przeglądarka chodzi, co może być przyczyną takiego zachowania. Jak wepnę pozostałe kable do złączy internet router zawiesza się jakby coś z zasilaniem, niedawno padł mi oryginalny zasilacz zastąpiłem go z powodzeniem na jakieś 2 miesiące zasilaczem 12v 2a od tunera sat. polsatu. Bardzo dziwne zdaje się problem dotyczy tylko złączy Ethernet w routerze. Gdyż laptop i inne urządzenia po wifi latają na tym routerze działają, jak wspominałem jak podepnę tylko jeden kabel do któregoś z 4 złącz sieciowych to też chodzi ale już dwa i więcej powoduje zwieszanie sie tunera. Proszę o sugestie co może boleć ten router w końcu to fajny sprzęt 2xvoip wifi no w miarę służył. Może jest dla niego ratunek.

Widzę że jeden z układów w tmoim routerze jest spuchnięty https://obrazki.elektroda.pl/27_1281045527.jpg na zdjeciu oznaczony jako 20PT1024X ten z lewej u góry nabrzmiał zdaje sie to go boli

• #11 06 Lut 2011 13:13
    szaszkin
    Poziom 11  

Miałem podobny problem w tych ruterach nagminnie pada switch , zresztą w większości Linksys - spotkałem opisy naprawy dotyczące innych modeli na forum elektrody .
    Że miałem router na kończonej się gwaranci wysłałem do warunkowej naprawy [ sklep w który był kupiony router nie istnieje , a W POLSKIM LIKSYS ODMÓWIL PRZYJĘCIA DO SERWISU MIMO ZE MA VOIP !!!!!!!!!!!!!!, BA NAWET SPRAWDZILI NR SERYJNY I OKAZAŁO SIE ŻE SPRZETU Z VOIP NIE PRZYJMUJA DO NAPRAWY , ODSŁALI MNIE DO CISCO BISNES ALE TAM JEST TYKO I WYŁACZNIE SPRZET CISCO !!!!!!!!!!!!!!! A DLA LIKSYSA BRAK JAKICH KOLWIEK INFORMACJI KOMPETNIE NIC !!!!!!!!!!!!!
    Jedynie to istnieje genialne forum w Anglii
    http://download.modem-help.co.uk/mfcs-L/LinkSys/WAG54GP2/
    zresztą tam jest info i o programowanie dla modemów , routerów VoIP wszelkich firm.
    Ale po naprawie w której wymienili kondensatory które wizualnie wglądały na dobre , przed wysyłka mimo zaplombowania zajrzałem do środka .
    poprawili również kilka lutów , pozostała kalafonia i na przyszłość wiem co ewentualnie wymieniać.
    CZY KTOS ZNA PROCEDURE WYMIANY CAŁEGO IMAGE - SOFTU 290 MB DLA TEGOŻ ROTERA , KTOŚ GENIALNIE POSŁAŁ TAM UPGARDE Z ANNEXU A A JEST TO ANNEX "B" A ZNALAZŁE TYKO I WYŁACZNIE KOMPLETNE GPL KTÓREGO BRAK NAWET NA SERWERACH LINKSYS &CISCO
    Dlaczego muszę wymienić soft otórz co sesję PPPoE roter nie odnawia sam sesji na następną, pozostaje włącz wyłącz, i JESCZE JEDNO JAK TOS ZGUBI HASŁA TO MOŻE JE ODZYSKAĆ ROBIĄC PEŁNE BACK UP cfg inf i przeglądnąć
    typowe to :admin , password , 1111111111 , private .
    Obecny soft ma datę Jun 8 2007, zaś większość plików w folderze \Codefiles jest z 2006 roku i 2010 kilka pewnie prowadzących oprogramowanie
    owszem jest folder \Result w którym jest podobny plik upgrade_code_ bin 6461KB jak dla upgrade lecz jest tam jeszcze txt i to aż 2215 KB i co ma z tym zrobić ???
    JAK KTOŚ ZNA PROCEDURE TO PROSZE O INFO NA EMAIL LUB PW
    szaszkin

• #12 06 Lut 2011 20:26
    athcx
    Poziom 9  

Kurcze to swój odratuje może wymiana kondensatorów pomoże mam pytanie czy rozmiary kondensatorów musza być zachowane (nie chodzi o pojemność tylko rozmiary) mam kondensatory wymagane do wymiany tzn. o odpowiedniej pojemności ale o innych rozmiarach niż te w routerze, czy ich rozmiar ma wpływ na ich działanie?

• #13 12 Lut 2011 17:14
    szaszkin
    Poziom 11  

Dalej ma problem router zrywa połączenie i nie wznawia sesji , czasem nawet nie trwa to 24 godzin również, zdarza się przy otwartych kilku oknach przeglądarki
    athcx prosił o foto , dołączam pisakiem czerwonym zrobiłem strzałki gdzie było lutowane tak samo kondensatory z czerwona kropka to nowe oprócz dwóch MC brązowych widocznie sprawdzane ,
    druk umyłem płynem do druku mam nadzieję ze to pomoże.
    mam pytanie bo do Annex B brak upgrade a można go wyodrębnić z całego o programowania GPL przeglądałem notapedem ++ i są podobne w sensie początku grupy 1111111 i zakończenia NUL NUL itd.
    tyko że mam upgrade w wersji 2.01.04 i ma Wagę 7MB natomiast ten ma
    6 461KB a z podświetlenia 6.3 MB w Annex A WAG54GP2v2-US-AnnexA-FCC-2.01.06_fw 6 553Kb i z podświetlenia 6,39MB teoretycznie np w Bios kompa można wersje zmieniać jak rękawiczki zależy od producenta płyty i programu update , czy jak nie wypali to czy cofnę czy roter zaśnie na wieki ?
    Najgorsze jest to że zniknął serwer ftp://ftp-linksys.com/.com a pokazał się ftp://ftp-eng.cisco.com/pub/ i tyko z tego adresu da się wejść
    a kiedś bylo tam ponad 2 tyś pozycji http://ftpsearch.lkdev.com/ftpsearch.php?query=54&sortby=path&sortby=path&sortby=serverID
    Czy napawdę nikt nie zna procedury wymiany całego image ???Resetuje się ruter WAG54GP2[img:56d86a5e06]https://obrazki.elektroda.pl/9913298300_1297531792_thumb.jpg" alt="Resetuje się ruter WAG54GP2" title="Resetuje się ruter WAG54GP2" />[/img]

• #15 13 Kwi 2011 21:54
    jaros85
    Poziom 20  

Dzięki wielkie za pomoc ale to co ja miałem w tym swoim sprzęcie wynikało typowo z uszkodzenia sprzętu. Ale oczywiście może komuś to się na pewno przyda.
    :D

• #16 22 Maj 2011 20:32
    lucnet1987
    Poziom 11  

Witam mój WAG54GP2 padł po burzy tzn, włącza odbywa się test a następnie zapala się dioda POWER na czerwono. po rozkręceniu zaznaczony układ:
    Legerity
    Le88221DLC
    VCG
    0628HAM

jest bardzo gorący około 100st C, jak dobrze wyczytałem to ten układ odpowiada za bramkę VOIP, i się zastanawiam czy jakbym go wylutował to czy router pracowałby poprawne.
    Chyba że ktoś wie gdzie można kupić owy układ? dzie można kupić owy układ?

Chciałem dodać że mierząc napięcie zasilania początkowo jest 12V a po kilku-kilkunastu sekundach spada do 6V a gdy pojawi się awaria, POWER pali się na czerwono, to napięcie powraca i jest 12V

• #17 23 Maj 2011 15:34
    szaszkin
    Poziom 11  

Typowe zjawisko jak poszło w sieć zasilania , czy podłączony był kablem LAN z jakims urżądzeniem , bo zazwyczaj karta sieciowa także pada .
    Najczescie jak brak przepięcowej listwy zasilania (niektórzy producenci nawet dają gwarancję jak pójdzie sprzet przez przepiecie w sieci a listwa filtująca nie zadziała )
    Tyko do utylizacji, podobnie miałem z roterem d-linka 524
    Będe swegoWAG54GP2 sprzedawał bo czekam na Fritza 7240 i czy będzie tam kodek 729 ? mam tyko net bez tel stacjonarnej , a przy przeciążeniu sieci (gracze sieciowi x3) tworzą problemy z Voip

• #18 23 Maj 2011 23:59
    lucnet1987
    Poziom 11  

Nic z kablem LAN z jakimś urządzeniem nie było podłączone, wtedy korzystałem tylko z WiFi, wyjechałem na wakacje, wracam a tu buba, później się dowiedziałem że była burza jak mnie nie było.
    PS. który układ odpowiada za sieć?, normalnie nie mogę sprawdzić bo ruter nie zdąży się włączyć a się resetuje.

• #19 24 Maj 2011 21:28
    jaros85
    Poziom 20  

Jeżeli chodzi Ci o LAN to ten Infineon za to odpowiada wystarczy zobaczyć gdzie mniej więcej prowadzą ścieżki.
    Co do wylutowania scalaka to ruter na pewno nie ruszy bo przecież na starcie każdy procesor przeprowadza jakieś testy jeżeli nie połączy się z tym układem to się dalej nie uruchomi teraz się pewnie łączy włącza na nim zasilanie i dlatego się grzeje.

Teraz każdy wie że jak się wyjeżdża z domu to zbędny sprzęt elektroniczny się wyłącza !!

Ciesz się że Ci chata z dymem nie poleciała.

• #20 24 Maj 2011 23:45
    lucnet1987
    Poziom 11  

Router tak i tak na wyrzucenie, ponieważ takiego scalaka nie dostanę, więc go wylutuje ostrożnie i napisze co z tego wyszło.
    A odnośnie burzy to moim zdaniem nie było przez sieć elektryczną tylko po przewodach telekomunikacyjnych. Miejscowość mam Łódź, ale router znajduje się na u rodziców na wsi, a tu różne się żeczy dzieją ..... ale dużo by o tym pisać.
    Mogę coś powiedzieć na temat burzy. W tamtym roku była burza ( u znajomego) jak to burza, coraz mocniej grzmiało więc powyłączali ważniejszy sprzęt z gniazdek TV itd, mieli taki niefart że uderzyło w nich. mimo tego że wszystko było odłączone to i tak z gniazdka poszły iskry (piorun) i przeskoczyły na kable od TV i wszystko popaliło się, nawet niektóre kable się potopiły, sam to widziałem.

• #21 27 Maj 2011 02:05
    jasek2
    Poziom 22  

szaszkin napisał:
    Typowe zjawisko jak poszło w sieć zasilania , czy podłączony był kablem LAN z jakims urżądzeniem , bo zazwyczaj karta sieciowa także pada .
    Najczescie jak brak przepięcowej listwy zasilania (niektórzy producenci nawet dają gwarancję jak pójdzie sprzet przez przepiecie w sieci a listwa filtująca nie zadziała )
    Tyko do utylizacji, podobnie miałem z roterem d-linka 524
    Będe swegoWAG54GP2 sprzedawał bo czekam na Fritza 7240 i czy będzie tam kodek 729 ? mam tyko net bez tel stacjonarnej , a przy przeciążeniu sieci (gracze sieciowi x3) tworzą problemy z Voip

Kolego FritzBox przy tym Linksysie to dzień do nocy. Szkoda czasu na tego linka.

• #22 30 Cze 2011 20:32
    lucnet1987
    Poziom 11  

Witam, chciałem poinformować tych którzy napotkają podobny problem w tym modelu albo innym Linksys z bramką VOIP, tak jak wcześniej pisałem że spalony był układ odpowiedzialny za bramkę VOIP(diagnoza: po włączeniu i odczekaniu 10s układu nie dało się dotknąć palcem):
    Legerity
    Le88221DLC
    VCG
    0628HAM
    Po wlutowaniu tego układu router działa poprawnie, tylko że bez bramki VOIP, ale mamy za to router +wifi, i możemy go jeszcze wykorzystać. Cała operacja trwała 5 min (3min wyciągałem stacje), po odlutowaniu zobaczcie żeby ścieżki albo pady nie połączyły cyną przy dolutowywaniu. Małe wyjaśnienie czemu działa: wszystko zależy od napisania oprogramowania.

• #23 17 Kwi 2013 20:31
    szaszkin
    Poziom 11  

Na prosbę uużytkownika wstawiam upgradedo tego routera w Annex A i Annex B
    WAG54GP2-V2_NZ_V2.01.03-code.rar Annex A
    tu https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=9396290 jest Annex B wersja 8

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME